Kyocera díky „Zeleným oponám“ snižuje spotřebu energie ve všech 27 pobočkách

Praha – 3. září 2019: Kyocera Document Solutions Europe je jednou z divizí, která v době stoupajících letních teplot využívá inovativní strategii „Green Curtains“ (Zelených opon) společnosti Kyocera Corporation. Cílem je snížit spotřebu energie klimatizací v kancelářích a výrobních zařízeních a zároveň také pomoci snižovat emise CO2.

Cílem myšlenky „Zelených opon“ je udržet budovy v chladu snížením jejich vystavení přímému slunečnímu záření. Na vnějším povrchu oken a sítích umístěných kolem se pěstují rostliny. Blokují tak přirozené sluneční světlo a poskytují větší stín. Rostliny dokáží snížit teplotu uvnitř až o dva stupně Celsia, čímž se sníží potřeba zaměstnanců spouštět klimatizaci a následně tak i spotřeba energie.

Pouze jeden metr čtvereční zelené opony stačí k neutralizaci 3,4 kilogramů CO2 každý rok, což znamená, že Kyocera s téměř 2 900 m2 zelených opon absorbuje ročně téměř 10 000 kg CO2. Pokud spočítáme výhody tohoto opatření, které funguje od roku 2007, celkové množství neutralizovaného CO2 překračuje 100 000 kg.

Tato ekologická iniciativa, která plní také funkci estetickou, má pro společnost i praktický účel. Mezi rostlinami a stromy lze pěstovat ovoce a zeleninu, které se pak využijí v podnikových jídelnách nebo se rozdají zaměstnancům. 

Kyocera, která v současnosti sídlí na 27 různých místech – od továren po kancelářské budovy – poskytuje svým zaměstnancům také sazenice, aby mohli doma pěstovat své vlastní „zelené opony“. Tím dodržuje trvalý závazek společnosti podporovat udržitelnost jako klíčovou součást její filozofie.

Filozofie zakladatele společnosti Kyocera Kazua Inamoriho se řídí heslem „dělat správné věci jako lidská bytost“ a „sloužit většímu prospěchu lidstva a světa“. Tyto pojmy diktují cíle a strategie organizace již od jejího založení.

Cílem Kyocera Document Solutions v Evropě je v souladu s odkazem zakladatele Inamoriho snížení spotřeby energie. Například nedávné uvedení tiskáren ECOSYS P3145dn, ECOSYS P3150dn a ECOSYS P3155dn rozšířilo řadu zařízení ECOSYS. Tato řada produktů je od svého vzniku navržena s ohledem na životní prostředí a zajišťuje tak společnostem splnění jejích tiskových a dokumentových potřeb co nejekologičtějším způsobem.

O společnosti KYOCERA Document Solutions

KYOCERA Document Solutions se sídlem v japonské Osace je předním výrobcem kancelářských řešení zaměřených na tisk dokumentů a document management systémy. Produktové portfolio KYOCERA zahrnuje i barevné a černobílé tiskárny a multifunkční zařízení mnoha formátů. Produkty KYOCERA jsou proslulé svými jedinečnými součástkami s dlouhou životností, které poskytují maximální spolehlivost a minimalizují negativní dopad na životní prostředí snižováním odpadu. Vše dohromady vede k nižším celkovým nákladům na vlastnictví (TCO) v průběhu celé životnosti výrobku. Portfolio společnosti KYOCERA Document Solutions portfolio však nekončí u hardwaru. Kompletní sada podnikových aplikací a konzultačních služeb umožňuje zákazníkům optimalizovat a řídit workflow dokumentů a uvolnit plný potenciál jejich investic do hardwaru.

KYOCERA Document Solutions Inc. je dceřinou společností firmy KYOCERA Corporation, která je čelním světovým vývojářem a výrobcem pokročilých high-tech keramických materiálů a souvisejících produktů, ke kterým patří například telekomunikační vybavení, obaly polovodičů a elektronické součástky. Za fiskální rok končící 31. března 2018 dosáhly čisté tržby společnosti KYOCERA Corporation 1.42 trillion yenů (zhruba 11.9 billionu euro). 

Více informací a tiskové fotografie naleznete na https://www.kyoceradocumentsolutions.eu/.