Meteorologická mapa Weathermap od Netatmo pomůže zorganizovat výlet na poslední chvíli

Praha, 2. května, 2019S obdobím jarních státních svátků přichází čas spontánních výletů. Nenechte si výlet zhatit nepřízní počasí a plánujte své cesty s online meteorologickou mapou Weathermap od Netatmo. Stačí vybrat nejlepší destinaci v závislosti na počasí, sbalit si jen to nejnutnější a vyrazit.

Nezáleží, zda je finální destinací venkov, město či odlehlá příroda, počasí je vždy důležité. Meteorologická mapa Weathermap přináší přesné, vysoce lokální údaje o počasí změřené na základě domácích meteorologických stanic Smart Home od společnosti Netatmo. Na mapě Weathermap okamžitě uvidíte, teplotu, tlak vzduchu, srážky či rychlost větru ve více než 170 zemích světa.

K získání údajů o počasí v reálném čase, stačí pouze přiblížit mapu v aplikaci na místo vysněné cílové destinace či zadat adresu. Aplikace okamžitě ukáže, jaká je na daném místě teplota, vlhkost či tlak vzduchu. Pokud má meteorologická stanice přídavný modul v podobě anemometru a srážkoměru, na mapě se také zobrazí údaje ohledně úhrnu srážek a rychlosti větru.

Meteorologická mapa Weathermap sdružuje údaje o počasí ze všech domácích, meteorologických stanic od Netatmo po celém světě. Údaje změřené stanicí jsou totiž automaticky zasílány na vzdálený server a zaznamenány na mapě Weathermap. Jedná se tedy o jakousi komunitní meteorologickou stanici poskytující velmi přesné údaje o počasí s možností vysoce lokálního zaměření v jednotkách metrů.

O meteorologické stanici

Domácí, meteorologická stanice od Netatmo je inteligentní, osobní meteorologická stanice poskytující bezdrátové měření venkovní a vnitřní teploty, monitoruje také kvalitu vnitřního i venkovního ovzduší a měří koncentraci CO2. Výsledky jsou okamžitě zobrazitelné na iPhonech, a telefonech s operačními systémy Android a Windows. Uživatelé stanic mohou ale také na základě svých potřeb definovat, kdy je třeba zaslat výstrahu a včas zasáhnout, jako například v případě špatné kvality vzduchu. Počasí je zaznamenané do přehledných grafů, díky čemuž, si každý může zorganizovat své aktivity až na 7 dní dopředu.

K meteorologické stanici lze přidat několik přídavných modulů. Chytrý anemometr měřící rychlost a směr větru, srážkoměr a dodatečný Indoor Module, který monitoruje kvalitu prostředí v jiné místnosti.

Cena a dostupnost

Meteorologickou stanici Netatmo si můžete pořídit za 4399 korun, srážkoměr za 1999 korun, chytrý anemometr za 2799 korun a dodatečný Indoor Module za 1799 korun. Všechny produkty jsou dostupné na www.netatmo.com a www.alza.cz.

Aplikace Netatmo pro předpověď počasí je plně kompatibilní s iPhony od iOS9 a chytrými telefony s operačním systémem Android 4.2. a výše. Pro Windows i Mac je dostupná také webová aplikace Netatmo.

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.