EC Investments Daniela Křetínského a Patrika Tkáče získala poloviční podíl v herní agentuře Grunex

6. 8. 2019 – Společnost EC Investments, a.s. (ECI) získala 50% podíl v herní agentuře Grunex, specializované na marketingové a PR aktivity zaměřené na počítačové a konzolové hráče a eSport. Cílem akvizice je významně posílit oblast elektronických sportů v rámci ECI, spolupracovat v tomto segmentu s ostatními společnostmi, ve kterých drží oba podnikatelé podíl (zejména v mediálních společnostech sdružených v holdingu Czech Media Invest) a zároveň rozvíjet eSport v České a Slovenské republice. Cena akvizice nebyla oznámena.

Grunex je s více než desetiletou historií v současnosti největším subjektem v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a eSportu. Jeho portfolio obsahuje vlastní herní weby se souhrnnou návštěvností přibližně 330 tisíc hráčů měsíčně, širokou škálu facebookových stránek s 500 tisíci fanoušky a také podíl v herním pořadu Re-Play na televizním kanálu Prima COOL. 

V rámci akvizice dokončené v červenci 2019 získala ECI v Grunexu poloviční podíl. Dosavadní majitel Martin Liberský zůstává na základě uzavřené dohody jediným jednatelem a bude i nadále plně řídit chod agentury.

„V oblasti gamingu a eSportu speciálně, vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti,“ říká Miroslav Bodnár, odpovědný za oblast gamingu a eSportu. A dodává: „Věříme, že s historií, pokrytím a profesionálním přístupem Grunexu se nám to podaří.“

„Vstup silného partnera v podobě ECI nám otevírá dveře ke zcela novým příležitostem. Už v září oznámíme další projekty, které posunou eSport v České a Slovenské republice na zahraniční úroveň,“ říká Martin Liberský, ředitel agentury Grunex, a doplňuje: „Pro naše partnery je přitom podstatné, že Grunex ani po vstupu ECI neztrácí nic ze své firemní flexibility a naopak se jeho pozice v oblasti elektronických sportů dále výrazně upevní.“  

O agentuře Grunex

Agentura Grunex poskytuje marketingové a PR služby se specializací na klienty zaměřené na cílovou skupinu počítačových hráčů. Provozuje také významná lokální herní média, jako například e-sport portál Grunex.com, herní portál Hrej.cz, největší tematické tuzemské komunitní portály TryHard.cz, WoT.cz a Dota2.cz a také řadu herních facebookových stránek a skupin. Od roku 2016 spoluvlastní televizní herní pořad Re-Play. Celkový měsíční zásah agentury je přes 330 tisíc návštěvníků na vlastních herních portálech a přes 500 tisíc hráčů na herních facebookových stránkách a skupinách. V posledních letech se zaměřuje také na gamingové a eSport projekty v online i offline podobě.

O ECI

EC Investments drží 40% podíl v Mall Group, který je přední e-commerce skupinou ve střední a východní Evropě. Mall Group je skupina e-shopů, do které kromě nákupních galerií Mall patří také specializované e-shopy, například košík.cz. ECI rovněž drží podíl v cenovém srovnávači Heureka. Tržby skupiny v loňském roce přesáhly 700 miliónů eur. Vlastníky ECI jsou podnikatelé Daniel Křetínský (50 %), Patrik Tkáč (40 %) a Roman Korbačka (10 %).

EC Investments má významné místo ve skupině firem, ve kterých drží majetkové podíly podnikatel Daniel Křetínský. Mezi další firmy této skupiny patří Energetický a průmyslový holding (EPH), EP Industries, Czech Media Invest nebo EP Global Commerce. EPH je z pohledu tržeb třetí největší českou firmou. Její hrubý provozní zisk (tzv. EBITDA) činil v loňském roce téměř dvě miliardy eur.