Už zítra vychází letní dvojčíslo časopisu TÉMA: sto stran, devět velkých rozhovorů a spousta zajímavostí nejen o emocích a nemocech

Oblíbený týdeník TÉMA mediální skupiny MAFRA pro čtenáře opět přichystal speciální čtení na prázdniny. Rozšířené letní dvojčíslo s titulním tématem Psychika jako spouštěč nemocí nabízí sto stran plných poutavých informací nejen k novým zjištěním ohledně psychosomatiky, ale také velké rozhovory s inspirativními osobnostmi napříč spektrem lidského umu a vědění. Aktuální dvojčíslo TÉMA vychází v pátek 28. června.

„V uplynulých letech byl o rozšířené dvojčíslo TÉMA vždy mimořádný zájem, loni i předloni se ho vždy prodalo kolem 80 000 kusů. Věřím, že se našim čtenářům bude líbit i letošní vydání,“ říká Zdeněk Šustr, šéfredaktor týdeníku TÉMA.

Čtenáři se mimo jiné dozvědí, jak emoce a stav psychiky ovlivňují nemoci těla – že například dlouhodobý stres má podíl na 60 % všech nemocí, proč se při stresu špatně hubne a proč dlouhodobý stres překvapivě působí větší zdravotní komplikace u „podřízených“ než u „šéfů“.

Nechybějí ani velké rozhovory se zajímavými osobnostmi z nejrůznějších oborů. Biolog prof. Jaroslav Petr mluví o oteplování planety, o vymírání druhů, změně chování rostlin i živočichů, o suchu i o tom, že radikální změny klimatu tady byly i v dobách, kdy člověk ještě nežil… Brněnská rodačka Věra Sosnarová (87) vzpomíná na dětství strávené v sovětském gulagu na Sibiři. Režisér Jiří Strach, který natočil i pohádky Anděl Páně 1 a 2, hovoří o svých předcích, mezi nimiž je i král Jiří z Poděbrad, o své minulosti dětské herecké hvězdy i o strachu z toho, kam se řítí „západní“ civilizace. 

Z dalších osobností lze jmenovat třeba světoznámého výtvarníka Jiřího Anderleho, zpěváky Jiřího Korna a Lenku Dusilovou, cestovatele a znalce africké divočiny i žraloků Richarda Jaroňka nebo MUDr. Kateřinou Rusinovou, která pomáhá nevyléčitelně nemocným pacientům zvládnout poslední týdny života. 

Časopis TÉMA je podle v červnu publikovaných údajů Kanceláře ověřování nákladů tisku ABC ČR za měsíc duben 2019 lídrem ve své kategorii celostátních zpravodajsko-společenských týdeníků. Jedničkou je jak v případě počtu předplatitelů tištěné verze, tak v pultovém prodeji i celkovém nákladu.

Zdroj dat: Kancelář ABC ČR, 04/2019

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA 

Mediální skupina MAFRA je největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví 3,6 milionu čtenářů tisku a měsíčně 7,8 milionu návštěvníků internetu. 

Celková čtenost titulů MAFRA je 5,2 milionů čtenářů, což představuje 59,3 % populace v ČR ve věku 12-79 let. Měsíční návštěvnost internetových projektů dosahuje 7,4 milionu reálných uživatelů.

Po akvizici vydavatelství Bauer Media skupina navíc významně rozšířila své produktové portfolio zejména v oblasti kvalitních lifestylových časopisů, titulů pro ženy a další segmenty. 

Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. 

Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii.  Mezi top tituly v nabídce časopisů dále patří Cosmopolitan, Esquire, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník Televize a Žena a život.

Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net a realitní web reality.idnes.cz.  

Do skupiny dále patří  zábavný videoportál iDNES KINO, skupina hudebních TV stanic Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ, největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě.  

Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společností ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing. 

MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. 

Počátkem roku 2018 se skupina stala novým mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. 

Na Slovensku je portfolio mediální skupiny MAFRA zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. 

Nedílnou součástí skupiny jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

Skupina je členem holdingu Agrofert.