Novinky od HP jsou zárukou mimořádných herních zážitků

Herní ekosystém OMEN a jeho inovativní nástroje navržené pro herní úspěchy výrazně rozšiřují možnosti hraní

Hlavní novinky:

 • OMEN Command Center: S touto revoluční herní aplikací se budete stále zlepšovat
 • OMEN X 27: Monitor, jehož obnovovací frekvence splňují požadavky herního sportu (Esports)1 s QHD2 panelem a patentovanými možnostmi personalizace zaměřovacích funkcí
 • OMEN Accessories: Náhlavní souprava nové generace s funkcí chlazení uší, špičková herní klávesnice, stylové tašky a batohy
 • Herní stolní počítač Pavilion Gaming Desktop a notebook Pavilion Gaming 15: Robustní výkon pro váš osobní i hráčský život

KOLÍN, Německo, 20. srpna 2019 — Společnost HP na veletrhu Gamescom 2019 představila nový výkonný software a služby OMEN i herní hardware řad OMEN a Pavilion. Všechny tyto novinky byly navrženy s cílem nabídnout hráčům všech úrovní epické herní zážitky. 

Hraní počítačových her se stalo globálním fenoménem a na celém světě hraje hry 2,3 miliardy lidí. Jejich touha vyniknout a uspět se točí nejen kolem hardwaru, na kterém hrají – snaží se stále častěji najít jakoukoliv konkurenční výhodu. Třicet osm procent hráčů je motivováno schopností ovládat hru a třicet pět procent je zaměřeno na soutěžení a rozvoj herních schopností3. Služba Coaching a nová herní aplikace OMEN Command Center4 umožňují hráčům neustále zlepšovat jejich úroveň a výsledky.

Kromě výkonného herního softwaru a služeb, představila společnost HP i nové monitory a další příslušenství, včetně monitorů OMEN X 27 splňujících standard Esports, náhlavní soupravy OMEN Mindframe Prime, klávesnice OMEN Encoder a několika produktů s neustále se rozšiřující řady příslušenství OMEN Transceptor. Řada Pavilion Gaming se rozrůstá o stolní systém Pavilion Gaming Desktop, klávesnici Pavilion Gaming Keyboard 800 a herní notebook Pavilion Gaming 15, který je jako první svého druhu osazen procesorem AMD. V portfoliu novinek nechybí ani monitory HP 22x a HP 24x, které jsou ideální volbou pro hráče, kteří hledají kvalitu za rozumnou cenu.

„OMEN je komunitní brand, který podporuje budování špičkového ekosystému toho nejlepšího hardwaru, softwaru, obsahu a služeb,“ uvedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager EMEA Personal Systems, HP Inc. „S nejnovějším softwarem a hardwarem od HP, včetně OMEN Command Center, OMEN X 27 a Pavilion Gaming Desktop, hráči budou mít více ze hry, jejich herní schopnosti se posunou opět o něco dál a nepřestanou se nikdy zlepšovat.“

Nabízet hráčům více

OMEN Command Center4 – aplikace kompatibilní se všemi počítači s operačním systémem Windows 10, kterou si lze stáhnout z Windows Store – nyní nabízí celou řadu nových výkonných funkcí, které z ní dělají plnohodnotný herní hub.

 • Coaching5 je nová služba pro osobní počítače OMEN. V této fázi pro hru League of Legends a další hry se chystají. Jedná se o nástroj, který pomocí umělé inteligence (od Mobalytics) analyzuje hru, silné a slabé stránky hráče a dává tipy, jak se zlepšit.
 • S My Games6 mohou hráči spravovat a využívat své herní knihovny na všech zařízeních z jednoho místa; mají tak rychlý a snadný přístup ke všem svým oblíbeným hrám. My Games nabízí i monitoring hry v reálném čase a týdenní analýzy včetně tipů.
 • Nová funkce Profiles7 umožňuje tvorbu různých profilů na počítačích a příslušenství OMEN. Je kompatibilní také s klávesnicí OMEN Sequencer a myší OMEN Photon Mouse
 • Se službou Rewards Beta8 (na technologii od Versus Systems), která je dostupná v USA, hráči hrají své oblíbené hry, zlepšují svoje herní dovednosti a soutěží s ostatními – a sbírají přitom odměny.

