Panasonic na veletrhu IBC 2019 představuje řadu kamer s dálkovým ovládáním a robotická řešení

Wiesbaden, Německo, 13. září 2019 – Společnost Panasonic předvede na veletrhu IBC 2019 možnosti využití robotických řešení, ale i nejoblíbenější řady PTZ kamer u příležitosti jejich 10. výročí. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také nejnovější PTZ kamery a ovladače Panasonic a jejich použití při sportovních a zábavních akcích, prezentacích, konferencích a přednáškách ve vnitřních i venkovních prostorách. 

Hlavní výhody PTZ

Panasonic na svém stánku na IBC představí také kameru s ultra širokoúhlým objektivem AW-UE4 Compact 4K PTZ. Kamera se díky 111° zornému poli a video výstupu se třemi rozhraními (HDMI, LAN a USB) hodí pro velké i malé prostory, ale také například pro elektronickou sportovní produkci. Zařízení má pouze jedno kabelové řešení pro přenos videa, ovládání kamery a napájení. Podporuje napájení přes Ethernet a lze jej použít i jako USB kameru napájenou z počítače.

Model AW-UE4 nabízí možnost ovládání přes kompatibilní protokoly RTMP (Real-Time Messaging Protocol) pro přímé nahrávání videa do live streamovacích služeb. Hodí se ale také pro živou produkci. Od letošního podzimu bude dostupný za doporučenou maloobchodní cenu €1190.

Kamera Panasonic 4K PTZ AW-UE150 má řadu špičkových technologických předností. Díky protokolu FreeD je model AW-UE150 první PTZ kamerou kompatibilní s aplikacemi virtuálního studia (Virtul Studio) a rozšířené reality (Augmented Reality), což si návštěvníci IBC budou moci prohlédnout. Jedná se navíc o první PTZ kameru, která rozlišuje 4K při 50/60p a má nejširší úhel záběru na trhu 75,1 stupňů. Spolu s nejnovějšími kamerami Panasonic na IBC vystaví dálkové ovladače kamer AW-RP150 a AW-RP60, které jsou doplňkem komplexní profesionální řady PTZ.

Model AW-RP150 má stejné funkcionality jako model AW-RP120 a je dalším vylepšeným zařízením v této řadě. Nechybí mu joystick, který je možné ovládat jednou rukou (k ovládání PTZ nebo ostření) a velký dotykový LCD panel pro monitorování a nastavení menu. Pohyblivá páčka na joysticku řídí otočení nebo náklon pro ovládání zoomu, ostření a intuitivní ovládání jednou rukou.

Panasonic vystaví také nový dálkový ovladač kamery AW-RP60. Ten je vybaven velkým LCD displejem s grafickým uživatelským rozhraním, jasným obrazem a vylepšeným joystickem pro plynulejší ovládání. Zařízení je kompatibilní se všemi současnými modely Panasonic PTZ. Díky vylepšenému grafickému uživatelskému rozhraní je možné přímo na obrazovce kdykoliv zobrazit všechny důležité informace o kamerách, jako je clona, zoom a ostření. Model AW-RP60 podporuje až 200 kamer ve 20 skupinách, spravuje 100 předvoleb a díky PoE umožňuje snadnou integraci. Dostupný bude od letošního října.

„Řada kamer PTZ díky třem výrazným inovacím rychle získala vedoucí postavení na trhu,“ říká Sivashankar Kuppusamy, marketingový manažer profesionálních video systémů pro oblast EMEA ve společnosti Panasonic. „Kamery PTZ jsou navržené tak, aby poskytovaly vysoce kvalitní obraz s přirozenou reprodukcí barev. Jejich funkčnost je srovnatelná se studiovými kamerami společnosti Panasonic. Vizuální kvalita jde ruku v ruce s jednoduchým používáním a celý systém při provozu zajišťuje přesný a plynulý pohyb. Panasonic dlouhodobě investuje do inovací a dokáže reagovat na rozličné požadavky zákazníků. Velké části z nich navíc přináší možnost snížit operační náklady.“

Robotická řešení

Řadu kamer PTZ na veletrhu IBC doplňují robotická řešení třetích stran, která přinášejí novou úroveň pohybu do živých produkcí. Tecnopoint Tuning je pokročilý robotický systém, který u PTZ kamer Panasonic zajišťuje pohyb. K tomu dochází kombinací motorizovaných kamerových vozíků, teleskopických sloupků a stropních/podlahových kolejnic.

Společnosti Panasonic a Polecam spolupracovaly na vývoji zařízení Panapod pro dálkově ovládané kamery. Panapod nabízí díky nožním spínačům nebo ovladačům pro zvýšení z 1,5 na 3 m připojení až 5 PTZ najednou. Umožňuje také umístit kameru do pozice, která neruší diváky, nepřekáží umělcům, moderátorům, hráčům nebo natáčeným sekvencím.

KST-CamBot.system je robotický kamerový systém s řízeným pohybem pro záběry v televizních studiích. Jeho inovativní koncept umožňuje přesný pohyb s v omezeném prostoru. Robotické rameno lze plně automatizovat pomocí opakujících se trajektorií.

Spojení systému KST-CamBot.system, kamery AK-UB300 nebo řady VariCam vytváří balíček pro 4K rozlišení vhodný pro zpravodajská a sportovní studia, koncerty, zábavné pořady a aplikace rozšířené reality. Systém je řízen pomocí IP, což zajišťuje flexibilní a vzdálenou konfiguraci.

Fotografie nových produktů jsou dostupné zde: https://flic.kr/s/aHsmGV3oxp.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 


Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.

 

  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.