Vývojáři z Brna chtějí inovovat svět rodičovství za pomoci aplikací. První projekt dětské chůvičky Amy už ověřilo přes 75 tisíc rodičů.

24. září 2019 – Nápad se zrodil asi půl roku před narozením syna Olivera jednoho ze zakladatelů, Jana Bednáře. Pro hlídání nechtěl kupovat neohebný a drahý hardware. Díky předchozím zkušenostem s vývojem aplikací v oblasti dětství věděl, že současná softwarová řešení selhávají ve spolehlivosti, stabilitě a nejsou uživatelsky přívětivá.

Ondřej Synák, Jakub Sobotka, Honza Bednář a Martin Jurák si po zkušenostech ve firmách jako např. Kiwi.com, TheFuntasty, Adesso či 24i uvědomili, že chtějí tvořit vlastní produkt a na podzim roku 2018 se rozhodli založit startup Amy Apps s prvním projektem Amy, která by měla poskytnout alternativu k zastaralým a nespolehlivým chůvičkám.

Díky využití mobilů, tabletů a počítačů, které má každý doma, odpadá nutnost se zabývat složitým procesem výroby hardwaru. Tím pádem máme více prostoru se soustředit na skutečné problémy a potřeby rodičů.”

Ondřej Synák, AmyApps s.r.o.

Naší motivací je přinášet rodičům více pohodlí a kontroly nad miminkem, tím pádem věnovat více času na společné chvíle s partnerem. Během dvou kliknutí mohou v telefonu vidět a slyšet své miminko, pomocí chytrých notifikací na telefonu a hodinkách dostávat upozornění o probuzení, měnit úroveň citlivosti mikrofonu nebo dohlížet na dítě z neomezené vzdálenosti s velmi stabilním a bezpečným spojením (už žádné cizí hlasy v rádio chůvičce). Toto jsou jen první krůčky na cestě k vizi bezkonkurenční chůvičky v mobilu.

Po vydání chůvičky Amy v Česku a Německu aplikaci využilo přes 75 000 rodičů a každý den hlídá přes 2000 dětí. Aplikace momentálně běží na iOS i Android zařízeních, webová verze je aktuálně ve vývoji. Aplikace Amy je nyní dostupná v Evropě, ale v blízké době připravujeme vydání pro celý svět.

O společnosti AmyApps

Amy Apps je softwarový startup, který se zaměřuje na problémy a potřeby rodičů.  Od roku 2018 působí na území Česka a Německa s první aplikací pro hlídání dětí – dětská chůvička Amy. Více na www.amyapps.cz

Aplikace na GooglePlay:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amyapps.babymonitor&hl=en

Aplikace na iOS:

https://apps.apple.com/cz/app/amy-baby-monitor/id1446168196