Změny ve vedení Nadace České spořitelny – finančním a provozním ředitelem je Karel Valo, novým členem správní rady Viktor Kotlán

Karel Valo vystudoval ekonomii na VŠE v Praze a na Univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Pracoval ve společnostech Accenture, Daimler, GE Money a posledních devět let v největší evropské bance HSBC Bank, z toho většinou ve Velké Británii, Francii a dalších zemích regionu. Po celou kariéru se věnuje oblasti financí, auditu, řízení rizik, provozu a technologickým projektům. Ve funkci finančního a provozního ředitele Nadace střídá Jana Baláče. Novým členem správní rady Nadace je Viktor Kotlán z České spořitelny.

“Jsem rád, že se podařilo do nadačního týmu získat profesionála s tak bohatou minulostí a zahraničními zkušenostmi, jakým je Karel Valo. A Honzovi Baláčovi přeji mnoho úspěchů ve státní správě”, říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace České spořitelny.

“Albert Einstein kdysi řekl – fantazie je důležitější než znalosti a učení nemá být povinnost, co lidem kazí dobrou náladu. Usilovat o nastavení co nejlepších podmínek pro vzdělávání dětí by mělo být prioritou každé společnosti,” říká Karel Valo a uzavírá: “Není-li tomu tak, je třeba se snažit o zlepšení. A to je směr, kterým jde Nadace.”

Novým členem správní rady Nadace se stal Viktor Kotlán. Ten ve Spořitelně zodpovídá za řízení bilance finanční skupiny. Před tím měl na starosti investice velkých klientů včetně řady nadací a působil také v roli hlavního ekonoma Spořitelny, kam přišel z České národní banky. Absolvoval na Masarykově univerzitě a VŠB-TU Ostrava, má doktorát z ekonomie. Je členem předsednictva České společnosti ekonomické a přednáší na Karlově Univerzitě.

“Líbí se mi motto, že by člověk měl dělat něco, čemu rozumí, ku prospěchu něčeho, co je větší než on,” říká Viktor Kotlán a uzavírá: “Já rozumím investování a rád bych prospěl ve vzdělávání a sociální oblasti. No a kde jinde toto udělat, než v Nadaci České spořitelny?”

Michal Prokeš, Nadace České spořitelny, michal.prokes@nadacecs.cz, 604 689 633