Společnost TCL představila na probíhajícím veletrhu IFA 2019 tři inovativní modelové řady televizorů 4K Android TV určené pro evropsky trh, které využívají technologie Mini LED, zvuk Onkyo a umělou inteligenci TCL AI-IN

Vlajkovou lodí evropské nabídky se stává modelová řada TCL X10, první Android TV s technologií Mini LED a jedna z vůbec nejtenčích Direct LED TV na světě

[Berlín IFA – 5. září 2019] Společnost TCL oznámila uvedení tří inovativních modelových řad televizorů pro evropský trh, které nabídnou ještě větší zážitek při sledování televize. Nové modelové řady TCL využívají integrovanou platformu umělé inteligence „AI-IN“, která umožňuje uživatelům ovládat chytrá domácí zařízení pomocí hlasu a napomáhá maximalizovat hudební i obrazový výkon televizorů TCL.

Mezi novinkami představenými na veletrhu IFA 2019 zaujme především modelová řada televizorů TCL X10 s rozlišením 4K. Tento model je vůbec první chytrá televize na trhu v kategorii Android TV s technologií Mini LED. Je také jednou z vůbec nejtenčích Direct LED televizí. Další novinkou je modelová řada TCL X81 s rozlišením 4K a technologií QLED TV. Třetí novinkou je TCL EC78 ultratenký televizor 4K HDR Pro. Všechny tři nové modelové řady používají soundbar značky Onkyo a operační systém Android TV. Na evropský trh budou uvedeny v nadcházejících týdnech, respektive měsících.

TCL X10 Mini LED TV: první z nové generace Mini LED TV

Vlajková loď TCL X10 kombinuje Direct Mini LED podsvícení, technologii Quantum Dot, rozlišení 4K HDR Premium, Dolby Vision i HDR10+. Výsledkem je ostrý kontrastní obraz a ohromující barvy. Nový televizor využívá také nejpokročilejší operační systém pro chytré televize Android TV se službou Google Assistant. Uživatel tak může přistupovat ke svému digitálnímu obsahu pomocí hlasového ovládání.

Technologie společnosti TCL Mini LED přináší kontrastní obraz, plný detailů s přirozeným podáním barev a posouvá rozlišení HDR na novou úroveň. Kvalitní obraz je zajištěn více než 15 000 ultratenkými diodami LED v 768 zónách. Modelová řada X10 se tak může pyšnit kvalitním podáním bílé barvy a sytých odstínů černé. A to vše bez nežádoucího halo efektu a s živými detaily pro nejlepší výsledek rozlišení HDR. Použitá technologie Quantum Dot přináší nepřekonatelné zobrazení barev (100 % úroveň standardu DCI-P3 s hodnotami jasu 1 500 nits). Nativní 100Hz displej poskytuje plynulé zobrazení scén zachycující rychlý pohyb.

Modelová řada TCL X10 přináší úžasný audio zážitek díky technologii Dolby Atmos a použitému soundbaru Onkyo 2.2. Nekompromisní postoj při vývoji této modelové řady dokládá také ultratenký bezrámečkový kovový design.

TCL X81: nová definice vzhledu televizoru

Modelová řada TCL X81 kombinuje ultratenký skleněný design a obrazovou kvalitu 4K HDR Premium s technologií Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ a systémem Android TV pro chytré televize s integrovanou službou Google Assistant. Přínosem je i kvalitní zvuk díky technologii Dolby Atmos a zvukovému systému Onkyo 2.1.

Nejzajímavějším aspektem této řady je revoluční bezrámečkový design, který využívá skleněnou vrstvu. Díky vlastnímu řešení a technologii TCL je sklo vysoce odolné a nerozbitné. TCL X81 upoutá na první pohled, přesvědčí svým výkonem a kvalitou obrazu. Uživatel může pozorovat pouze dění a ne televizor. Tato modelová řada nově definuje nejen jak televizor vypadá, ale také jak jej uživatelé vnímají.

TCL EC78: výjimečný obraz si zasluhuje výjimečný zvuk

Tato modelová řada je navržena pro ty, kdo nechtějí dělat kompromisy mezi kvalitou a elegantním vzhledem. TCL EC78 kombinuje bezrámečkový, ultratenký kovový design a obrazovou kvalitu 4K HDR Pro s technologií Wide Color Gamut, Dolby Vison a HDR10+. Tato chytrá televize využívá systém Android a integrovanou službu Google Assistant. 

Uživatelé se i v případě této modelové řady mohou plně ponořit do ohromujícího zvuku Dolby Atmos díky zvukovému systému Onkyo, který má čtyři do předu vyzařující reproduktory. TCL EC78 je dodávána s centrálním kovovým stojanem, takže ji leze postavit doslova kamkoli.

———

Společnost TCL (01070.HK) je rychle rostoucí firma v odvětví spotřební elektroniky a hlavní hráč na poli výroby a vývoje televizorů. Společnost byla založena v roce 1981 v Číně a své aktivity má nyní na více než 160 trzích po celém světě. V roce 2018 společnost TCL obsadila druhé místo na globálním trhu televizorů. TCL se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu spotřební elektroniky od televizorů přes mobilní telefony až po produkty pro chytrou domácnost. Prostřednictvím strategie spojující AI x IoT se TCL snaží získat vedoucí postavení mezi společnostmi pro chytré technologie, které pomáhají zákazníkům prožívat chytrý a zdravý život. Další informace na: www.tcl.com

Pozn:

Vlastnosti, dostupnost a specifikace produktů TCL se mohou v jednotlivých částech světa lišit.

V případě některých modelů televizí může být vyžadováno další zařízení (například pro bezdrátové hands-free ovládání hlasem).

Amazon, Alexa jsou ochranné známky společnosti Amazon.com Inc. nebo jejích dceřiných firem.

Dolby, Dolby Atmos a symbol dvojitého D jsou registrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories. 

Dolby Vision je ochranná známka společnosti Dolby Laboratories.

Google Assistant nemusí být dostupný ve všech zemích a ve všech jazycích. Služba Google Assistant vyžaduje připojení k Internetu. Přenos dat může být zpoplatněn. Dostupnost a parametry jednotlivých specifikací a služeb mohou být omezeny nebo nedostupné v některých zemích.

Uvedené informace a specifikace jsou platné ke dni vydání zprávy. TCL si vyhrazuje právo upravovat specifikace bez předchozího upozornění.

 

Označeno tagem