V rámci konceptu „From the Edge to the Core to the Cloud“ SUSE pomáhá svým zákazníkům čelit výzvám digitální transformace

SUSE představuje nové, otevřeně-hybridní a multi-cloudové řešení a inovace ve způsobu nasazování aplikací, které umožňuje firmám podporu jejich zákazníků kdekoliv a jakkoliv to potřebují

NASHVILLE, Tenn. (SUSECON 2019) – 9. dubna 2019 – Jak firemní zákazníci adoptují myšlenku softwarově definovaných datových center, tak se postupně posouvají dále k využívání spojení on-premise světa a nejnovější cloudový řešení, SUSE® se vyvíjí s trhem, přináší nové hybridní a multi-cloudové funkce a inovace aplikací, které zákazníkům pomáhají transformovat své digitální infrastruktury jejich vlastním způsobem tak rychle, jak potřebují.

„Vzhledem k tomu, že naši zákazníci stále více potřebují výpočetní řešení, která by překročila hranice datového centra směrem do cloudu, SUSE musí být schopna bezproblémově nasazovat a spravovat tyto počítačové modely bez omezení technologickými hranicemi,“ říká Thomas Di Giacomo, prezident SUSE Engineering, Product and Innovation společnosti SUSE. „Společnost SUSE velmi úspěšně dodává Linux více než 25 let a je přirozené, že jsme se rozrostli tak, abychom pokrývali celou škálu potřeb zákazníků, jak pro softwarově definovanou infrastrukturu, tak pro poskytování aplikací. Jsme motivováni k tomu, abychom umožnili podnikům inovovat a provádět vlastní digitální transformace, kdy, kde a jak potřebují, protože i oni potřebují plnit požadavky svých vlastních zákazníků.“

SUSE spolupracuje s partnery a komunitami při poskytování a podpoře řešení pro poskytování cloudů a aplikací, které umožňují zákazníkům vytvářet, zavádět a spravovat aplikace a servery kdekoli – on premise, v hybridních a multi-cloudových prostředí – skrze open source kontejnerové technologie.

SUSE Cloud Application Platform 1.4

Platforma SUSE Cloud Application Platform 1.4 bude k dispozici tento měsíc a je to první distribuce, která zavádí aplikaci Cloud Foundry Application Runtime ve zcela nativní architektuře Kubernetes prostřednictvím projektu Eirini. Tato nová verze také zvyšuje možnosti nasazení platformy v prostředí s více cloudy. Tato nejnovější verze platformy SUSE Cloud Application Platform nabídne:

  • Představí 100 % architekturu Kubernetes-nativní Cloud Foundry s Project Eirini. Eirini umožňuje uživatelům lépe využívat výhody široce používaného plánovače kontejnerů  Kubernetes a prohlubuje integraci Kubernetes a Cloud Foundry. To také umožňuje zákazníkům používat buď Kubernetes nebo Cloud Foundry Diego jako jejich plánovač kontejnerů. Práce vývojářů je stejná bez ohledu na to, jakou z výše uvedených technologií používá.
  • Zvýšenou flexibilitu multi-cloudů díky nové podpoře služby Google Kubernetes Engine (GKE), řízené služby Kubernetes společnosti Google. Tato nově přidaná podpora rozšiřuje možnosti zákazníků využívat platformu ve veřejných cloudech (Amazon EKS, Azure AKS nebo Google GKE), na vlastních serverech s platformou SUSE CaaS nebo jako multi-cloudovou kombinaci.

