Mall Pay soutěž na design platební karty zná vítěze

Finanční služba Mall Pay vybrala tři nejlepší návrhy na design svých chystaných platebních karet. Designové klání vzbudilo obrovský zájem v řadách jak profesionálních grafiků, tak i amatérů a studentů. Vyhlášeného tendru se zúčastnilo přes 100 soutěžících s téměř 200 návrhy. Odborným garantem soutěže a členkou poroty byla Anna Marešová, známá česká designérka z Anna Maresova designers.

Karta Mall Pay usnadňuje internetové nákupy a nabízí možnost odložené platby. Jelikož slouží široké veřejnosti, mohl se i do soutěže o její design přihlásit v podstatě kdokoli. Zapojili se studenti vysokých a středních škol, ale také profesionální grafici a designéři. Do druhého kola postoupila desítka návrhů. Z nich potom porota složená z Anny Marešové a zástupců Mall Pay a Mall Group zvolila trojici nejlepších. „Karta by neměla zapadnout mezi kartami ostatních „finančních institucí“ a měla by být pro zákazníka jedinečná. Proto jsem nakonec vybrala tu, kterou opravdu chci mít v peněžence, a která zároveň splňuje zadaná kritéria. Je to grafika, která mě bude bavit a těšit pokaždé, když s ní budu platit, “ popisuje hlediska výběru Anna Marešová. 

Přesně takový je návrh Davida Procházky. Ten za něj byl odměněn částkou 20 000 Kč a poukazem na zážitek Priceless Prague v hodnotě 7 000 Kč. Pro Davida je grafika vášní. Přes den se jí věnuje na plný úvazek a ve volných chvílích se učí animovat. „Nový design karty bude uveden na trh v průběhu jednoho roku a užívat jej budeme minimálně po dobu dalších pěti let,“ upřesňuje Adam Kolesa CEO Mall Pay. Druhé místo obsadil Petr Strejček a získal tak 5 000 Kč a poukaz na zážitek Priceless Prague v hodnotě 5 000Kč, třetí místo, na němž se umístila Gabriela Štenclová bylo odměněno částkou 3 000 Kč a poukazem na zážitek Priceless Prague v ceně 3 000Kč. Ceny věnovala společnost Mastercard.