Nejnovější ovladač NVIDIA Game Ready ovladač přináší podporu nových GPU, pokročilé technické funkce a kompatibilitu s G-SYNC u dalších monitorů

Společnost NVIDIA představuje svoje nejnovější Game Ready ovladače s mnoha novými funkcemi a podporou dnes představených GPU GeForce GTX 1660 SUPER.

Ovladače NVIDIA Game Ready jsou zajišťují ničím nerušený zážitek ze hraní stovek AAA titulů. V nejnovější verzi společnost NVIDIA integrovala vylepšený filtr pro zaostření obrazu do ovládacího panelu NVIDIA pro ještě rychlejší výkon a zajištění podpory pro všechny hry využívající DirectX 9, 11 a 12. Pomocí nastavitelných posuvníků doostření lze upravit profil každé hry zvlášť, takže si hráči mohou přizpůsobit úroveň ostrosti pro každý ze svých oblíbených titulů.

Režim NVIDIA Ultra Low Latency (NULL) byl vylepšen o podporu technologie G-SYNC s proměnlivou obnovovací frekvencí a hráči si díky tomu mohou užívat hraní bez záškubů společně s rychlou odezvu díky velmi nízké latenci. Odpadá nutnost vybírat se mezi jedním z těchto dvou.

ReShade filtry přicházejí do GeForce Experience

ReShade filtry těží z aktivní moddingové komunity vytvářející skvělé postprocesové shadery pro PC hry. V uplynulém roce zaznamenaly dokonce přes 3 miliony stažení. S nejnovější aktualizací Game Ready ovladačů a GeForce Experience mohou hráči GeForce využít stovky ReShade filtrů a snadno je použít ve svých oblíbených hrách pomocí funkcí Freestyle nebo Ansel.

G-SYNC Compatible se rozšiřuje

Program G-SYNC Compatible rozšiřuje ekosystém G-SYNC a přináší do něj konzistenci. Zároveň má za cíl vzdělávat zákazníky o tom, které obrazovky během hraní poskytují dobrou základní úroveň VRR (variable refresh rate). Nové ovladače rozšiřují seznam více než padesátky monitorů o dalších 7 modelů:

  • Acer CG437K P
  • Acer VG272U P
  • Acer VG272X
  • AOC 27G2G4
  • ASUS XG279Q
  • Dell AW2720HF
  • Lenovo Y27Q-20

 Společnost NVIDIA prostřednictvím programu G-SYNC Compatible spolupracuje s OEM výrobci, aby zaručila kvalitní zážitek ze hraní na monitorech s podporou protokolu Adaptive-Sync. Ty, které procesem úspěšně projdou, nesou „G-SYNC Compatible“ označení. Jejich úplný seznam naleznete zde.

Hrdina pro každodenního hráče: NVIDIA představuje novou sérii GeForce GTX SUPER – GTX 1660 SUPER je následovníkem GTX 1060, nejoblíbenější GPU na světě.

Řada SUPER poskytuje až dvojnásobný výkon oproti GPU GTX 10. řady

Společnost NVIDIA představuje nejnovější přírůstky do rodiny GPU GeForce GTX: GeForce GTX 1660 SUPER, nástupce historicky nejúspěšnějšího GPU, a také GeForce 1650 SUPER.

Obě karty přinesou více výkonu pro oblíbené hry dneška včetně Fortnite, PUBG a Apex Legends. Oproti GPU GTX 10. řady z předchozí generace nabídnou až dvojnásobný výkon a až o 50 procent více výkonu ve srovnání s původní 16. řadou GTX.

GeForce GTX 1660 SUPER GPU je počínaje dneškem k dispozici od předních výrobců za ceny od 6 299 Kč. GeForce GTX 1650 SUPER od těchto výrobců budou k dispozici po celém světě 22. listopadu a jejich ceny budou oznámeny později. GPU GTX SUPER 16. řady využívají řadu moderních inovací nejnovější architektury Turing. Patří mezi ně souběžné operace s plovoucí desetinnou čárkou a operace s celými čísly, sjednocená architektura mezipaměti a nárůst výkonu díky využití technologie adaptivního stínování.

Oba GPU používají novou extrémně rychlou GDDR6 paměť s propustností 14 Gbps, respektive 12 Gbps, boost frekvencí téměř 1,8 GHz a potenciálem pro snadné přetaktování.

GTX SUPER 16. řady jsou také určeny pro hráče, kteří rádi streamují na platformách jako Twitch a Mixer. Jsou vybaveny nejnovějším Turing Encoder (NVENC), který umožňuje přenosy s profesionální kvalitou obrazu při zachování maximálního výkonu hry. Díky podpoře špičkových aplikací, jako je Open Broadcaster Software a XSplit, mohou uživatelé GeForce těžit z nových a vylepšených integrací NVENC, což proces streamování značně usnadňuje a zpřístupňuje.

Doporučené odkazy:

NVIDIA ovladače ke stažení:

https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx

GeForce GTX 1660 a 1650 GPU na GeForce.com

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/graphics-cards/gtx-1650-super/

Seznam G-SYNC Compatible monitorů:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/