Rychlost a kvalita obrazu ve standardu Esports 

Nový monitor OMEN X 27 s Quad HD2 (2560 x 1440) rozlišením, extrémně vysokým dynamickým rozpětím a barevnou škálou DCI P3 90 % nabízí imerzivní herní zážitek. Jeho snímková frekvence (fps) musí držet krok s těmi nejrychlejšími počítači a vyhovět požadavkům profesionálních hráčů. Jeho obnovovací frekvence 240Hz1 s dobou odezvy 1ms a certifikace AMD Radeon FreeSync 2 HDR9 jsou tak zárukou plynulého obrazu i při hraní v režimu HDR. A to vše v kombinaci s výrazným designem ultra-tenkého rámečku (3 strany), celokovovým, výškově nastavitelným stojanem a ambientním osvětlením, jehož intenzitu lze ovládat přes OMEN Command Center4, i novou patentovanou funkcí podpory zaměřování, jejíž tvarové a barevné paramenty lze uživatelsky nastavovat. 

Stylové doplňky 

Nová náhlavní souprava OMEN Mindframe Prime Headset přichází s několika zajímavými vylepšeními: revoluční funkce aktivního chlazení díky technologii FrostCap Technology v sobě zahrnuje i pasivní chlazení pomocí grafitového tepelného rozvaděče, který využívá větší plochy náušníků10. Zabudovaný 7.1 Surround Sound s technologií C-Media Xear™ vytváří dojem prostorového zvuku. Mikrofony s technologií tlumení ruchů z okolí (ENC) jsou zárukou jasného a čistého přenosu hlasu. Funkce OMEN Audio Lab, která je součástí  OMEN Command Center4, poskytuje plnou kontrolu nad zážitkem z poslechu s 10-pásmovým ekvalizérem, který má řadu předvoleb, možnost přizpůsobení úrovně zvuku a ovládání 7.1 Surround Sound a mikrofonů s ENC. 

Kromě modrých mechanických tlačítek známých z klávesnice OMEN 1100, bude nová klávesnice OMEN Encoder nabízet i tlačítka Cherry MX Red a Cherry MX Brown, která ocení zejména hráči, kteří chtějí neuvěřitelně rychlé a plynulé ovládání nebo tichý chod s malou dráhou zdvihu. Díky 100% ochraně proti tzv. ghostingu díky technologii N-key Rollover a integraci OMEN Command Center4 jsou obě varianty této klávesnice navrženy pro vaše herní vítězství.

Hrajte stylově i na cestách

OMEN je i tradiční značkou kvalitních lifestyleových doplňků pro hráče. Nedávno byla uvedena na trh řada OMEN Apparel a originální batoh OMEN X Transceptor. Kolekce OMEN Transceptor navazuje na tento trend s taškami a batohy OMEN Transceptor 17.3” Duffel Bag, 15” Rolltop Backpack, 15” Backpack, které uspokojí nároky cestujících hráčů. Nechybí ani pouzdro OMEN Transceptor Headset Case, které je určeno na přepravu náhlavní soupravy OMEN Mindframe Prime Headset.

Mimořádná kvalita dostupná i pro mainstreamové hráče

Stolní systém Pavilion Gaming Desktop je navržen pro rozšiřitelnost a jeho 15L design klade důraz i na ekonomiku prostoru. Konstrukce nabízí sloty až pro tři pevné disky11, uživatelsky rozšiřitelnou paměť, grafické karty, síťové karty a Wi-Fi moduly. Na výběr jsou procesorové jednotky až do osmijádrového procesoru Intel i7 9. generace12 nebo osmijádrového AMD Ryzen™ 7 třetí generace12, grafika až NVIDIA® GeForce® RTX 2070 včetně nejnovější RTX 2060 SUPER™, a až 32GB DDR4 paměti. To je zárukou dostatečného výkonu i pro nejnovější hry i nejnáročnější kreativní projekty. 

Nejnovější herní notebook Pavilion Gaming 15 je první svého druhu, který je osazen procesorem AMD – až po Ryzen™ 712 – na platformě tenkého a ostře řezaného černého šasi. S grafikou až NVIDIA® GeForce® GTX 1660Ti with Max-Q13, ultra tenkými rámečky, frekvencí 144Hz/60Hz1 a rozlišením 1080p14, je tento herní notebook přímo předurčen k imerzivní hře. Dva ventilátory, větší větrací otvor v zadním rohu a větší otvory přívodu vzduchu maximalizují proudění vzduchu pro optimální celkový výkon s ochranou proti přehřívání počítače i při dlouhé době chodu. Tento vysoce přenosný notebook je navržen pro ničím nerušenou herní zábavu i pro tvorbu obsahu. Díky podpoře Wi-Fi 5 nabízí přenos dat rychlostí v řádu gigabitů. Je to ideální notebook pro práci i zábavu. 

