Komentář společnosti Randstad ke květnové míře nezaměstnanosti

Praha, 10. června 2019 – „Klesající počty zájemců o práci dávají zaměstnavatelům jasný signál, že budou mít v létě nouzi o vhodné lidi. Nelehké časy čekají zejména firmy, které zaměstnávají manuální pracovníky. Jejich nedostatek nejvíce ohrozí provozy se sezónními výkyvy zaměstnanců a společnosti, které potřebují sezónní pracovníky,” říká Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky společnosti Randstad, a dále dodává: „Pro zaměstnavatele, kteří obsazují hlavně kvalifikované pozice, toto žádná dramatická zpráva není, jelikož se s nedostatkem vhodných lidí potýkají už delší čas. Řešením je pro ně tvorba dlouhodobé strategie, která jim pomůže budovat silnou zaměstnavatelskou značku a stát se tak atraktivní volbou pro kandidáty, stejně tak jako vzdělávat své lidi, aby měli požadované znalosti a dovednosti.“  


O Randstadu

Randstad je globálním lídrem v segmentu HR služeb a specializuje se na řešení v oblasti flexibility práce a poskytování personálně poradenských služeb. Podporujeme lidi a společnosti v dosažení jejich skutečného potenciálu. Věříme, že nejlépe se toho dá dosáhnout spojením lidského přístupu s využitím nejmodernějších technologií. Naše portfolio služeb zahrnuje klasické agenturní zaměstnávání a vyhledávání pracovníků na hlavní pracovní poměr, in-house řešení, executive search a komplexní řešení v oblasti HR. Randstad je aktivní ve 38 zemích a v téměř polovině z nich patří mezi top 3 společnosti působící v oboru. V roce 2018 měl v průměru 38 820 vlastních zaměstnanců a 4 826 poboček a inhouse pracovišť. V roce 2018 Randstad vygeneroval příjmy v hodnotě 23,8 miliard eur a od listopadu 2018 je na pozici světové jedničky ve svém oboru. Randstad N.V. byl založen v roce 1960, se sídlem v Diemen (Nizozemí) a je kótován na NYSE Euronext Amsterdam. Pro více informací navštivte www.randstad.com.

Randstad je dvojka na českém trhu, v České republice má 170 konzultantů a poskytuje služby v oblasti agenturního zaměstnávání, procesního řízení lidských zdrojů a vyhledávání lidí na stálé úvazky klientům prostřednictvím 20 pracovišť. Více informací na www.randstad.cz.