Panasonic COMPASS 2.0 přináší novou generaci nástrojů pro správu systému Android Enterprise

Panasonic COMPASS 2.0 nabízí služby a zabezpečení na platformě Android.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA. XX. března 2019 – Společnost Panasonic, evropský lídr v oblasti odolných výpočetních zařízení, dnes oznámila novou generaci služby Panasonic Compass, špičkového nástroje na obsluhu procesů na odolných tabletech Panasonic TOUGHBOOK a mobilních zařízeních s operačním systémem Android. Nejnovější vylepšení balíčku Complete Android Services and Security zahrnují:

 • nový proprietární konfigurační nástroj
 • lepší zabezpečení až po dobu 10 let od začátku provozu
 • platformu Mobile Enterprise Application Platform
 • portál pro žádosti o certifikaci nových aplikací pro zařízení Panasonic s operačním systémem Android.

„Náš poslední průzkum ukázal, že používání tabletů a mobilních zařízení s operačním systémem Android v komerčních aplikacích je stále na vzestupu, ale reakce některých zákazníků ukazují obavy týkající se zabezpečení. Nicméně 60 % kupujících zákazníků tvrdí, že se používání systému Android v jejich organizacích rozšiřuje a očekávají, že v následujících třech letech bude dále vzrůstat,“ říká Rob Blowers, General Manager of Engineering and Project Management v divizi Panasonic Computer Product Solutions Europe. „Služba Panasonic COMPASS 2.0 poskytuje podnikům vše, co potřebují k bezpečné konfiguraci, nasazení a správě tabletů a handheldových zařízení se systémem Android. COMPASS 2.0 slouží hlavně k tomu, aby poskytl potřebnou důvěru k využívání flexibility operačního systému Android a zároveň dodává jistotu, že zařízení Panasonic budou připravena pro firemní aplikace, správu a zabezpečení.“

Služba Panasonic COMPASS se skládá z pěti základních prvků pro organizace používající odolná zařízení Panasonic s operačním systémem Android:

 

 • COMPASS Custom

 

Aby mohl uživatel používat zařízení hned po pořízení a aby bylo v souladu s identitou společnosti, služba COMPASS Custom nabízí různé úrovně přizpůsobení operačního systému Android. Tyto úpravy sahají od změn základního zobrazení a přijímání operačního systému, až po jádra systému určitými ovladači až po úplný přístup do vývojového prostředí.

 

 • COMPASS Air

 

Technologii Firmware-Over-The-Air (FOTA) lze použít pro aktualizace firmwaru, opravy zabezpečení, modernizaci aplikací a opravy ovladačů pomocí datového připojení. Aktualizace jsou všem zařízením Panasonic TOUGHBOOK zasílány dvakrát ročně jako součást standardní bezplatné služby.

Rozšířená technologie FOTA je placená služba pro organizace, které požadují větší kontrolu nad aktualizacemi.  Manažeři IT rozhodují, kdy a jaká pravidla stanoví a pro která zařízení. Nová technologie FOTA také poskytuje přístup k funkci Panasonic Software Component Management Object (SCOMO) pro podobné řízení softwarových komponentů.

 

 • COMPASS Manager

 

Služba COMPASS Manager nabízí různé nástroje pro vzdálené monitorování nebo správu mobilních zařízení, včetně licencí a certifikací softwaru Enterprise Mobility Management (EMM) nebo Mobile Device Management (MDM).

Výchozí konfigurace jednotky

Společnost Panasonic nabízí mnoho možností konfigurace.. Možnosti zahrnují testování nastavení zařízení společností Panasonic ve středisku TOUGHBOOK Configuration Centre; Enterprise Mobility Management (EMM) nebo testování Mobile Device Management (MDM) prostřednictvím kódu Quick Response (QR) nebo NFC bump; a testování prostřednictvím paměťového zařízení USB do speciálního oddílu. Pro zákazníky, kteří nemají přístup k těmto aplikacím nebo datové síti, je určen nový nástroj Panasonic Rapid Configuration (PARC). Zákazníci mohou konfigurovat přes 40 nastavení a vytvořit zabezpečené účty v konfigurační konzole na počítači, které poté generují QR kód pro skenování zařízením nebo zařízeními, která mají být konfigurována. S nástrojem PARC lze provést také nastavení NFC.