Žádný počítač není kompletní bez klávesnice a Pavilion Gaming Keyboard 800 nabízí tichá a zároveň rychlá červená mechanická tlačítka, se 100% ochranou proti tzv. ghostingu díky technologii N-key Rollover. Nechybí ani komfortní odnímatelná opěrka na zápěstí a čtyřzónové LED osvětlení s rychlou volbou režimu podsvícení.

Nové přírůstky herního ekosystému Pavilion Gaming jsou jako dělané pro nové herní monitory HP 22x a HP 24x. Oba nabízejí impozantní obnovovací frekvenci 144Hz1 a dobu odezvy 1ms1, technologii AMD Radeon™ FreeSync™, integrované reproduktory s kvalitním zvukem a nastavitelné stojany. Monitor HP 24x je G-SYNC® Compatible15 a má ultra tenký rámeček pro dokonalé ponoření se do herního dění. 

Ceny a dostupnost16

 • Cena a dostupnost monitoru OMEN X 27 bude v CZ/SK upřesněna později.
 • Náhlavní souprava OMEN Mindframe Prime Headset bude v CZ/SK v prodeji od října v bílé a černé barvě za cenu 3 990 Kč / 149 EUR.
 • Cena a dostupnost klávesnice OMEN Encoder Keyboard bude v CZ/SK upřesněna později.
 • Tašky a batohy OMEN Transceptor budou v regionu EMEA v prodeji od září za ceny začínající na 1 099 Kč / 44.90 EUR.
 • Pavilion Gaming Desktop bude v CZ/SK v prodeji od října za ceny začínající na 779 EUR /19 990 Kč (AMD) a 799 EUR /20 490 Kč  (Intel).
 • Notebook Pavilion Gaming 15 bude v CZ/SK v prodeji od října za ceny začínající na  659 EUR / 16 990 Kč.
 • Klávesnice Pavilion Gaming Keyboard 800 je bude v CZ/SK dostupná za cenu 2 999 Kč / 64.99 EUR.
 • Monitor HP 22x bude v CZ/SK v prodeji od října za cenu 3 990 Kč / 155 EUR.
 • Monitor HP 24x bude v Cz/Sk v prodeji od rijen za cenu 5 190 Kč / 199 EUR.
 • Služba Game Coaching je již dostupná v rámci Command Center; služba Rewards bude dostupná Command Center v regionu EMEA od začátku roku 2020. 

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologii, která zlepšuje život všem a všude. Prostřednictvím našeho portfolia produktů a služeb osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Další informace o společnosti HP Inc. jsou k dispozici na webových stránkách hp.com.