Prezident a CTO společnosti Altoros Andrej Yurkevič uvedl: „Jako systémový integrátor, který pomáhá organizacím Global 2000 získat udržitelnou konkurenční výhodu skrze technologie, jsme skutečně nadšeni z práce, kterou SUSE odvedlo při integraci možností, jaké Cloud Foundry přináší vývojářům se zachováním jednoduchosti Kubernetes pro operátory. Zaznamenali jsme rostoucí zájem našich klientů o využití obou technologií společně. Začleněním projektu Eirini společnost SUSE dále optimalizovala integraci a umožnila našim klientům Kubernetes rychleji přijmout a nasadit Cloud Foundry řešení.“

Poskytovatel Kubernetes Certified Service

Pro poskytování mimořádné podpory a služeb pro podniky využívající aplikační platformu SUSE Cloud Application Platform a řešení pro poskytování aplikací SUSE CaaS Platform je nyní SUSE certifikovaným poskytovatelem služeb Kubernetes – Kubernetes Certified Service Provider. Program KCSP je před-kvalifikovaná úroveň prověřených poskytovatelů služeb, kteří mají hluboké zkušenosti s pomáháním podnikům úspěšně přijmout Kubernetes.

SUSE OpenStack Cloud 9

Nejnovější platforma OpenStack Cloud společnosti SUSE enterprise-ready OpenStack Cloud platform bude také k dispozici v dubnu jako SUSE OpenStack Cloud 9. Jedná se o první verzi, která integruje to nejlepší z technologie SUSE OpenStack Cloud a HPE OpenStack do jednoho vydání s jednou značkou. SUSE OpenStack Cloud 9, založený na OpenStack Rocky, pomáhá zákazníkům s:

  • Zvýšením obchodní agility pomocí zjednodušených cloudových operací po nasazení pomocí nového uživatelského rozhraní Cloud Lifecycle Manager.
  • Bezproblémovým přechodem na SUSE OpenStack Cloud z HPE Helion OpenStack, což jim poskytuje vyspělý, stabilní a robustní privátní cloud připravený na produkční využití.
  • Zjednodušením přechodu z tradičních serverů prostřednictvím zdokonalené podpory pro OpenStack Ironic, což umožňuje přizpůsobit bare metal servery pro konkrétní aplikace a scénáře nasazení.

Raju Penumatcha, senior vice president a šéf produktů ve společnosti Supermicro, řekl: „Supermicro spolupracuje s firmou SUSE již více než dva roky a je úzce zapojena do testování této nejnovější verze softwaru SUSE OpenStack Cloud. Odborné znalosti a historie systému SUSE v systému OpenStack jsou nepopiratelné a v kombinaci s hardwarovým portfoliem společnosti Supermicro jsou ideálním řešením pro inovace a pomáhají nám snižovat náklady. SUSE OpenStack Cloud 9 ve spojení s hardwarem Supermicro umožní vyspělý, stabilní a robustní soukromý cloud, založený na skutečně otevřených zdrojových technologiích, rovnou připravený pro produkci, s podporou od společností SUSE a Supermicro. “

Na konferenci SUSECON v Nashvillu minulý týden SUSE demonstrovalo své investice do spolupráce a výběru partnerů, zákazníků a členů komunity tak, aby společnost předefinovala význam slova „otevřenost“, a byla více než jen společností, poskytující řešení na bázi otevřeného zdrojového kódu. Zvýrazněním tématu SUSECONu „Můj druh otevřenosti“ SUSE prezentovalo tuto otevřenost v nejnovějších softwarově definovaných řešeních infrastruktury a aplikací, které jsou dostatečně flexibilní, aby mohly být nasazeny kdekoli a podporují digitální transformaci a růst podnikání. Další informace o společnosti SUSE, její činnosti nebo jejích řešeních naleznete na webu www.suse.com.

O společnosti SUSE

Společnost SUSE, průkopník v oblasti open source software, poskytuje spolehlivou, softwarově definovanou infrastrukturu a aplikace, které dávají každé firmě velkou flexibilitu a kontrolu nad vlastním IT. Více než 25 let vývoje špičkových technologií, nadstandardních služeb a spolupráce s kvalitními partnery vytváří certifikované a podporované produkty, které našim klientům umožňují zjednodušovat složité systémy, snižovat náklady a poskytovat klíčové služby pro chod firmy. Dlouhotrvající obchodní vztahy, které kolem sebe budujeme, přinášejí zajímavé inovace, které jsou základem úspěchu. Pro více informací navštivte stránky: www.suse.com.