makeITtoday přichází s unikátním konceptem příměstských táborů a rozšiřuje nabídku o kurzy pro firmy a děti zaměstnanců

Příměstské tábory jsou pro hodně dětí běžnou součástí letních prázdnin. A jejich rodiče rádi sáhnou zvláště po těch, kde se děti vedle zábavy také něco naučí. Letos na výběr přibude nový tábor od makeITtoday, který se otevře dětem i studentům od 8 do 18 let. Vedle programování se během týdne vypraví účastníci příměstského tábora od obrazovek přímo do úspěšných českých IT firem. Jednou z nich je také Avast, který se stal partnerem prvních B2B kurzů makeITtoday.

Letní dobrodružství ve virtuálním světě nabízí příměstské tábory makeITtoday

“Chceme, aby se koncept našich příměstských táborů nesl jak ve znamení digitálních dovedností, tak i zábavy, kreativity a propojení s reálným světem,” říká Silvie Zeman, zakladatelka projektu, který se primárně věnuje semestrálním kurzům pro děti a studenty zaměřeným na svět technologií, digitální gramotnosti a informatické myšlení a dodává: “Chceme dětem ukázat neomezené možnosti technologického světa a inovativní atmosféru přes unikátní exkurze do IT společností.” Po týdenním kurzu tak děti odejdou se svojí první animací, hrou nebo aplikací a vyzkouší si jaké je to být tvůrcem.

Příměstský tábor se otevře dvěma věkovým skupinám. Všechny děti ve věku 8-12 let začnou úvodem do světa programování a robotiky. Pro mírně pokročilé a pokročilé je pak připraven program s virtuální realitou, vývojem her, aplikací a robotiky. Neuniknou jim ani základy grafiky, fotografování, nebo tvorba videí. Starší děti pak čeká týden v podobě programování webu. Tábory poběží během celého léta a jsou otevřené začátečníkům i pokročilým.

Tábor ale neprobíhá jen za počítačem. “Provázíme děti neomezenými možnostmi technologického prostoru a ukazujeme jim inovativní atmosféru díky výjimečným exkurzím do českých společností jako je Avast, Ackee, Warhorse studios, Spoon nebo VRgineers,” komentuje náplň táborů Silvie Zeman. Právě v těchto firmách získalo makeITtoday partnery, kteří se zapojí do příměstských táborů a jejich sídla se tak stanou cílem exkurzí. Děti a studenti tak nestráví celý týden jen před obrazovkou počítače, ale budou mít možnost se podívat, jak vypadá praxe a běžný den ve světě digitálních technologií. „Přednášíme na ČVUT a své zkušenosti rádi sdílíme i mimo komunitu. Těšíme se, že i nejmladší generaci budeme moci ukázat, co vše je možné za pomoci moderních technologií vytvořit,“ komentuje nově vzniklou spolupráci Martin Půlpitel, CEO společnosti Ackee, která se věnuje především vývoji náročných mobilních a webových aplikací. “Digitální gramotnost je v dnešním rychle se měnícím světě často skloňovaným pojmem a my k jejímu rozvoji rozhodně chceme přispívat. I to byl jeden z důvodů, proč jsme na tuto unikátní možnost kývli,” dodává Michaela Mojžíšová, HR Director ze společnosti Avast.

makeITtoday přichází s konceptem B2B kurzů ve firmách

První kurzy pro děti zaměstnanců byly spuštěny právě v Avastu od září 2018. “Je pro nás důležité dětem představovat kreativní prostředí a neformální přístup. Jsme moc rádi, že se firmy chtějí podílet na dlouhodobém a systematickém vzdělávání dětí a studentů a tento benefit dětem zaměstnanců nabídnout,” komentuje unikátní princip B2B kurzů Silvie Zeman.

Příměstské tábory makeITtoday startují na začátku prázdnin a poběží až do konce srpna. Týdenní běhy probíhají každý všední den od 9 do 17 hodin a jsou otevřené všem od začátečníků až po pokročilé. Přihlášku najdete na webu makeITtoday.

Informace pro editory

makeITtoday je inovativní vzdělávací projekt založený v roce 2017 Silvií Zeman a Klárou Štouračovou, který spojuje systematické vzdělávání digitálních dovedností a rozvoj soft skills. Aktivity se neustále rozšiřují a nabízejí kurzy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her a webu pro děti ve věku 8-18 let. Od roku 2019 pořádají také příměstské tábory. makeITtoday vychází z myšlenky, že v dnešním světě se již jen minimum profesí obejde bez znalosti digitálních technologií, a do budoucna bude těchto povolání jen přibývat. Děti a studenti by si proto měli osvojit digitální dovednosti, aby mohli plně využít potenciál současného světa – ať už budou dělat cokoli.