Globální fintech hráč PayU rozšiřuje své aktivity do jihovýchodní Asie a získává většinový podíl ve společnosti Red Dot Payment ze Singapuru

PayU, platební a fintech společnost ze skupiny Naspers, dnes oznamuje akvizici majoritního podílu v Red Dot Payment, poskytovateli platebních řešení zaměřeném na jihovýchodní Asii. Díky této transakci se PayU rozšiřuje do regionu jihovýchodní Asie a dosahuje celkové částky alokované do fintech investic, fúzí a akvizic ve výši 700 milionů dolarů za poslední tři roky. Tento krok demonstruje odhodlání PayU stát se vedoucím poskytovatelem platebních řešení na trzích s vysokým růstem a jedním z největších fintech investorů na světě.

Společnost RDP (Red Dot Payment), kterou v roce 2011 vytvořila skupina odborníků na platby z různých společností Fortune 500 z oboru, se rozrostla do důvěryhodného online platebního řešení v Singapuru největšího na domácím trhu. RDP se zaměřuje na rostoucí obory jako je on-line maloobchod, pohostinství, charita, dodávky potravin a další. Její působení napříč jihovýchodní Asií se stále zvětšuje, má kanceláře mimo jiné i v Indonésii a Thajsku. 

Podle studie Google-Temasek je jihovýchodní Asie jedním z nejrychleji rostoucích trhů s digitálními platebními transakcemi na světě a do roku 2025 se očekává, že se tamní celkový objem plateb ztrojnásobí na 240 miliard USD. V regionu je 350 milionů uživatelů internetu v šesti největších zemích, což je více než počet obyvatel Spojených států. To představuje obrovský obchodní potenciál pro globální obchodníky. Díky této dohodě a integraci platforem RDP do PayU Hub může PayU vytvořit nejlepší nabídku pro globální obchodníky. PayU nyní může vybudovat nejlepší produkt pro přeshraniční platby tím, že nabídne více místních alternativních platebních metod.

Laurent le Moal, CEO PayU, říká: “Tato investice je prvním krokem PayU směrem k expanzi v regionu jihovýchodní Asie. Nyní poskytneme našim stávajícím globálním obchodníkům přístup k jihovýchodní Asii s jedinou integrací API, čímž posílíme naši globální platformu PayU Hub. Díky obrovskému potenciálu, který trh jihovýchodní Asie představuje, vidí PayU v této oblasti obrovskou příležitost k dalšímu růstu a inovování. Budeme i nadále hledat příležitosti na posílení našich stop na tomto trhu.“

“V rámci naší obchodní strategie bude PayU spolupracovat s nadějnými zakladateli, kteří jsou řízeni podnikatelskou vášní. Jsme nadšeni, že můžeme přivítat Randyho a jeho tým v PayU, protože pokračujeme v naší vizi vytváření světa bez finančních hranic,” dodává. 

Randy Tan, CEO a zakladatel Red Dot Payment, dodává: “Jsme hrdí na to, jak daleko jsme došli a že si PayU, přední světový fintech hráč a investor, uvědomuje sílu, hloubku a šíři společnosti, kterou jsme v uplynulých osmi letech s velkou oddaností vybudovali. Pro světové obchodníky nebylo nikdy snazší vstoupit do jihovýchodní Asie, protože nyní těží ze silné místní konektivity RDP v kombinaci s globálními zkušenostmi PayU. Jsme rádi, že RDP bude součástí fintech portfolia společnosti Naspers. Těšíme se na další rozšiřování našeho podnikání a postavení na trhu v jihovýchodní Asii s cílem stát se mistrem fintech platebních řešení v tomto regionu.“

V souladu s podmínkami smlouvy získala PayU většinový podíl v RDP v transakci, která ocenila společnost ve výši 65 milionů USD. Zakladatel bude i nadále udržovat svůj podíl ve společnosti, zatímco většina ostatních akcionářů vystoupí. Jako výhradní finanční poradce zakladatele a prodávajících akcionářů vystupovala společnost Evolve Capital Asia. 

###

O PayU 

PayU je vedoucí poskytovatel online platebních služeb na 18 trzích s vysokým růstem a společnost je zaměřena na vytváření rychlého, jednoduchého a efektivního platebního procesu pro obchodníky a kupující. PayU je zaměřena na posílení postavení lidí prostřednictvím finančních služeb a vytvoření světa bez finančních hranic, kde mohou všichni prosperovat. PayU je jedním z největších fintech investorů s investicemi v celkové výši 700 milionů dolarů k dnešnímu dni.

Naše místní fungování v Asii, střední a východní Evropě, Latinské Americe, na Středním východě a v Africe nám umožňují spojit odborné znalosti společností s vysokým růstem a našimi vlastními jedinečnými lokálními znalostmi a technologiemi, aby naši zákazníci měli přístup k nejlepším finančním službám.

PayU podporuje přes 300 000 obchodníků a milióny spotřebitelů. Nabízí více než 250 lokálních platebních metod a více než 1 800 specialistů na platby. Trhy, na kterých PayU působí, představují potenciální spotřebitelskou základnu téměř 2,3 miliardy lidí a obrovský růstový potenciál pro obchodníky. 

Více o PayU: www.payu.com

O Red Dot

Red Dot Payment (RDP) je předním a důvěryhodným poskytovatelem online platebních řešení v Asii, který obsluhuje více než 500 obchodníků ve 22 zemích. RDP podporuje globální a místní alternativní platební metody jako Visa, Mastercard, UnionPay, WeChat Pay, Alipay, Paylah, Virtual Accounts a další. Kromě toho nabízí RDP obchodníkům a partnerům platební řešení s jednoduchou integrací do jednotné platební platformy, což jim umožňuje spravovat své on-line obchody s větší důvěrou a zároveň zmírňovat rizika a vydělávat na příležitostech s lepším porozuměním nákupních trendů.

RDP je Singapurská společnost založená v roce 2011 se sídlem v Singapuru a pobočkami v Indonésii, Thajsku a Austrálii. Prostřednictvím našeho závazku k inovaci a kvalitě jsme se stali důvěryhodným účastníkem digitálního platebního ekosystému. Pro více informací navštivte www.reddotpayment.com.

O Naspers

Naspers je globální internetová skupina a jeden z největších technologických investorů na světě. Prostřednictvím investic a působení v mnoha zemích světa na trzích s dlouhodobým růstovým potenciálem buduje Naspers přední společnosti, které dávají lidem nové možnosti a obohacují nejen jednotlivce, ale také komunity. 

Skupina spolupracuje s řadou hlavních internetových firem napříč Amerikou, Afrikou, střední a východní Evropou a Asií v odvětvích jako jsou on-line platby, dodávky potravin, cestování, vzdělávání, zdraví, sociální a internetové platformy.

Pro více informací navštivte www.naspers.com.

Označeno tagem