Rohlik.cz má posily ve vedení: provozního ředitele Aleše Maluchu a finančního ředitele Tomáše Jakoubka

Největší domácí online prodejce potravin přibírá do svého představenstva další posily. Na pozici provozního ředitele bude v Rohlik.cz nově působit Aleš Malucha, který v různých manažerských pozicích řídil logistiku v několika mezinárodních společnostech. Působil například v Makru, METRO AG a v ALSO Group. Finančním ředitelem se stal Tomáš Jakoubek. Noví členové boardu fungují v online supermarketu od května.

Propracovaná logistika postavená na interně vyvinutých systémech na míru. To je jedna z největších výhod e-shopu Rohlik.cz. Posunout tyto klíčové procesy přišel Aleš Malucha, který v logistice pracuje více než 20 let. „Rohlík má výjimečný operační model. Řídí si sklady, dodávky, je podporovaný vlastním IT vývojem. Po čtyřech letech dosáhl významné akceptace zákazníků a vidím velký potenciál růstu nejen v České republice, ale také v dalších městech Evropy,“ prohlásil Aleš Malucha, který má zkušenosti z běženého retailu a z e-commerce.

V Rohlik.cz bude mít na starost zapojení nových technologií do skladu a zlepšení plánování kapacit kurýrů. „Nechceme naše zákazníky limitovat v tom, kdy, co a kolik si mohou objednat. Je to o profesionalizaci naši činnosti, optimalizaci procesu, včetně automatizace,“ přiblížil Aleš Malucha. Rohlik.cz rozváží nákupy do 120 minut od objednání, v průměru kurýři přijedou až domů do 90 minut. Koncem roku zrychlil přední online prodejce potravin výdej expresních objednávek.

Na pozici finančního ředitele Rohlik.cz je od května nově Tomáš Jakoubek. V minulosti působil jako finanční manažer ve společnostech Sarantis, Axel Springer a na různých finančních pozicích v Makru. „Rohlik.cz se už v minulém roce dostal do plusu a má rostoucí potenciál. Zisk bude významně narůstat,“ prohlásil Tomáš Jakoubek.

Postupně vedení firmy profesionalizujeme pomocí lidí, kteří své práci opravdu rozumí a mají vizi, jak Rohlík posouvat dopředu. To je pro mě příjemná změna oproti stavu ještě před pár měsíci. Na práci s Tomášem a Alešem se hodně těším,“ řekl k personálním změnám Tomáš Čupr, majitel Rohlik.cz

O ROHLIK.CZ:

Rohlik.cz je internetový supermarket, který doveze potraviny, drogerii i domácí potřeby kamkoliv po Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci a Liberci v den objednání. Cílem Rohlik.cz je nabídnout co nejjednodušší a nejrychlejší cestu ke každodenním nákupům a tomu přizpůsobuje veškeré služby. Na přehledném webu mohou zákazníci nakoupit kompletní nákup do domácnosti, navíc si zde mohou označovat své oblíbené položky a zrychlit si tak pravidelné nákupy. Zároveň mohou volit z mnoha metod platby včetně možnosti zaplatit až za dva týdny po dodání službou Twisto. Rohlik.cz nabízí špičkové služby v podobě rychlého dodání (už do 120 minut od objednání po Praze a Brně, do ostatních měst v řádu hodin), vynesení nákupu do patra nebo zákaznickou podporu sedm dní v týdnu. Aktuálně je v sortimentu Rohlik.cz cca 13000 položek. Za Rohlik.cz stojí Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a DameJidlo.cz. Od začátku roku 2018 vytvořil Rohlík.cz spolu s projektem Sklizeno nové investiční centrum pro podporu pěstitelů a producentů potravin pod názvem My Food Centrum.