Check Point vylepšuje zabezpečení malých a středních podniků a chrání je i před nejpokročilejšími kyberútoky

Nová řada bezpečnostních bran Check Point 1500 nabízí nejlepší zachycení hrozeb na trhu a oceňovanou prevenci hrozeb pro jedinečné potřeby malých a středních podniků

PRAHA – 23. října 2019 Check Point® Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, představil nové bezpečnostní brány řady 1500 pro malé a střední podniky. Dvě nová zařízení určená pro SMB stanovují nové standardy ochrany před nejpokročilejšími kybernetickými útoky páté generace a nabízí jedinečné možnosti nasazení a správy.

Podle zprávy 2019 Verizon Data Breach Investigations Report bylo 43 % obětí úniků dat z SMB sektoru, přičemž 63 % útočných pokusů na malé a střední podniky bylo úspěšných. Podle zprávy Ponemon Institute mohou náklady spojené s úspěšným kyberútokem na SMB přesáhnout 1 milion dolarů, což může mít pro organizaci zničující následky.

Bezpečnostní brány 1550 a 1590 využívají Check Point R80 SmartConsole. R80 je nejpokročilejší software pro správu zabezpečení. Obsahuje vícevrstvou ochranu příští generace před známými hrozbami i zero-day útoky a přináší také oceňované technologie SandBlast Zero-Day Protection, antivirus, anti-bot, IPS, kontrolu aplikací, filtrování URL a informace o identitě.  

Nová řada 1500 umožňuje malým a středně velkým organizacím nasadit zabezpečení využívané i těmi největšími společnostmi:

  • 100% úspěšnost blokování pro prevenci malwaru v e-mailech a na webu, ochranu před exploity a zachycení hrozeb v postinfekční fázi, jak je vidět v nedávném skupinovém testu NSS Labs Breach Prevention Systems (BPS).
  • Až 2krát vyšší výkon oproti předchozím generacím. Brána 1550 nabízí výkon prevence hrozeb 450 Mb/s a brána 1590 nabízí 660 Mb/s.
  • Bezpečnostní brána 1550 poskytuje maximální propustnost firewallu 2 Gb/s a 1590 poskytuje maximální propustnost firewallu 4 Gb/s.
  • Bezpečnostní brána 1550 má šest 1GbE portů, 1590 má deset 1GbE portů a obě mají Wi-Fi a integrovaný mobilní modem pro LTE a 5G sítě.
  • Mobilní aplikace Check Point WatchTower umožňuje IT pracovníkům sledovat svoje sítě odkudkoli a rychle tak reagovat na bezpečnostní hrozby.
  • Automatické nastavení zařízení, takže je bezpečnostní brána připravená k plnému použití za méně než jednu minutu.
  • Detekce a rozpoznání IoT zařízení pro přesnou definici bezpečnostních politik.

„Malé podniky hrají klíčovou roli v hospodářském růstu a inovacích po celém světě, ale často nemají zdroje, aby se mohly plně chránit před pokročilými kyberhrozbami,“ říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe ve společnosti Check Point. „Nyní mají k dispozici zabezpečení, včetně špičkové prevence hrozeb a snadné a intuitivní správy, které se používá i ve velkých organizacích.“

Více informací a kompletní technické specifikace najdete na stránce https://www.checkpoint.com/products/small-business-security/

Dostupnost
Bezpečnostní brány 1550 a 1590 jsou dostupné prostřednictvím celosvětové sítě partnerů.

Od 30. května 2020 přestane Check Point prodávat následující modely bezpečnostních bran: 730, 750, 770, 790, 1430, 1450, 1470 a bezdrátovou i kabelovou verzi 1490 (kromě VDSL).

Sledujte novinky o společnosti Check Point:
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a www.twitter.com/CheckPointCzech
Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware
Blog: http://blog.checkpoint.com 
YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních řešení pro vlády a organizace po celém světě. Chrání zákazníky před kyberútoky 5. generace prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných pokročilých cílených hrozeb. Check Point nabízí víceúrovňovou bezpečnostní architekturu, Infinity Total Protection s pokročilou prevencí hrozeb 5. generace, a tato kombinovaná produktová architektura chrání podnikové sítě, cloudová prostředí a mobilní zařízení. Check Point navíc poskytuje nejkomplexnější a nejintuitivnější nástroje pro správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí.