Z Prahy do Charkova či Lvova letecky. Společnost SkyUp Airlines spustila provoz přímých linek

Praha, 17. října 2019 – Letecká společnost SkyUp Airlines dnes zahájila provoz pravidelných linek mezi Prahou a Lvovem a Prahou a Charkovem. Obě letecká spojení budou z Letiště Václava Havla Praha cestujícím k dispozici dvakrát týdně: každý čtvrtek a každou neděli.

Ukrajinský nízkonákladový dopravce na obě linky nasazuje Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Dnešní premiérový přílet letounu SkyUp Airlines na Letiště Václava Havla Praha z Charkova doprovázela slavobrána, pro cestující na odletu pak bylo v gatu připraveno menší pohoštění. 

„Nově navázané spolupráce se SkyUp Airlines si ceníme a vítáme další posílení leteckých spojů mezi Českou republikou a Ukrajinou. Jen v loňském roce jsme na pravidelných linkách do ukrajinských destinací odbavili v obou směrech téměř 240 tisíc cestujících. Věřím, že nová spojení s Charkovem a Lvovem ocení nejen velké množství ukrajinských cestujících, ale také čeští turisté se zájmem o poznávání netradičních destinací. Podle našich odhadů by mohlo linek využít až 60 tisíc cestujících ročně v obou směrech,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Cestující z Letiště Václava Havla Praha budou moci přímo létat již do čtyř ukrajinských destinací: kromě Charkova a Lvova jde také o Oděsu a Kyjev. 

Letecká společnost SkyUp Airlines soustavně pracuje na budování vlastní sítě mezinárodních linek. „Učinili jsme další důležitý krok v naší strategii přibližování ukrajinských regionů světu. Nyní je pro obyvatele Charkova a Lvova daleko jednodušší navštívit Českou republiku. Z druhé strany se s otevřením nových linek Čechům naskýtá skvělá příležitost, aby se podívali do Lvova, seznámili se s jeho historickým centrem a navštívili zdejší kavárničky s vynikající kávou a tradičními sladkými koláči. Rádi je také uvítáme v Charkově, který má studentského ducha a architekturu sovětské avantgardy a modernismu,“ přibližuje Yevhen Khaynatsky, výkonný ředitel SkyUp Airlines.

Letenky jsou v prodeji na stránkách dopravce: https://skyup.aero/en/ 

O letecké společnosti SkyUp Airlines 

Letecká společnost SkyUp Airlines byla založena v červnu 2017 a svůj letový plán představila v květnu 2018. Flotila SkyUp Airlines sestává z šesti letounů typu Boeing 737-800, dvou letounů typu Boeing 737-700 a jednoho letounu Boeing 737-900. Koncem letošního roku by do flotily SkyUp Airlines měl přibýt další letoun. Aerolinka nabízí cestujícím přibližně 50 destinací (pravidelné i charterové linky). Podíl pravidelných linek na všech trasách operovaných SkyUp Airlines tvoří 55 %. K 1. říjnu letošního roku aerolinka odbavila více než 1,5 milionu cestujících. V nabídce SkyUp Airlines jsou cestujícím k dispozici mezinárodní linky, stejně jako vnitrostátní linky po celé Ukrajině: https://skyup.aero/uk/our-directions. Aerolinka cíleně navyšuje počet linek mezi ukrajinskými regiony. Seznam linek tak zahrnuje například trasy Kyjev – Oděsa, Charkov – Oděsa, Kyjev – Záporoží, Kyjev – Lvov, Kyjev – Charkov, Charkov – Lvov.