SDC19: Společnost Samsung přichází ve spolupráci s partnery a vývojáři s inovacemi, které nabídnou nové uživatelské zkušenosti

Společnost Samsung představuje nové způsoby, jakými mohou vývojáři prostřednictvím rozsáhlého, bezpečného a propojeného ekosystému Samsung nabídnout své služby na miliardách zařízení

Praha, 29. října 2019 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. dnes na konferenci Samsung Developer Conference 2019 (SDC19) představila nové způsoby, které prostřednictvím její platformy umožní vývojářům nabídnout zákazníkům po celém světě možnost dělat věci jednodušeji a snadněji. Společnost Samsung představila svou vizi nové éry mobilního a propojeného života a prostřednictvím inovativních zkušeností se zařízeními, na něž se uživatelé každý den spoléhají, nabídla inspiraci vývojářům, vedoucím představitelům ve firmách i spotřebitelům.

„Máme štěstí, že můžeme spolupracovat s nejlepšími vývojáři a designéry na světě. Společně jsme vybudovali rozsáhlý a bezpečný ekosystém zařízení a služeb,“ uvedl DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Dále pokračujeme v uskutečňování naší vize být inovátorem přinášejícím nové mobilní zážitky, které jsou spotřebitelům přirozeně a neustále k dispozici.“

Vytváření příležitostí pro vývojáře prostřednictvím otevřených, škálovatelných platforem pro AI a IoT

V rámci své snahy pomoci zákazníkům objevovat nové způsoby využití služby Bixby k tomu, aby dělali věci rychleji a snadněji, spustila společnost Samsung začátkem letošního roku platformu Bixby Marketplace, která vývojářům umožňuje nabídnout své „kapsle“ (tj. soubor nástrojů pro přístup k vybraným funkcím a částem aplikace pomocí hlasového příkazu) milionům uživatelů služby Bixby. Za posledních šest měsíců se velikost vývojářské komunity Bixby zdvojnásobila. Od roku 2020 se platforma Bixby Marketplace bude postupně rozšiřovat, což vývojářům umožní nabízet své služby na více zařízeních Samsung.

Společnost Samsung představila na SDC19 rozšířené možnosti Bixby Developer Studio, které vývojářům usnadní vytváření nových zkušeností na platformě AI a spotřebitelům zajistí intuitivnější zážitek.

  • Nové Bixby šablony vývojářům usnadňují vytváření kapslí díky využití předpřipravených vzorů, takže není nutné začínat od nuly.
  • Vylepšená funkce Bixby Views vývojářům umožňuje vytvářet kapsle s konzistentním vzhledem i pro použití mimo chytré telefony – v televizorech, tabletech, chytrých hodinkách a chladničkách.
  • Vývojáři nyní mohou registrovat své kapsle v rámci kategorií přirozeného jazyka. Když uživatelé požádají Bixbyho o pomoc související s určitou kategorií – jako je rádio, zprávy nebo navigace – Bixby navrhne kapsli, která jim pomůže dostat se rychleji a snadněji k tomu, co požadují, aniž by přitom museli zmiňovat přesný název kapsle.

Stále více zákazníků zjišťuje, jak jim mohou přirozeně propojená zařízení a služby usnadnit každodenní život. Vývojáři mohou škálovat své produkty určené pro zařízení a služby prostřednictvím platformy SmartThings společnosti Samsung zaměřené na IoT. Vývojáři a partneři již nabízejí zkušenosti s propojenými zařízeními více než 45 milionům aktivních uživatelů měsíčně na tisících kompatibilních zařízení a předpokládá se, že se díky programu Work as a SmartThings Hub (WASH) bude platforma dále rozšiřovat, což umožní partnerům, jako jsou provozovatelé sítí, integrovat do svých zařízení software SmartThings Hub.

Aby společnost Samsung pomohla vývojářům stavět na platformě SmartThings a integrovat vyvinutá řešení do stávajících zařízení, představila další nové možnosti:

  • Nová pravidla API umožňují uvést do života v chytrých domácnostech více automatizovaných funkcí, které vycházejí z každodenních rutinních činností v domácnosti a podporují integraci široké škály zařízení podporujících platformu SmartThings.
  • Začátkem roku 2020 se Samsung chystá spustit program SmartThings Device SDK Beta, který umožní většímu počtu nezávislých výrobců vytvářet zařízení kompatibilní s technologií SmartThings.

Společnost Samsung nadále vybízí vývojáře, aby se aktivně podíleli na budování jejího ekosystému, a podporuje vývojářskou komunitu několika pobídkovými programy včetně Best of Galaxy Store Award, Samsung Mobile Design Competition, Bixby DevJam a programu Samsung Mobile Security Reward.

Inspiruje vývojáře novými zážitky napříč zařízeními

Společnost Samsung pokračuje ve zdokonalování mobilních zážitků, aby se uživatelé mohli soustředit na to, na čem jim záleží nejvíce. Rozhraní One UI 2 obsahuje nové funkce, které uživatelské rozhraní zpřehledňují – usnadňují přirozenou interakci a šetří zrak. V zájmu zajištění stejných zkušeností vývojářů i uživatelů rozšiřuje společnost Samsung používání rozhraní One UI 2 z chytrých telefonů i na tablety, nositelná zařízení a nové typy zařízení včetně skládacích.

Zařízení Galaxy Fold, které bylo nedávno uvedeno na trh, nabízí v oblasti mobilních zařízení nové možnosti, které se zdaleka neomezují jen na skutečnost, že se jedná o skládací přístroj. Společnost Samsung spolu se stovkami vývojářů a partnerů vytvořila celý ekosystém pro skládací zařízení, který se neustále rozrůstá a otevírá nové možnosti při používání mobilních přístrojů. Jak společnost Samsung v loňském roce na SDC přislíbila, bude v kategorii skládacích přístrojů i nadále zkoumat řadu nových konstrukčních řešení. A na konferenci SDC19 vyzvala společnost Samsung vývojáře i uživatele, aby se připojili k objevování nových zajímavých způsobů použití a uživatelských zkušeností.

Pro zajištění co nejlepšího zážitku ze sledování televize investuje společnost Samsung také do technologií 8K. Díky technologii AI ScaleNet umožnila společnost Samsung streamovat vysoce kvalitní videa v rozlišení 8K i v sítích s nižšími přenosovými rychlostmi. Společnost Samsung také představila nové nástroje, které vývojářům usnadňují přinést nové zážitky do téměř 100 milionů inteligentních televizí s operačním systémem Tizen.

  • Program Wits automaticky nahraje upravený kód do televizoru, takže vývojáři uvidí svou aktualizaci téměř okamžitě, což výrazně zkracuje dobu vývoje.
  • EasyST usnadňuje testování přehrávání obsahu, protože vývojáři nemusejí vytvářet vlastní testovací aplikaci, aby si ověřili, že se obsah streamuje tak, jak bylo zamýšleno.
  • TIFA (Tizen Identifier for Advertising) dává spotřebitelům možnost omezit sledování reklam nebo odhlásit odběr cílené reklamy.
  • Společnost Samsung vůbec poprvé zpřístupňuje televizní operační systém Tizen třetím stranám.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.