Samsung představuje na veletrhu IFA 2019 tři dynamické produkty, a přináší tak na trh s domácími spotřebiči závan čerstvého vzduchu

Představujeme tři nové dynamické domácí spotřebiče, které zlepšují životní styl a pohodlí evropských spotřebitelů

Nová sada lifestylových spotřebičů kombinuje moderní design a nejpokročilejší technologie společnosti Samsung, a poskytuje tak domácnostem možnost zdravější a efektivnější volby.

Praha, 4. září 2019 – Společnost Samsung Electronics představí v Evropě tři nové moderní domácí spotřebiče – vysavač POWERstick Jet™, osvěžovač oblečení AirDresser a čističku vzduchu Cube. Evropským spotřebitelům tyto tři domácí spotřebiče, které budou ještě před uvedením na trh v dalších částech světa představeny na veletrhu IFA 2019, doslova vyrazí dech. O případné dostupnosti těchto produktů v České republice ještě nebylo rozhodnuto. 

Každý přístroj nabízí jedinečné a praktické řešení mnoha výzev moderního městského životního stylu, jakými jsou znečištění oblečení, znečištění ovzduší a prašnost.

„Jsme velmi rádi, že můžeme zákazníkům v Evropě představit přístroje POWERstick Jet™, AirDresser a Cube, které jsou vybaveny vynikajícími funkcemi, pyšní se bezkonkurenčním designem a zpříjemňují každodenní život zákazníků,“ uvedl Taehwan Hwang, viceprezident skupiny řízení produktů pro Evropu a SNS společnosti Samsung Electronics. „Spotřebitelé mají vysoká očekávání, požadují dynamický výkon, a to i u základních domácích spotřebičů, a naším posláním je tato očekávání bezprostředně naplňovat.“

Vysavač POWERstick Jet™ je naprosto průlomový spotřebič, pokud jde o sací výkon. AirDresser představuje novou kategorii spotřebičů pro péči o oděvy. Osvěžuje a dezinfikuje oblečení pomocí silných proudů vzduchu a páry, což spotřebitelům umožňuje znovu nosit oblečení, aniž by ho museli prát, a pomáhá jim prodloužit životnost choulostivých materiálů. Čistička vzduchu Cube zase spojuje elegantní modulární design s pokročilou technologií čištění vzduchu, a umožňuje tak spotřebitelům vychutnat si doma čistý vzduch.

Vysoký sací výkon s účinnou filtrací

Akumulátorový vysavač POWERstick Jet™ uspokojuje požadavky zákazníků na sací výkon, který by odpovídal výkonu tradičních kabelových přístrojů. Pomocí digitálního invertorového motoru Samsung a systému Jet Cyclone dokáže POWERstick Jet™ vyvinout až 200 W sacího výkonu, čímž se řadí ve své kategorii na naprostou špici. Výsledkem je dokonalejší čištění a maximální pohodlí zákazníka. 

Společnost Samsung pro POWERstick Jet™ vyvinula také nejlepší 5vrstvý filtrační systém HEPA ve své třídě. Působivý filtr zachycuje 99,999 % prachových částic a alergenů a brání jejich úniku zpět do ovzduší výfukovým otvorem vysavače, což podtrhuje odhodlání společnosti Samsung pečovat o zdraví a bezpečnost spotřebitelů.

V první fázi filtračního procesu oddělí hlavní cyklonový odlučovač velké prachové částice, které se poté zachytí v dalším filtru s kovovou mřížkou. Druhý cyklonový odlučovač Jet Cyclone je v kombinaci s omyvatelným mikrofiltrem určen k zachycení jemnějších prachových částic. A konečně ultrajemný filtr zachycuje prachové částice o velikosti 0,3–10 µm. Všechny součásti a filtry jsou omyvatelné, takže lze přístroj udržovat v hygienicky čistém stavu. 

POWERstick Jet™ se dodává s vyjímatelnou velkokapacitní baterií, což znamená, že baterii můžete vyměnit za náhradní, a vysávat tak dvakrát déle.

Nový způsob, jak osvěžit oblečení 

AirDresser zavádí nový standard v péči o oděvy a dokáže se postarat o dosud neřešené potřeby zákazníků, protože nabízí možnost, jak účinněji každodenně osvěžit a obnovit oblečení. Spotřebitelé se chtějí lépe starat o své oděvy, zejména pokud jsou vyrobeny z choulostivých materiálů. Nyní mohou rychle a pohodlně osvěžit své oblečení doma, aby vždy vypadali co nejlépe, a přitom také ušetřit čas a peníze, protože odnášet oblečení do čistírny již není třeba.

AirDresser osvěžuje oblečení pomocí systémů Jet Air a Air Hangers. Pomocí silných proudů vzduchu uvolňuje a odstraňuje zachycený prach, a to i zevnitř z tkaniny. Funkce Jet Steam jemně dezinfikuje oděvy a zbavuje je bakterií, zatímco systém Heatpump Drying jemně o oblečení pečuje sušením při nízké teplotě, čímž zamezuje případnému sražení a poškození oděvu. AirDresser je také vybaven deodorizačním filtrem, který zachycuje a odstraňuje pachy a zároveň zabraňuje jejich hromadění uvnitř přístroje. Má dokonce prachový filtr, který udržuje vnitřek komory v čistotě zachycováním prachu poletujícího ve vzduchu.

AirDresser, který je k dispozici v barevném odstínu Crystal Mirror, v sobě spojuje pokročilé technologie s jedinečným stylem a v interiéru vynikne také jako moderní skříň, která ideálně zapadne do moderních obytných prostor. 

Čistý vzduch doma

Evropští spotřebitelé se stále více zajímají o to, jak životní prostředí ovlivňuje jejich zdraví a jaké výhody jim může nabídnout domácí čistička vzduchu. Samsung Cube AX9500 je první čistička vzduchu značky Samsung, která byla uvedena na evropský trh a která je také jako první na světě vybavena systémem čištění vzduchu Wind-Free™. Na rozdíl od jiných čističek vzduchu nevytváří Samsung Cube AX9500 průvan ani nevydává hlasité zvuky. Účinné čištění vzduchu zajišťuje třívrstvý systém čištění, který vzduch zároveň čistí a zbavuje pachů. První stupeň čištění zajišťuje omyvatelný předfiltr, který zachycuje větší prachové částice tvořené pylem či částicemi, které se uvolňují ze srsti domácích mazlíčků. Filtr z aktivního uhlí pro zachycování pachů ze vzduchu vychytává potenciálně nebezpečné plyny, jako je formaldehyd, toluen, etylbenzen a styren. Nakonec nastoupí ultrajemný prachový filtr, který je schopen zachytit až 99,97 % prachových částic o velikosti 0,3 µm. 

Přístroj se vyznačuje modulárním designem ve tvaru krychle a moderním vzhledem, který se vhodně doplňuje s poskytovaným výkonem a možnostmi uživatelského nastavení. Protože je přístroj ve tvaru krychle modulární, lze na sebe snadno naskládat dva kusy, z nichž je každý vybaven vlastním dokem – každý z přístrojů tak může dle nastavení vypouštět čistý vzduch jiným směrem. 

Přístroje Cube lze použít jako spárované v jedné místnosti, a zajistit tak větší čisticí výkon, nebo je lze použít samostatně k čištění vzduchu ve dvou místnostech současně. Po spárování umožňuje bezproblémové připojení Bluetooth uživatelům ovládat oba přístroje jako jeden. 

Všechny tři výrobky budou vystaveny v berlínské City Cube na veletrhu IFA ve dnech 6. až 11. září. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.