Nokia 9 PureView: první telefon s pěti hlavními fotoaparáty ZEISS na světě. Na český trh zamíří v druhé půli března

Nokia 9 PureView posouvá fotografické schopnosti telefonů na novou úroveň

Praha 25. února 2019 – Společnost HMD Global, výrobce telefonu Nokia, představila na veletrhu MWC ve španělské Barceloně smartphone Nokia 9 Pureview, světově první telefon s pěti hlavními fotoaparáty s optikou ZEISS. Nokia 9 PureView posouvá fotografické schopnosti telefonů na novou úroveň a přináší pokročilé funkce do rukou nadšenců fotografování. Každý zachycený snímek je v HDR a podílí se na něm všech pět snímačů najednou. Ty spojí získaná data do jedné 12MP fotografie s neuvěřitelným dynamickým rozsahem a hloubkou ostrosti.

První telefon na světě s 5 hlavními fotoaparáty

Nokia 9 PureView je prvním telefonem na světě, který se může chlubit systémem pěti hlavních fotoaparátů s optikou ZEISS. Dva z nich zachycují snímek v barvě, tři jsou monochromatické pro lepší zaznamenání ostrosti a detailů. Společně dokáží zachytit až 10x více světla, než je tomu u jednoho barevného fotoaparátu stejného typu.

Každý snímek zachycený pěticí fotoaparátů obsahuje minimálně 60MP dat. O zpracování a vyvolání fotografie se stará sofistikovaný výpočetní systém procesoru Qualcomm Snapdragon, který přiřazuje úkoly mezi ISP, DSP, GPU a CPU. Díky speciálnímu koprocesu, který individuálně upravuje expozici a vyvážení bílé napříč různými scénami, se tak nabízí nahlédnutí do budoucnosti profesionální mobilní fotografie všem nadšencům.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer, HMD Global:

„Chytré telefony Nokia byly vždy průkopníky v oblasti inovace fotografování. S ohledem na tento fakt jsme se rozhodli udělat významný krok kupředu a představili jsme chytrý telefon s nejpokročilejším fotoaparátem – Nokia 9 PureView. Tento telefon je prvním na světě, který dokáže využít všech pět fotoaparátů najednou a vytvoří fotografii s tolika daty, že možnosti post processingu jsou takřka neomezené. Navíc uživatelé najdou aplikace Adobe Photoshop Lightroom a Google Photos přímo v zařízení a mohou tak objevovat každý zachycený detail.“

Neuvěřitelné detaily a dynamický rozsah

Díky 5 snímačům může Nokia 9 PureView využít při každé expozici 12,4 úrovní HDR a nabídnout tak extrémní dynamický rozsah. Veškerá data pak s využitím pokročilého mapování hloubky scény spojí do perfektní fotografie. Každá 12MP JPG fotografie se díky tomu vyznačuje vynikajícími detaily jak v oblastech jasného slunečního světla, tak i ve tmavém stínu.

Nekonečné možné před i po zachycení snímku

Bezkonkurenční mapování hloubky scény umožňuje vytvořit úžasný bokeh a změnit bod ostrosti v Google Photos i dodatečně u výsledné fotografie. Možné je přeostření, rozmazání, saturace napříč všemi scénami i po zachycení fotografie.

Nokia 9 PureView byla navržena pro uspokojení potřeb fotografických nadšenců, proto nabízí možnost pořizovat fotografie v nekomprimovaném formátu RAW/DNG a následně je díky partnerství s Adobe Lightroom upravovat přímo v telefonu. Říká se, že 50 % kouzla fotografie dnes spočívá v postprodukci. Nokia 9 PureView tak umožní uživateli na toto poli skutečně zazářit.

Uživatelské prostředí fotoaparátu Pro Camera se dočkalo aktualizace a nyní nabízí ještě větší kontrolu nad každým snímkem. Snímky je možné zachycovat s až 10sekundovou expozicí a expoziční hodnota lze zvýšit až o 3 kroky, což uživateli dopřává kontrolu nad snímkem, jako nikdy předtím.

Zážitek z vlajkové lodi v dokonalém zpracování

Nokia 9 PureView je vybavena pokročilými technologiemi nejen v oblasti fotoaparátu. V jádru telefonu tepe procesor Qualcomm Snapdragon 845 Mobile. Impresivní 5,99“ 2k pOLED obrazovka s technologií PureDisplay s podporou HDR10 zajistí vždy ostrý a bohatě barevný obsah. Čtečka otisků prstů se nachází pod displejem a dalším zabezpečujícím prvkem je pokročilá biometrická funkce odemykání tváří. Nechybí ani bezdrátové Qi nabíjení.   

Všech pět fotoaparátů na zadní straně je zakomponováno do 8mm tenkého těla bez jakéhokoliv vyčnívání, což podtrhuje nádherný design se smyslem pro detail. Nokia 9 PureView zvládne nástrahy každodenního používání díky rámečku z hliníku série 6000 s diamantem broušenými hranami a ochrannému sklu Corning Gorilla Glass 5 na přední i zadní straně.

Čistý, bezpečný a vždy aktuální Android 9 Pie spolu s Android One

Nokia 9 PureView přichází s čistým Android 9 Pie a zařazuje se také do rodiny Android One. To zajistí pravidelné bezpečnostní aktualizace po dobu tří let a hlavní aktualizace systému po dobou dvou let. Android 9 Pie nabízí také podporu AI, která činí zařízení rychlejším, chytřejším a pomáhá šetřit baterii.

Dostupnost

Nokia 9 PureView bude na českém trhu dostupná ve druhé polovině března v tmavě modré variantě. Cenu bude brzy upřesněna.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com.

Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státech a dalších zemích.  Adobe, Photoshop a Lightroom jsou registrovanými obchodními známkami a obchodními známkami ve Spojených státech a dalších zemích.