Nordic Telecom rozšiřuje svůj 5G internet na doma do dalších 240 obcí

Praha 5. června 2019 – Telekomunikační operátor Nordic Telecom skokově rozšiřuje dostupnost svého Nordic 5G internetu v České republice. V květnu a na začátku června spustil stovku nových vysílačů, které se postarají o pokrytí signálem ve více než 240 městech a obcích. Vysokorychlostní internet od Nordic Telecomu bude nově dostupný celkem na 260 tisících adresách v Česku.

Nordic Telecom se drží svého plánu stát se třetím největším poskytovatelem pevného internetu v ČR. Dokazuje to i počet nově spuštěných vysílačů, který se jen za květen a červen blíží ke stovce. Ve větším měřítku začal pokrývat svým Nordic 5G internetem okolí větších i menších měst, obzvláště pak v těch lokalitách, kde vysokorychlostní připojení dosud zcela chybělo.

„Naším cílem je nabídnout lidem prostřednictvím Nordic 5G internetu kvalitní připojení k internetu a především volnost, kterou jinde nenajdou. Když s námi klient chce být a využívat naše služby, jsme velmi rádi. Když o ně již nemá zájem, může kdykoliv odejít, a to bez limitů nebo bez závazků –  to je naše filozofie,“ vysvětluje Jan Roule, komerční ředitel Nordic Telecom. 

Do konce roku 2019 chce telekomunikační operátor pokrýt svým Nordic 5G internetem zhruba 400 lokalit po celé ČR a do konce roku příštího má ambici službu poskytnout až 1,3 milionu domácností.

Dostupnost Nordic 5G internetu na doma si můžete ověřit sami na www.5Gvevzduchu.cz

Co je Nordic 5G internet na doma?
Nordic 5G internet na doma – je pevné připojení k internetu vzduchem dosahující rychlosti až 100 Mb/s, které je vybudováno na nejmodernějších 5G-ready technologiích. Internet je šířen v licencovaném pásu na frekvenci 3,7 GHz. Vyhrazené pásmo zaručuje kvalitnější a stabilnější internetové připojení, jelikož není rušené ostatními Wi-Fi sítěmi. Ty pracují v nelicencovaném pásmu, které je již dnes extrémně zatíženo a kvalitu internetového připojení tak snižuje.

Jak probíhá instalace?
Každé zákaznické instalaci předchází lokalizace zákazníka v mapě pokrytí. Všechny služby Nordic Telecomu jsou instalovány techniky, kteří před samotným zřízením služby opětovně ověří radiové podmínky přímo v lokalitě zákazníka. V případě, že jsou u zákazníka ověřeny odpovídající radiové podmínky, nainstaluje technik venkovní anténu a kabelově ji propojí s vnitřní jednotkou. Před předáním služby zákazníkovi ještě technik kontrolně změří dosahovanou rychlost downloadu a uploadu, aby se ujistil, že zákazník dostává takovou službu, kterou si sjednal.

Nordic Telecom je telekomunikačním operátorem s vlastními sítěmi v pásmech 3,7 GHz a 420 MHz a napříč skupinou obsluhuje více než sto tisíc zákazníků. V aukci pásma 3,7 GHz získal jako jediný účastník dva bloky spektra. Na nich staví a jako první spustil moderní 5G síť, která nabízí kvalitní pevné vysokorychlostní internetové připojení vzduchem. V budoucnu tato síť umožní i superrychlé 5G datové mobilní přenosy. V pásmu 420 MHz buduje vlastní LTE síť. Současně, prostřednictvím partnerských sítí, působí jako plnohodnotný virtuální mobilní operátor.

ww.nordictelecom.cz