Canon pozve studenty do francouzského města Perpignan na Visa pour l`image – významný festival se zaměřením na dokumentární fotografii, který se uskuteční 1. – 7. září

PRAHA, 5. dubna 2019 – Společnost Canon vybere 200 studentů z celé Evropy a poskytne jim příležitost rozvíjet jejich dovednosti v oblasti fotografie za přítomnosti lídrů v tomto průmyslu. Portfolia vybraných studentů budou ohodnoceny inspirativními fotografy a ambasadory Canon. Visa pour l’Image poskytuje fotografické komunitě bezkonkurenční možnosti výměny kreativních nápadů, rozvíjení nových vztahů a vychutnávání si množství podmanivých přednášek a seminářů, během nichž odborníci předávají své know-how další generaci.

3 dny v Perpignan

Pozvánka a možnost získat 3 denní pobyt hrazený společností Canon, který zahrnuje letenky, ubytování a stravu, platí pro všechny studenty ve věku od 18 do 27 let. Vybraní studenti budou mít ve francouzském Perpignan během festivalu Visa pour l’image příležitost zúčastnit se různých výstav, setkání s fotografy, či konferencí zaměřených na téma současné dokumentární fotografie. Festival je také příležitostí k setkání s představiteli největších světových fotografických agentur a výrobci profesionálního fotografického vybavení. Společnost Canon je hlavním sponzorem akce od roku 2005.

Jednou z těch, kteří měli díky Canonu možnost festival navštívit, byla i Slovenka Ester Šabíková. „Chci poděkovat za příležitost. Účast na Visa pour l’image pro mě byla neskutečným zážitkem, který mne velmi obohatil,“ uvedla Ester Šabíková.

Jak se zaregistrovat

Pro úspěšnou registraci je třeba navštívit dedikovanou stránku, jejímž prostřednictvím mohou studenti předkládat svá portfolia – je možné přihlásit i dva příběhy. Každý z nich by měl sestávat z minimálně 20 fotografií a popisu daného projektu. Součástí přihlášky by mělo být i základní bio studenta a krátký motivační dopis. Oficiálním jazykem je v tomto případě angličtina, kterou studenti využijí i během festivalu. Posledním možným dnem registrace je 10. května. Výherců budeme kontaktovat po detailním posouzení jejich přihlášených prací odbornou komisí, a to 20. května.

Hlavní výhody festivalu Visa pour l’Image:

  • Účast na workshopech a setkáních
  • Analýza portfolia studentů pod vedením agenturních fotografů
  • Návštěva nejlepších výstav fotožurnalistiky na světě
  • Večerní akce spojené s prezentacemi materiálů předních fotografů a fotografických agentur

 

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je zastoupení japonské společnosti Canon Inc., globálního poskytovatele technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu a jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších značek na světě. Canon Europe působí ve 120 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 tisíc lidí. Na celkových celosvětových příjmech společnosti Canon se Canon Europe podílí přibližně jednou třetinou.

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937 a lídrem ve zpracování obrazu je po celých 80 let. Jejím cílem je podněcovat k neustálému překonávání možností využití obrazu a prostřednictvím technologických inovací v široké škále oblastí – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnická zařízení – obohacuje Canon životy běžných lidí i firem.

Pozitivní vliv společnosti Canon na oblast technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu neustále roste. Svědčí o tom i sociální a environmentální přínosy, za kterými stojí jak zaměstnanci, tak i produkty značky Canon, a představují důkaz úspěšnosti podnikové filosofie Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.