iDoklad v roce 2018 překonal 200 tisíc registrací, uživatelé aplikace za dvanáct měsíců vystavili přes 3,6 milionu faktur

25. února 2019, Brno – Fakturační aplikace iDoklad, kterou využívají rovněž podnikatelé na Slovensku, překonala v roce 2018 hranici 200 tisíc registrovaných uživatelů. Ti jejím prostřednictvím v uplynulých dvanácti měsících vystavili přes 3,6 milionu faktur. Fakturovalo se do více než 190 zemí, mezi exotickými destinacemi byl třeba i Madagaskar nebo Vánoční ostrov.

Fakturační aplikaci iDoklad, jejímž provozovatelem je společnost Solitea Česká republika, pravidelně využívají desítky tisíc podnikatelů a menších firem v Česku a na Slovensku. Její klientská základna přitom dlouhodobě neustále roste. „Na konci roku 2018 se tak podařilo překonat další historický milník, kterým bylo dvě stě tisíc registrací. Na Českou republiku z tohoto čísla připadá 80 procent, na Slovensko pak 20 procent,“ uvedl Tomáš Loukota, výkonný ředitel společnosti Solitea Česká republika, která fakturační systém iDoklad provozuje.

Prostřednictvím aplikace vystavili v loňském roce její uživatelé celkem 3,65 milionu faktur. Nejvyšší částky, které živnostníci a menší podniky fakturovali, se pohybovaly kolem dvaceti milionů korun. „Co se splatnosti faktur a platební morálky týče, v České republice byla po splatnosti uhrazena asi jedna třetina faktur, na Slovensku pak kolem 38 procent. Ve více než polovině případů pozdní úhrady je nicméně dlužná částka zaplacena do týdne a skoro v 90 procentech pak do měsíce po splatnosti,“ popsal Tomáš Loukota.

Podle dat aplikace iDoklad bylo v roce 2018 pro fakturování nejoblíbenějším dnem v týdnu pondělí. Z pracovních dnů následovaly středa, úterý, pátek a čtvrtek. Na šesté pozici pak zůstala neděle a nejméně faktur se vystavovalo v sobotu. Z hlediska dnů v měsíci se nejvíce faktur vystavovalo 31., potažmo 30. dne, následně pak také 1., 5. a 12. dne.

Přestože mezi klienty aplikace patří čeští a slovenští podnikatelé, jejich faktury často mířily do zahraničí. „Fakturovalo se do celkem 193 zemí. Zajímavé je, že na deváté pozici v počtu vystavených faktur za rok 2018 byl Nový Zéland,“ doplnil výkonný ředitel společnosti, že mezi exotickými destinacemi se objevily například Antarktida, Madagaskar, Vánoční ostrov, Republika Marshallovy ostrovy či Mikronésie.

O společnosti Solitea Česká republika

Společnost Solitea Česká republika založil pod jménem Cígler Software Martin Cígler v roce 1990. S účetními systémy pod značkou Money společnost od svého založení patřila a dodnes patří k lídrům trhu účetních a ERP systémů a k určovatelům technologických trendů. V roce 2011 společnost uvedla na trh nejúspěšnější cloudovou službu v České a Slovenské republice – iDoklad. Další prudký rozvoj společnosti nastal v roce 2014, kdy Martin Cígler spolu s investičním fondem Sandberg Capital založili holding Solitea a Cígler Software se stala první IT firmou v holdingu.

Aktuální informace pro novináře

Česká a evropská legislativa – EET, daňová problematika, GDPR, reverse charge, kontrolní hlášení, daňové přiznání, sociální a zdravotní odvody, minimální mzda, zákony o účetnictví, živnostenský zákon, finanční úřad a sankce apod.

Účetní a podnikové systémy – ERP a účetní systémy, fakturační systémy, cloudová řešení, platební možnosti, PSD 2, modernizace a automatizace řízení firem, propojení ekonomických systémů s dalšími systémy apod.

Statistická data – porovnání českého a slovenského podnikatelského prostředí, platební morálka firem, podíly platebních metod apod.

Reklamy