AURES Holdings se jako inovátor na trhu připojí k pražskému hackathonu

Mentorem a porotcem v rámci akce Smart Mobility Hackathon Prague, která proběhne tento víkend, bude také Viktor Cirbus z divize AuresLab

Praha, 12. dubna 2019 – Skupina AURES Holdings již není jen prodejcem ojetých a zánovních automobilů, ale zaměřuje se ve velké míře na rozvoj softwaru a nových technologií. Proto se také zapojila do akce Smart Mobility Hackathon Prague, která proběhne tento víkend pod záštitou hl. města Prahy. Na akci se proti sobě postaví dvacet tři studentských týmů z předních univerzit celého světa a jejich nejlepší nápad, jak využít moderní technologie pro rychlejší a zodpovědnější cestování ve městech, vybere odborná porota v neděli 14. dubna na Staroměstské radnici.

Hackathon je jednodenní nebo dvoudenní akce, na které skupina studentů informačních technologií postaví prototyp řešení výzev moderní doby. Při práci účastníkům pomáhají odborní mentoři, data z veřejné a soukromé sféry, pizza, energetické nápoje a rychlý internet. Na hackathonu se zrodilo tlačítko „Like” na Facebooku nebo první verze startupu na sdílení bytů Airbnb. Letošní témata mají za cíl přinést řešení, jak lépe rozvážet po městě zásilky, jak sdílet flotilu elektromobilů mezi obyvateli, jak bude vypadat zastávka MHD budoucnosti či jak předpovídat cenu aut s využitím umělé inteligence. Vítězný tým si odnese 130 000 korun a nabídku spolupráce s hlavním městem či partnerskými firmami. AURES Holdings poskytneme účastníkům data, na základě kterých budou mít za úkol vymyslet model oceňování aut v závislosti na čase.

Inovační laboratoř AuresLab zastřešuje inovační projekty skupiny AURES Holdings. Od založení na počátku roku 2018 již kromě datových aplikací Aures Apps představila několik úspěšných projektů jako prodej investičních vozů Mototechna Classic, službu dlouhodobého pronájmu Mototechna Drive nebo službu testování vozu Try & Buy. „Mám obrovskou radost, že AuresLab, a potažmo i celý AURES Holdings, tímto způsobem inovuje trh s ojetými vozy nejen v Čechách, ale už i v zahraničí,“ říká výkonný ředitel AuresLab Stanislav Gálik. Viktor Cirbus stojící za projektem Aures Apps a zároveň mentor a porottce akce ho doplňuje: „Jako inovátoři si vážíme všech nových talentů a rádi jim dáváme příležitosti, proto jsme také tento skvělý projekt podpořili.“

Laboratoř AuresLab se zaměřuje zejména na automatizaci know how, vývoj IT platforem a vývoj interní aplikace v rámci značky pro vývoj softwarových řešení Aures Apps. „Automatizace umožňuje sledovat denně celý. Fáze výkupu vozů je nejdůležitější. Je třeba mít nejlepší, likvidní auta a zřetelně vidět, jakou marži si lze na vozidlo dát v rámci konkurenceschopnosti. Jde o malé marže, ale velkou obrátku. Funguje zde systém mobilních výkupčích napojených online do systému, kontrolujících původ i stav vozu. Do dvou hodin je auto zakoupeno a již je známa informace, kde jej lze nejlépe prodat,“ doplnil Gálik.