 1. Všechny uváděné výkonové parametry představují typické specifikace poskytované výrobci komponentů, které používá HP; skutečný výkon se může lišit – může být vyšší nebo nižší.
 2. Pro sledování v rozlišení Quad HD (2560×1440) je nutno mít obsah v tomto rozlišení 
 3. Casual Video Game Player Segmentation Framework, publikováno v PS Insights, září 2018
 4. Podporovaná zařízení: Všechny počítače se systémem Windows 10 (RS3 nebo novější) podporují OMCC. Tato aplikace by se neměla instalovat na žádné počítače, které nemají operační systém Windows 10 (RS3 nebo novější). Podporované jazyky: angličtina / arabština (ar) / čínština-S (zh-cn) / čínština-T (zh-tw) chorvatština (hr) / čeština (cs) / dánština (da) / holandština (nl) / finština (fi ) / Francouzština (fr) / němčina (de) / řečtina (el) / italština (it) / japonština (ja) / korejština (ko) / lotyština (lv) / litevština (lt) / norština (ne) / polština (pl ) / Portugalština (Portugalsko) (pt-pt) / ruština (ru) / srbština (sr) / slovenština (sk) / slovinština (sl) / španělština (es) / švédština (sv)
 5. Soutěže a ceny se liší podle zemí a jsou zveřejňovány vždy aktuálně, do vyprodání zásob. Kompatibilita: osobní počítače OMEN i jiné / Pouze v USA
 6. Kompatibilita produktů: Pouze počítače OMEN / Region: Všechny regiony kromě Číny. Poznámka: HP spolupracuje s firmou Mobalytics a nabízí tuto koučovací službu uživatelům OMEN PC zdarma po dobu jednoho roku. Pokud si uživatel přeje pokračovat v koučování, může se přihlásit k odběru služby Mobalytics, která je nyní ve fázi OPEN BETA. Detaily předplatného zatím nejsou známy. Více informací zde:  https://mobalytics.gg/terms/
 7. Kompatibilita: osobní počítače OMEN i jiné / Region: všechny regiony
 8. Kompatibilita: pouze pro OMEN Sequencer Keyboard a OMEN Photon Mouse. Není vyžadován počítač OMEN / Region: Všechny regiony
 9. FreeSync ™ pouze s připojením přes DisplayPort nebo HDMI. FreeSync je technologie AMD®, která je povolena na displejích FHD nebo QHD a je navržena tak, aby eliminovala zadrhávání a přerušování plynulého obrazu při hrách a přehrávání videa tak, že spřáhne obnovovací frekvenci displeje s obnovovací frekvencí grafické karty. Nutná grafika AMD Radeon Graphics a / nebo AMD A-Series kompatibilní APU s DisplayPort / HDMI Adaptive-Sync. Ovladač AMD 15.11 Crimson (nebo nFreeSync ™ s připojením přes DisplayPort nebo HDMI. FreeSync je technologie AMD® která je povolena na displejích FHD nebo QHD a je navržena tak, aby eliminovala zadrhávání a přerušování plynulého obrazu při hrách a přehrávání videa tak, že spřáhne obnovovací frekvenci displeje s obnovovací frekvencí grafické karty AMD Radeon Graphics a / nebo AMD A-Series kompatibilní s APU s podporou DisplayPort / HDMI Adaptive-Sync AMD 15.11 Pro podporu FreeSync přes HDMI je vyžadován ovladač Crimson (nebo novější). Adaptivní obnovovací frekvence se liší podle monitoru. Další informace jsou k dispozici zde: www.amd.com/freesync
 10. Dlouhodobý poslech osobních stereofonních zařízení nebo náhlavních souprav při plné hlasitosti může poškodit sluch uživatele. Chcete-li snížit riziko poškození sluchu, snižte hlasitost a čas poslechu při plné hlasitosti.
 11. 11. U jednotek SSD = 1 miliarda bajtů. TB = 1 bilion bajtů. Skutečná formátovaná kapacita je menší. Až 35 GB systémového disku je vyhrazeno pro software pro obnovení systému.
 12. Multi-core je navržen tak, aby zlepšil výkon některých softwarových produktů. Zlepšení výkonu nemusí být patrné u všech klientů a aplikací softwaru. Výkon a frekvence CPU se budou lišit v závislosti na pracovní zátěži aplikace a konfiguraci hardwaru a softwaru. Číslování, branding a / nebo pojmenování produktů Intel není měřítkem vyššího výkonu. Čtyřjádrový procesor má 4 jádra, šestijádrový má 6 jader, osmijádrový má osm jader. 
 13. Design NVIDIA® Max-Q může přispět ke snížení tepla a hluku systému v tenčích počítačích. Konstrukce a rozměry (form factor) systému se bude lišit. Celkový grafický výkon může být nižší než u alternativních grafických řešení, která nevyužívají design Max-Q. NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA jsou ochranné známky a / nebo registrované ochranné známky společnosti NVIDIA Corporation v USA a dalších zemích. MAXQ® je registrovaná ochranná známka společnosti Maxim Integrated Products, Inc.
 14. Pro zobrazení ve Full HD (FHD) kvalitě je nutný obsah v tomto rozlišení. rázků FHD. Pro zobrazení ve 4K kvalitě je nutný obsah v tomto rozlišení.
 15. HP 24x je kompatibilní s NVIDIA® G-SYNC® a AMD Radeon ™ FreeSync ™, takže obnovovací frekvence monitoru je proměnlivá a je kompatibilní s grafikou NVIDIA nebo AMD.
 16. Odhad maloobchodních cen. Skutečné ceny se mohou lišit.
Označeno tagem