Správa aplikací

Modely Panasonic se systémem Android disponují certifikací několika významných poskytovatelů EMM (Enterprise Mobility Management). Mezi výhody certifikace EMM patří aplikace optimalizované pro zařízení Panasonic a příležitosti pro získání exkluzivních edic aplikací EMM v obchodě Google Play. Aby se usnadnilo nasazení, mohou se modely Panasonic dodávat i s předinstalovanými klienty EMM.

Portál nabídek APK

Pokud chcete získat certifikaci, Nahrajte svou aplikaci na portál APK, aby získala certifikaci Panasonic na zařízení TOUGHBOOK. Díky tomu bude v zařízení správná verze aplikace, které bude odolná proti nechtěným únikům dat.

Mobile Enterprise Application Platform (MEAP)

Platforma MCL Mobility Platform je jedinečná platforma MEAP pro vytváření, nasazování a správu aplikací v různých operačních systémech a hardwarových zařízeních. MCL Mobility Platform nabízí centralizovanou a virtuální správu kompletní infrastruktury mobilního zařízení. Kromě toho také odstraňuje potřebu složitého a časově náročného vývoje a testování, snižuje náklady, zkracuje dobu uvedení na trh a vytváří aplikace, které se přizpůsobí budoucímu vývoji při migraci na jiné operační systémy a také změnám hardwaru.

 

 • COMPASS Security

 

COMPASS Security je kompletní řešení pro zajištění a správu celého životního cyklu zařízení TOUGHBOOK s operačním systémem Android, které zajišťuje ochranu mobilních zdrojů a optimalizovaný výkon zařízení. COMPASS Security dává správcům IT možnost nasazovat aktualizace na místě nebo na dálku, přes MDM, FOTA nebo Advanced FOTA a funguje dlouho po konci životnosti produktu.  Standardní služba zahrnuje 2 aktualizace za rok, s pokračováním po dobu 1 roku po skončení životnosti produktu. Prémiová služba poskytuje podporu až 3 roky po skončení životnosti produktu a lze ji prodloužit až na 5 let s častějšími opravami, včetně pomoci při změně operačního systému.

Řešení zabezpečení a šifrování třetích stran lze také certifikovat a předem instalovat na vyžádání. Pro tuto službu využijte našich možností přípravy a nasazení COMPASS Manager.

 

 • COMPASS for Enterprise

 

Řada nástrojů pro zjednodušení a zajištění optimalizace zařízení společnosti pro použití při každodenních aktivitách.

Enterprise Launcher

Toto rozhraní umožňuje přizpůsobit možnosti použití pro jednotlivé uživatele v režimu kiosek.  Nástroj Enterprise Launcher umožňuje, aby bylo zařízení omezeno na jednu nebo několik vybraných aplikací pro určené koncové uživatele. Jedná se o nastavení Corporate Owned, Single Use (COSU) a Corporate Owned, Personally Enabled (COPE).

MCL Developer

MCL Developer je nástroj pro vývoj aplikací stylem low-code pro zařízení, která používají platformu MCL. Aplikace navržené pro platformu MCL mohou být nasazeny na různých operačních systémech, hardwaru a modelech zařízení.  Společnost Panasonic také nabízí službu vývoje aplikací, která zahrnuje konzultace v průběhu vývoje a návrhy na vylepšení každodenních operací.

Zařízení Panasonic s operačním systémem Android

První Panasonic TOUGHBOOK se systémem Android se objevil v Evropě v roce 2011. V současné době společnost Panasonic nabízí celý sortiment předních odolných tabletů a handheldových zařízení s tímto operačním systémem, které díky řadě různých velikostí displejů splní požadavky všech mobilních pracovníků. Nová zařízení TOUGHBOOK s operačním systémem Android budou společností Google certifikována jako odolná zařízení Enterprise Recommended

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

 • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
 • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

 • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
 • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
 • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slavila 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global