Česká společnost Sabris koupila IT firmu v Rusku. Reaguje tak na rostoucí poptávku ruských zákazníků v oblasti SAP systémů. Postupně chce rozšířit své aktivity po celém světě

29. dubna 2019, Praha – Společnost Sabris Holding, SE, systémový integrátor, dlouholetý SAP partner a poskytovatel řešení a služeb v oblasti SAP, se stala vlastníkem 100% podílu v ruské soukromé společnosti Information Technologies and Services, LLC (dále ITS) s 25 zaměstnanci. Ta působí v oblasti implementace, customizace a podpory podnikových řešení na platformě SAP. Cílem této transakce je rozšíření služeb poskytovaných společností Sabris na mezinárodní i místní úrovni a upevnění jejího postavení coby předního poskytovatele komplexních SAP služeb ve střední a východní Evropě.

„Akvizice jsou pro nás jedním ze způsobů, jakým bychom chtěli do budoucna rozšířit své působení nejen do Ruska, ale zvažujeme například i jihovýchodní Evropu nebo Ameriku,“ popsal strategii společnosti Sabris její generální ředitel a předseda představenstva Vladimír Sýkora. 

Společnost ITS, která má sídlo v Jekatěrinburgu a aktuálně 25 zaměstnanců, se tak stala dceřinou společností Sabris Holdingu. ITS se specializuje na řešení a služby v oblasti SAP systémů, zejména pak na zakázkový vývoj, řízení lidských zdrojů, konsolidaci dat a sledování výkonnosti podniků. Jednatelem odpovědným za pobočku v Jekatěrinburgu se stal Victor Shishlyaev, jeden ze zakladatelů společnosti ITS a dříve také její ředitel. Díky akvizici bude moct Sabris rozšířit svou působnost a zvýšit kvalitu svých služeb. Záměrem společnosti Sabris je také využít zkušeností, talentu, kvality a kapacit programátorů ITS k vývoji vlastních produktů.

Generální ředitel a předseda představenstva společnosti Sabris Holding, Vladimír Sýkora uvedl: „Tato akvizice je součástí naší strategie získat větší podíl na rychle rostoucím ruském trhu a rozšířit oblast působnosti na celý region. Umožní nám dodávat a podporovat velké SAP projekty s využitím nejnovějších trendů a technologií, jako jsou průmysl 4.0, digitalizace výroby a internet věcí. Znamená to také doplnění odborných znalostí a další posílení naší vedoucí pozice v odvětví potravinářství a masného průmyslu.“

„Očekáváme, že díky spojení s ITS budeme moci stávajícím i potenciálním zákazníkům poskytnout širší portfolio produktů a služeb. A zejména pak, že nám kombinace řešení, znalostí a dovedností týmu Sabris společně se zdroji a infrastrukturou společnosti ITS umožní poskytovat jak standardní, tak i nadstandardní služby podpory a plnit tak rostoucí poptávku na straně ruských zákazníků. Zároveň chceme využít zkušenosti a potenciál našich zaměstnanců k tomu, aby společnost Sabris dosahovala lepších výsledků v oblasti unikátních oborových řešení a jejich vývoje v rámci SAP platformy, uvedl jednatel pobočky v Jekatěrinburgu Victor Shishlyaev.

O společnosti Sabris

Společnost Sabris poskytuje v regionu střední a východní Evropy služby systémového integrátora a služby dlouhodobého charakteru prostřednictvím vícejazyčného support centra a centra sdílených služeb. Orientuje se na odborné poradenství, business řešení a služby, které přinášejí společnostem významnou přidanou hodnotu, a zvyšuje tak jejich výkonnost a prosperitu. Na svých projektech využívá jak best practices, tak i své odborné znalosti odvětví, nasbírané během dlouholeté spolupráce se svými zákazníky.

Společnost Sabris buduje se svými zákazníky dlouhodobá partnerství založená na otevřené komunikaci a vzájemné důvěře. Tento přístup vystihuje i její firemní slogan: „friendly professional“.

Společnost Sabris je certifikovaným partnerem společností SAP, OpenText a Microsoft. Zaměřuje se na inovativní a oborově orientovaná řešení, zejména pro oblasti: Food, Automotive, Logistics, a Retail. Spolu se svými zákazníky realizovala společnost Sabris již několik projektů SAP HANA, přičemž dva z nich získaly ocenění při udělování cen SAP Quality Awards. Na platformě SAP a OpenText poskytuje společnost Sabris inovace na podporu digitální transformace firem.

Společnost Sabris působí na trhu informačních a komunikačních technologií již přes 20 let. V rámci holdingu zaměstnává více než 200 lidí a má zastoupení v České republice, na Slovensku a v Ruské federaci.

Více informací naleznete na: www.sabris.com I www.linkedin.com/company/sabris

O společnosti ITS

Společnost ITS působí v oblasti implementace, customizace a podpory podnikových řešení na platformě SAP. Poskytuje profesionální služby pro vývoj software na zakázku – SAP Development Factory, stejně tak špičková řešení pro řízení lidských zdrojů, konsolidaci dat a sledování výkonnosti podniků.

Společnost zaměstnává 25 vysoce kvalifikovaných odborníků se zkušenostmi z rozsáhlých IT projektů v oblasti těžby a zpracování ropy a zemního plynu, výroby elektřiny, metalurgie, financí, velkoobchodu a maloobchodu. Většina ze zaměstnanců byla vyškolena a oficiálně certifikována v SAP CIS – informačním a servisním středisku společnosti SAP.

Více informací naleznete na: www.itands.ru  I SAP Development Factory