NutritionPro se nově inkubuje v UP21, představí výživového poradce budoucnosti a doručí personalizované jídlo až ke stolu

Praha 11. března 2019 – Startup NutritionPro, který se specializuje na personalizované stravování, se nově inkubuje v UP21. Jedná se o „all-in-one“ službu, která se odborně zaměřuje na zdravé stravování. Jídelníček je připravován unikátně pro každého klienta podle jeho biomedicínských dat, životního stylu, způsobu trénování a dalších údajů, které o sobě nasdílí. Jídlo následně uvaří specializované partnerské společnosti a dovezou ho ve vybranou dobu až ke stolu. NutritionPro dlouhodobě sleduje pokrok klienta a automaticky upravuje menu podle jeho potřeb.

„Velká část toho, co dělají dietologové, se dá zautomatizovat. Řada z nich navíc pouze obměňuje jedno a totéž menu pro všechny klienty a jakékoli další úpravy bývají složité. NutritionPro spojuje nejen nové vědecké poznatky v oblasti zdravé výživy, ale dokáže je upravit na míru každému klientovi podle jeho životního stylu. Ten má navíc díky automatizovanému systému sbírání dat a průběžnému vyhodnocování výsledků přehled o svém pokroku,“ říká spoluzakladatel a CEO NutritionPro Nurlan Abdrassilov. Na myšlenku připravovat personalizovaná jídla jej přivedl kolega a spoluzakladatel Elisey Sviridov, který po takové službě zaznamenal v gastronomii stoupající poptávku.

„Na trhu se v poslední době objevila řada gastronomických startupů, které se ale soustředí převážně na produkt a jeho distribuci. NutritionPro pojímá problematiku zdravé výživy komplexně, což jistě přiláká pozornost budoucích investorů. Jsme proto rádi, že se inkubuje u nás v UP21,“ doplňuje Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO UP21.

Současná platforma umožňuje automatický sběr biomedicínských dat o klientovi, která získá ze zařízení na analýzu složení těla, jež lze dnes najít i v dobře vybavených fitness centrech. Algoritmus strojového učení se pak postará o jejich zpracování a zhodnocení, jaký udělal klient pokrok. Samozřejmě platí, že čím více dat klient sdílí, tím přesnější bude jeho jídelníček, který oproti běžným dietologům může dosáhnout až 99procentní přesnosti. CRM (customer relationship management) systém následně vytvoří ideální menu, které si může klient objednat u smluvních stravovacích služeb a předem si určit čas doručení.

NutritionPro si poradí s jídlem pro alergiky i vegany

NutritionPro si poradí nejen se zdravotními překážkami, ale i s různými preferencemi klientů, počítá například s dietami a přípravou vegetariánských či veganských menu, která se nutričními hodnotami vyrovnají běžnému jídlu. Výsledné menu lze také průběžně upravovat podle toho, jakých cílů chce klient dosáhnout, od redukce váhy po nabírání svalové hmoty. Není však třeba se trápit kvůli dortu navíc, stačí jedno kliknutí a algoritmus automaticky dopočítá správný kalorický příjem.

Jídelníček i jeho cena jsou šité na míru. Čím méně klient sní, tím méně zaplatí, což potěší především ty, kteří chtějí shodit přebytečná kila. Kalorický deficit lze navíc průběžně upravovat podle toho, jak rychle chce klient zhubnout. Současně se spuštěním aplikace v prvním čtvrtletí letošního roku proběhne i early access testování pro klienty, kteří si budou chtít domluvit přístup do programu. Ti dostanou možnost vyzkoušet si na dva dny menu o pěti chodech s výraznou slevou na produktu a v případě spokojenosti prodloužit program na další měsíc.

Do budoucna chce NutritionPro také představit novinky v podobě zjednodušení sdílení dat s fitness trenéry, párování s populárními sportovními aplikacemi či nabídku řady produktů, které si bude moci klient přes aplikaci ke svému menu dokoupit. Důležité je i zkvalitnění zpětné vazby klientů, která se již nyní zaměřuje nejen na uživatelské rozhraní, ale průběžně vyhodnocuje i výsledky spolupráce.

Více o UP21

UP21 je přední inkubátor podporující nejnadějnější české startupové projekty, do kterých investuje v jejich raných fázích existence (seed investice). Za dobu svého působení investoval UP21 do inkubovaných startupů přes 100 milionů korun. V rámci podpory inkubovaných startupů získávají mladé firmy kromě zázemí v pražském Karlíně také propracovaný vzdělávací program a specializovaný mentoring od řady předních odborníků na trhu, kteří s UP21 aktivně spolupracují. Inkubátor je také velmi úzce napojený na odborníky ze Silicon Valley, kam posílá zapojené projekty na zkušenou.

UP21 je také spoluorganizátorem Evropského finále celosvětové soutěže s názvem Startup World Cup & Summit, který se uskuteční v pražském Kongresovém centru v dubnu letošního roku. Inkubátor vznikl v dubnu roku 2016 a stojí za ním Karel Janeček a Vítek Šubert.

 

Označeno tagem