HTC spouští podporu Windows Mixed Reality v obchodě Viveport

Na uživatele bude 5. června čekat v předplacené službě Viveport Infinity více než 200 titulů s podporou pro WMR headsety. Vývojáři přihlašují kompatibilní software již nyní

Praha, 29. května 2019 – Společnost HTC oznámila rozšíření podpory headsetů v obchodě Viveport i službě předplatného Viveport Infinity. Přístup k bohatému výběru VR zážitků tak získají i uživatelé Windows Mixed Reality headsetů. Zapovězena jim nezůstane ani možnost vstoupit do programu předplatného Viveport Infinity a instalovat vybrané zážitky bez dodatečných poplatků. Novinka potěší i vývojáře, jejichž výtvory získají větší publikum, což se odrazí na jejich zisku. Podporované WMR headsety zahrnují produkty společností Acer, HP, Asus, Dell, Lenovo i Samsung.

„Jsme nadšeni, že naši zákazníci získají příležitost objevovat ve službě Viveport Infinity ten nejlepší obsah, který virtuální realita nabízí,“ doplnil ředitel Mixed Reality oddělení společnosti Microsoft Dan Newell. „Podpora Windows Mixed Reality v obchodě Viveport posílí VR ekosystém nejen pro zákazníky, ale i vývojáře.“

Viveport Infinity neomezuje ani platformy

Viveport je světově prvním obchodem, který nabídl předplatné pro fanoušky virtuální reality bez ohledu na značku jejich zařízení. Za 399 Kč měsíčně či 2 999 Kč ročně nabízí přístup ke stovkám známých her i nezávislých titulů majitelům HTC Vive i uživatelům Oculus Rift, Rift S, Valve Index a nyní i Windows Mixed Reality headsetů.

Nabídka her a aplikací, které si uživatelé mohou nainstalovat v rámci předplatného obsahuje přes 600 titulů a neustále se rozrůstá. Společnost rozšiřuje nabídku každý měsíc a v květnu doplnila například propracovanou real time strategii Final Assault od Phaser Lock Interactive, střeleckou hru Gun Club VR a adrenalinový RUSH od Binary Mill.

„Pokračujeme v rozšiřování Viveportu, abychom podpořili všechny významné VR systémy pro PC,“ řekl president obchodu Viveport Rikard Steiber. „Viveport Infinity nabízí jejich uživatelům jedinečné možnosti při objevování nových titulů. Těší nás také možnost propojit vývojáře s další skupinou uživatelů.“

Slevy, tituly zdarma i přístup k prémiovému obsahu

Kromě neomezeného přístupu do katalogu aplikací a her ve Viveport Infinity získávají předplatitelé i další výhody. Každý měsíc obdrží 10% slevu na nákup jakékoliv aplikace v obchodu Viveport a trvale mají přístup i k prémiovému obsahu platformy Viveport Video. Časté jsou i víkendové slevy a nabídka titulů zdarma.

O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality společnosti HTC, který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Vive přináší, díky nastavitelnému headsetu, dvěma bezdrátovým ovladačům s HD haptickou odezvou a preciznímu snímáním pohybu v rozsahu 360°, ohromující vizuální zážitek a možnost přirozené interakce s virtuálním prostředím. Zároveň systém umožňuje bezdrátové spojení s mobilním telefonem a přenos jeho nejdůležitějších funkcí do virtuální reality, stejně jako propojení s reálným světem pomocí vestavěné kamery. Tyto technologie praktickým způsobem zvyšují bezpečnost a umožňují bezstarostné ponoření do virtuální reality, díky kterému hráče virtuální světy zprostředkované systémem HTC Vive pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně. Více informací na www.htcvive.com.