Pilulka zažila rekordní první kvartál

Pilulka Lékárny zažily rekordní čtvrtletí. Růst zaznamenaly jak v České republice, tak na Slovensku. Tržby poprvé během prvního čtvrtletí, které je z obchodního pohledu slabší částí roku, překonaly půl miliardy korun.

Tržby vlastních lékáren v prvních čtvrtletí meziročně vzrostly o 35 % a dosáhly 325 milionů korun. Téměř 250 milionů pak zaznamenaly tržby franšízových partnerů Pilulka. Rostl jak internetový prodej, tak i tržby kamenných lékáren. “Obchodně nejsilnější je z pohledu tržeb vždy čtvrtý kvartál. Zatímco loni jsme v prvním čtvrtletí vykázali provozní ztrátu okolo 5 milionů korun, letos je provozní zisk téměř 4 miliony korun. Ten nyní investujeme do Rumunska, kde jsme zahájili provoz koncem loňského roku,” doplňuje Martin Kasa, spolumajitel Pilulka lékáren.

Pilulka spustila v prvním čtvrtletí jako první e-shop v ČR v rámci své české aplikace Pilulka platby pomocí Apple Pay. Na Slovensku představila zcela nový koncept webových stránek na adrese Pilulka24.sk a v posledních dnech i mobilní aplikaci Pilulka.ro pro rumunské zákazníky.

Kontakty pro média:

https://www.pilulka.cz/pro-media

Skupina Pilulka působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013 a v současnosti provozuje 125 růžových Pilulka Lékáren společně s internetovými lékárnami Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Společnost zaměstnává přes 380 lidí, převážně se zdravotnickým vzděláním. Je majoritně vlastněna českými fyzickými osobami, které se aktivně podílejí na jejím řízení.

Pilulka v roce 2017 získala ocenění APEK E-commerce Awards 2017 za nejvíce inovativní a originální internetový obchod. V 2017 získala Pilulka 1. místo v regionu CEE v kategorii vycházejících hvězd Rising Star a v roce 2018 získala 5. místo v hlavní kategorii ve střední a východní Evropě v soutěži Deloitte CE Technology Fast 50.