Společnost Diageo zavádí pro své zaměstnance po celém světě 26týdenní mateřskou a čtyřtýdenní otcovskou dovolenou

Společnost Diageo se chystá nabídnout svým zaměstnancům napříč všemi trhy minimální placenou mateřskou dovolenou v délce 26 týdnů. Zařazuje se tím do čela světového žebříčku firem podle minimální délky plně placené rodičovské dovolené.

Společnost Diageo oznámila, že začne zavádět novou ambiciózní politiku v oblasti placené rodičovské dovolené, a to v rámci celé společnosti. Toto opatření je součástí úsilí společnosti o to, aby v oblasti řízení lidských zdrojů byly v maximální míře uplatňovány principy inkluze a diverzifikace. Diageo se v tomto ohledu zařadila mezi přední společnosti světa. Tímto novým opatřením chce podpořit zaměstnance, aby mohli trávit více času se svými dětmi a soustředit se na jejich výchovu, kterou mohou zároveň spojit se zaměstnáním. Ženy i muži by totiž podle společnosti měli mít šanci užívat si čas se svými malými dětmi bez ohledu na to, kde žijí a pracují.

Nová globální firemní politika poskytuje zaměstnankyním minimálně 26 týdnů plně placené mateřské dovolené.

Společnost Diageo rovněž globálně zavádí minimálně čtyři týdny otcovské dovolené, která bude na všech trzích vyplácena v plné výši. Podstatná část poboček Diageo však už dnes nabízí 26 týdnů plně placené otcovské dovolené. Týká se to například zastoupení v Severní Americe, v Thajsku, na Filipínách, v Singapuru, Španělsku, Nizozemí, Irsku, Itálii, Rusku, Kolumbii, Venezuele nebo Austrálii.

Už minulý měsíc přitom společnost oznámila, že všichni rodiče, kteří pro společnost Diageo pracují ve Velké Británii, mají nyní nárok na stejnou, plně hrazenou 26týdenní dovolenou, během níž jim budou vypláceny veškeré benefity a bonusy bez ohledu na pohlaví.

„Jsme připraveni vytvořit zaměstnancům takové podmínky, aby u nás skutečně docházelo k inkluzi a diverzifikaci. Věříme totiž, že firmy hrají důležitou roli ve formování celospolečenského prostředí. Firmy s globální působností, jako je Diageo, se nesmí bát vytvářet takové podmínky a prostředí pro své zaměstnance, v němž bude docházet k pokroku, který si lidé zaslouží,“ říká Mairéad Nayagerová, ředitelka HR ve společnosti Diageo.

Nové předpisy začnou ve většině zemí platit od začátku nového finančního roku společnosti Diageo, tedy od 1. července 2019. Další země budou tyto předpisy zavádět v průběhu roku. Kompletní informace o konkrétních pravidlech platných v jednotlivých zemích, o jejich uplatňování v pobočkách, které nejsou ve 100% vlastnictví Diageo, a jejich zavádění do praxe budou včas oznámeny a budou v souladu s místními právními, správními a regulačními požadavky.

Snahy společnosti Diageo o vytvoření inkluzivního a diverzifikovaného pracovního prostředí se promítly do indexu rovnosti pohlaví za rok 2019, který vydává skupina Bloomberg. S ohledem na inkluzi a diverzifikaci se společnost Diageo podle Thomson Reuters v roce 2018 umístila na čtvrtém místě mezi globálními společnostmi. 40 % členů vedení společnosti Diageo a 44 % členů správní rady Diageo tvoří ženy.

Na tomto odkazu se můžete podívat na video, ve kterém se s vámi jeden ze zaměstnanců firmy podělí o své zkušenosti s rodičovskou dovolenou.

O Diageo

Diageo je předním světovým producentem prémiového alkoholu s významnou skupinou značek alkoholických nápojů od destilátů přes pivo a víno. Mezi tyto značky patří Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan’s a Windsor whiskies, Smirnoff, Cîroc a Ketel One vodkas, Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray a Guinness.

Diageo je globální společností a její výrobky se prodávají ve více než 180 zemích po celém světě. Společnost je kótována na londýnské burze cenných papírů (DGE) a burze cenných papírů v New Yorku (DEO). Pro více informací o společnosti Diageo, jejích zaměstnancích, značkách a aktivitách navštivte www.diageo.com. Globální zdroj informací Diageo o podpoře zodpovědného pití alkoholu prostřednictvím sdílení osvědčených postupů, informací a iniciativ naleznete na www.DRINKiQ.com.

Oslavování života, každý den, po celém světě.