Lenovo je předním dodavatelem řešení pro superpočítače

Praha, 25. června 2019 – Seznam nejvýkonnějších počítačů na světě s názvem TOP500 zaznamenal ve své 26leté historii důležitý milník. Všech 500 superpočítačů, které se na listině umístily, předvedlo v benchmarku High Performance Linpack (HPL) výkon jeden petaflop a více. 

Žebříček deseti nejvýkonnějších počítačů světa zůstal z velké části nezměněn. První dvě příčky i nadále drží superpočítače IMB – Summit a Sierra. S rekordním výsledkem 148.6 petaflopů si za poslední půlrok lehce vylepšil výsledky HPL benchmarku počítač Summit, zatímco Sierra i nadále disponuje výkonem 94.6 petaflopů. Nováčkem na seznamu deseti nejlepších superpočítačů je Frontera, umístěný na Texaské univerzitě. S výkonem 23,5 petaflopů se zapsal na páté místo žebříčku. 

Suverénně největší podíl systémů ze seznamu TOP500 si zapsalo Lenovo se 173 systémovými řešeními. To představuje značné zlepšení v porovnání se situací před šesti měsíci. Polepšili si ale i další dva největší dodavatelé – Inspur na 71 a Sugon na 63 systémů. 

Pro společnost Lenovo je pak důležitá také devátá příčka seznamu, na které se s výkonem 19,5 petaflopů drží počítač SuperMUC-NG umístěný v Leibniz Supercomputing Centre v Garchingu nedaleko Mnichova. Tento stroj postavený na technologiích Lenovo je vybaven procesory Intel Platinum Xeon a propojením od Omni-Path. 

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz. Nabídku serverů společnosti Lenovo přinášejí stránky www.thinkserver.cz.

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz