Western Digital podporuje přechod na Industry 4.0 a uvádí vysoce odolná ukládací řešení pro průmyslová odvětví využívající AI a pro aplikace internetu věcí a strojového učení.

Chytré továrny a zařízení pro IoT získají výhody díky spolehlivým ukládacím řešením Western Digital

SAN JOSE, Kalifornie/Praha – 24. září, 2019 – Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) představuje nové portfolio produktů, které reaguje na poptávku po vysoce odolných ukládacích řešeních pro náročná prostředí průmyslové výroby, pro chytrá výrobní zařízení a pro zařízení pro internet věcí (IoT). Nové portfolio využívá v několika formátech vysoce odolnou technologii 3D NAND, tak aby poskytlo ucelené řešení pro odvětví průmyslu a pro systémové integrátory vzdálených počítačových zařízení a vstupů. Nové produkty Western Digital najdou uplatnění v rámci robotizace, integrace dohledových systémů, lékařských systémů nebo produktů využívajících umělou inteligenci nebo strojové učení. Nové produkty jsou určeny mimo jiné pro designery průmyslových systémů a systémů IoT.

Industry 4.0 a průmyslová úložiště

Čtvrtá vlna průmyslové revoluce, označovaná jako Industry 4.0, propojuje průmyslová zařízení a umožňuje společnostem zpracovávat a využívat síťová data ze zařízení IoT a z počítačem ovládaných systémů. Využitím umělé inteligence a strojového učení je pak možné vytvořit plně automatizované chytré továrny nebo chytrá města.

 „S tím, jak stále více průmyslových aplikací a zařízení využívá umělou inteligenci a algoritmy strojového učení pro to, aby získaly v reálném čase potřebné informace, roste potřeba všestranných a odolných řešení pro ukládání dat,“ říká Oded Sagee, ředitel skupiny Western Digital pro řešení ukládání dat , a dodává: „ Ukládací řešení Western Digital průmyslové třídy poskytují vysokou odolnost, nízkou spotřebu a spolehlivost, která je potřebná pro zařízení průmyslového internetu věcí (IIoT), jako jsou roboty, zařízení podporující AI, vzdálená počítačová zařízení a drony.“

Produkty Western Digital pro ukládání dat v průmyslovém odvětví jsou ideálním řešením pro práci v náročném prostředí s vysokým rozdílem teplot, vlhkostí nebo vibrací. Tato řešení nabízejí schopnost ukládat a zpracovávat více dat a možnost, jak prodloužit dobu jejich uložení.

První úložiště Western Digital 3D NAND e.MMC se 64 vrstvami pro průmysl a trh IoT

Úložiště Western Digital iNAND IX EM132 typu EFD je první pamětí 3D NAND e.MMC společnosti Western Digital, která využívá technologii 3D NAND se 64 vrstvami a je plně určena pro průmyslové odvětví a zařízení IoT. Paměť iNAND IX EM132 EFD v dané verzi může pracovat při teplotách od -25° C až do +85° C nebo od -40° C až do +85° C. Tato úložiště prodlužují životnost pamětí formátu e.MMC nad rámec 2D NAND a poskytují zvýšenou ukládací kapacitu pro průmyslové a zákaznické aplikace, které využívají pokročilé operační systémy nebo strojové učení. Tyto nové paměti přinášejí mnoho výhod a jsou navrženy pro náročné průmyslové pracovní zatížení. Mezi důležité funkce patří:

Pokročilé monitorování stavu úložiště

Řízení teplot

Chytrá parciace

Automatická i manuální obnova načítání

Odolné řízení spotřeby

Uchování dat podle standardů JEDEC

Vysoce odolné paměťové karty SD a microSD pro průmysl a odvětví IoT

Nové paměťové karty Western Digital IX LD342 SD a IX QD342 micro SD přinášejí vysoce odolné úložiště pro OEM partnery, distributory, resellery, systémové integrátory a designery průmyslových systémů. Nové paměťové karty umožňují vetší flexibilitu pro rozvíjející se průmyslové aplikace. Karty využívají technologii 3D NAND a poskytují kapacitu od 16 GB do 512 GB. Dále nabízejí vysokou odolnost (3 000 P/E cyklů) a současně díky monitoringu stavu paměťové karty umožňují sledovat hodnoty odolnosti a proaktivně paměťovou kartu servisovat.

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami G-Technology™, HGST, SanDisk®, Tegile™, Upthere™ a WD®.