Cyklistický tým Dimension Data se mění na NTT Pro Cycling

Nově přejmenovaný cyklistický tým bude v sezóně 2020 využívat inovované technologie s cílem dosáhnout co nejlepšího výkonu

Praha, Česká republika – 14. listopadu 2019

Jihoafrický cyklistický tým Dimension Data for Qhubeka, za který závodí i český jezdec Roman Kreuziger, změnil svůj název na NTT Pro Cycling. Tento tým, který se účastní seriálu silničních závodů UCI WorldTour, představil v sídle společnosti NTT v Tokiu sestavu závodníků pro sezónu 2020, nové dresy a poodhalil technologická řešení, která řídí nábor jezdců a závodní strategii týmu.

Na to vše se mohou cyklističtí fanoušci těšit v seriálu závodů WorldTour a v dalších velkých závodech v průběhu roku 2020. Závodníci budou od letoška na dresu nosit značku NTT a zároveň budou i nadále spolupracovat s neziskovou organizací Qhubeka. Cílem této organizace je distribuovat kola v afrických zemích a usnadnit tak život místních obyvatel. Nedávno společně darovali bicykl s číslem 100 000.

Pro sezónu 2020 doplnil tým NTT Pro Cycling svou sestavu o 9 talentovaných jezdců. Ti se přidají k současným závodníkům, aby je podpořili v cestě za umístěním mezi 10 nejlepšími cyklistickými týmy světa. V sestavě nechybí ani nejúspěšnější český silniční cyklista Roman Kreuziger. 

Sestava pro rok 2020:

  Jméno Příjmení Národnost Věk
1 Carlos Barbero ESP 28
2 Samuele Battistella ITA 20
3 Edvald Boasson Hagen NOR 32
4 Victor Campenaerts BEL 28
5 Stefan de Bod RSA 22
6 Nicholas Dlamini RSA 24
7 Benjamin Dyball AUS 30
8 Enrico Gasparotto ITA 37
9 Amanuel Gebreighzabier ERI 25
10 Ryan Gibbons RSA 25
11 Michael Gogl AUT 26
12 Reinardt Janse van Rensburg RSA 30
13 Ben King USA 30
14 Roman Kreuziger CZE 33
15 Gino Mäder CHE 22
16 Louis Meintjes RSA 27
17 Giacomo Nizzolo ITA 30
18 Ben O’Connor AUS 23
19 Matteo Sobrero ITA 22
20 Andreas Stokbro DNK 22
21 Dylan Sunderland AUS 23
22 Jay Thomson RSA 33
23 Rasmus Tiller NOR 23
24 Michael Valgren DNK 27
25 Max Walscheid DEU 26
26 Danilo Wyss CHE 34

Všichni jezdci byli vybráni s přispěním technologií, které společně inovovala společnost NTT a NTT Pro Cycling. Řešení využívá pokročilou analýzu dat, která pomáhá týmu vybrat nové jezdce, připravit kalendář závodů pro danou sezónu a zvolit správné jezdce pro konkrétní závody. Prostřednictvím mobilní aplikace umožňují tyto inovativní technologie sledovat také zdraví a kondici závodníků. Tým využívá mimo to velké množství speciálních aplikací pro sledování majetku týmu a jednotlivých závodních kol, což mu pomáhá efektivně fungovat po celém světě. NTT Pro Cycling představuje technologicky nejvyspělejší tým ve WorldTour.

Doug Ryder, ředitel týmu NTT Pro Cycling:

„Děkujeme všem našim partnerům a zejména našemu hlavnímu sponzorovi NTT Ltd. Usilujeme o to, abychom přinesli do cyklistiky nové standardy. Jsme technologicky založený tým zaměřený na výkon a jsme motivovaní naším posláním podporovat charitativní organizaci Qhubeka.

Do sezóny 2020 vstupujeme s obrovským nadšením ve spolupráci s Qhubekou měnit lidské životy k lepšímu. Spolu s našimi zaměstnanci, jezdci a důležitými partnery zůstává toto přesvědčení základem naší organizace.

