Nová aplikace Axis umožňuje kombinací dvou kamer detekovat a automaticky sledovat narušitele

Společnost Axis Communications rozšiřuje svůj software pro ochranu perimetru AXIS Perimeter Defender o novou aplikaci AXIS Perimeter Defender PTZ Autotracking, která zajišťuje automatické sledování detekovaných objektů díky inteligentní spolupráci pevné kamery s PTZ kamerou (umožňující otáčení, náklon a přiblížení). S pomocí aplikace může fixní termální nebo optická kamera, na níž běží AXIS Perimeter Defender pro detekci osob a vozidel, převzít po aktivaci alarmu kontrolu nad vybranou PTZ kamerou v systému, která pak narušitele dále sleduje a zobrazí detailní záběr.

Díky video analytice a automatickému sledování trasy narušitele získává pevná kamera neustále aktuální polohu objektů, které způsobily alarm, a tyto údaje odesílá s pomocí aplikace AXIS Perimeter Defender PTZ Autotracking do otočné PTZ kamery, která na jejich základě určí směr a přiblížení záběru. PTZ kamera nadále automaticky upravuje úroveň přiblížení tak, aby zobrazovala všechny objekty narušení včetně nových, které se objeví v detekční zóně pevné kamery. Aplikace tedy umožňuje pevné kameře neustále zajišťovat detekci na velké ploše, zatímco PTZ kamera může automaticky přiblížit obraz, aby poskytla více podrobností a detailní záběry na narušitele. Operátor může v případě potřeby kdykoliv převzít nad PTZ kamerou manuální kontrolu, například tehdy, když se objekty přesunou z detekční zóny pevné kamery a sledování pomocí funkce PTZ Autotracking se zastaví.

Klíčové benefity aplikace:

  • Získáte podrobností o narušitelích, aniž by byla ohrožena další detekce narušení.
  • Automatické ovládání PTZ kamery a sledování všech objektů poplachu.
  • V rámci jednoho softwaru zajistíte správu a nastavení detekce v pevné kameře i PTZ autotracking v otočné kameře.

AXIS Perimeter Defender PTZ Autotracking je kompatibilní s vybranými PTZ kamerami Axis a umožňuje spárování jedné pevné kamery s jednou PTZ kamerou. Tato funkce vyžaduje samostatnou licenci mimo analytiku AXIS Perimeter Defender. Aplikace je v České republice dostupná prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou maloobchodní cenu 6900 Kč.

Video a další zdroje informací jsou k dispozici na adrese:

https://www.axis.com/products/axis-perimeter-defender

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu.

Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.700 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.