Příběh týmu se posouvá do další fáze, v níž využijeme naši zavedenou platformu, abychom dosahovali co nejlepších výsledků. Jsme týmem, který se zrodil v Africe, ale má celosvětový přesah.“

Ruth Rowan, marketingová ředitelka NTT Ltd.:

„Těší nás, že v roce 2020 můžeme pokračovat v partnerství s Doughem a jeho týmem pod hlavičkou NTT. Z pozice hlavního sponzora pomáháme NTT Pro Cycling využívat technologické inovace k naplnění jejich cíle dostat se mezi 10 nejlepších cyklistických týmů na světě. Spojili jsme naše datové platformy, analytiku a strojové učení s odbornými znalostmi týmu NTT Pro Cycling v oblasti sportovních výkonů, abychom vytvořili skutečně jedinečný tým, který se zaměřuje na nejvyšší výkon a zároveň jezdí pro dobrou věc.“

NTT Ltd. je přední světová technologická společnost, která vznikla spojením 31 značek včetně Dimension Data, NTT Communications a NTT Security a je součástí skupiny NTT Group. Společnost nedávno rozšířila své globální partnerství s organizací Amaury Sport Organization (ASO) do roku 2024. Tuto spolupráci zahájila v roce 2015 společnost Dimension Data a její prodloužení umožňuje NTT i nadále poskytovat technologické inovace pro vylepšení divácké zkušenosti na Tour de France a přilákat zcela novou generaci digitálně zběhlých fanoušků.

Díky pětiletému partnerství s Dimension Data udává ASO směr v používání vyspělých technologií v cyklistice a odhaluje možnosti, jak udělat závod pro fanoušky co nejatraktivnější. NTT Ltd. může nyní na těchto základech stavět a využít své odborné znalosti k digitalizaci dalších oblastí sportu jako jsou propojené stadiony a velodromy.

Sledujte cestu týmu NTT Pro Cycling na sociálních sítích. Instragram a Twitter: @NTTProcycling

https://www.youtube.com/watch?v=bCsxHXyJXpo&feature=youtu.be 

O týmu NTT Pro Cycling

Tým NTT Pro Cycling (dříve Team Dimension Data for Qhubeka), založený v roce 2007, se stal prvním africkým cyklistickým týmem, který získal licenci WorldTour. Ta mu byla udělena v roce 2016. Díky podpoře hlavního sponzora a partnera pro technologické inovace NTT představuje NTT Pro Cycling tým, který k maximalizaci svého výkonu využívá nejvíce technologických inovací ze všech týmů současné profesionální cyklistiky. Tým zároveň jezdí za účelem podpory neziskové organizace Qhubeka.

Ambicí týmu NTT Pro Cycling je pokračovat v závodění na nejvyšší úrovni světové cyklistiky a rozvíjet jezdce, aby plně využili svůj potenciál. Chceme inspirovat a motivovat lidi na africkém kontinentu k jízdě na kole.

Tým má základny v Jižní Africe, Nizozemsku a Itálii.

Kampaní #BicyclesChangeLives zvyšuje tým NTT Pro Cycling povědomí o globální neziskové organizaci Qhubeka působící v Jižní Africe.

Ruce na zádech dresu závodního týmu připomínají, že každé kolo darované organizací Qhubeka je pomocnou rukou těm, který jsou Qhubeka programy určeny.

O společnosti NTT Ltd.

NTT Ltd. je přední globální poskytovatel technologických služeb. Spolupracuje s organizacemi po celém světě. Jeho cílem je nabízet inteligentní technologická řešení a s jejich pomocí dosahovat nejlepších možných výsledků. Inteligentní v podání NTT znamená řízené daty, propojené, digitální a bezpečné. Jako globální ICT poskytovatel zaměstnává přes 40 000 lidí v pobočkách 57 zemí, působí v 73 zemích a dodává své služby do více než 200 zemí celého světa. Cílem společnosti je zprostředkovat propojenou budoucnost. Další informace jsou k dispozici na www.hello.global.ntt