Konec autosedačkám – revoluční řešení bezpečnosti vašich dětí v automobilu!

Dětský pás Smart Kid Belt je dostupný na českém a slovenském trhu za 799 Kč.

Praha, 14. listopadu 2019 – Na český trh přichází chytrá novinka pro větší bezpečnost vašich dětí v automobilech. Dětský pás Smart Kid Belt dokáže nahradit dětskou autosedačku nebo podsedák a dodá vám i dítěti pocit pohodlí a bezpečí. Smart Kid Belt dokáže zabezpečit až tři děti na zadních sedačkách bez jakýchkoliv potíží a je homologovaný pro použití na území celé Evropské unie. 

Zákon České republiky říká, že děti o hmotnosti do 36 kg nebo výšce do 150 cm musí být povinně přepravovány v autosedačce nebo v tzv. podsedáku. Důvodem je, že standardní bezpečnostní pásy nejsou přizpůsobeny dětem nebo osobám menšího vzrůstu a při upevnění pak procházejí těsně okolo krku dítěte, což není bezpečné a v krajních případech může dojít i k vážnému poranění přepravované osoby. Autosedačky i podsedáky slouží k vyvýšení dítěte, aby byl bezpečnostní pás správně umístěn. Dětský pás Smart Kid Belt nabízí jednoduché řešení, kdy už autosedačka nebude potřeba.  

Dětský pás Smart Kid Belt se připevňuje přímo na bezpečnostní pás a umísťuje jej do optimální polohy mimo krk dítěte. Smart Kid Belt zajišťuje správné umístění bezpečnostního pásu a lze jej jednoduše nastavovat podle výšky dítěte, se kterým postupně roste. Výhodami tohoto pásu jsou jeho hmotnost, skladnost a navíc i možnost přepravovat najednou až tři děti na zadních sedačkách automobilu. Smart Kid Belt je možné díky jeho velikosti mít vždy po ruce a využívat jej i při přepravě taxi službou.

S tímto dětským bezpečnostním pásem se vyhnete kupování větších a prostornějších autosedaček. Jednoduše si pořídíte jeden pás, který si podle výšky dítěte vždy přesně nastavíte. Jeho bezpečnost a účinnost potvrzují vedle platné homologace také nezávislé nárazové testy provedené v Evropě (PJLA, PIMOT) a v USA (FMVSS). Dětský pás lze nainstalovat do každého běžného vozidla s tříbodovými bezpečnostními pásy. 

Výrobek Smart Kid Belt získal certifikaci dle předpisu EHK OSN č. 44 verze 04 (E20 44R-04 4013) pro skupinu II. a III., tj. pro děti od 15 do 36 kg, je tedy dětským zádržným systémem ve smyslu Zákona a stavá se tak plnohodnotnou alternativou k autosedačce, protože díky němu může i dítě správně použít právě bezpečnostní pásy primárně určené pro dospělé.

„Přemýšleli jsme, jak jednoduše zajistit bezpečnost dětí při jízdě autem. Náš Dětský pás Smart Kid Belt dokáže jako skladnější a jednodušší alternativa bezpečně nahradit dětskou autosedačku nebo podsedák zcela podle platných předpisů,“ říká Peter Kabát ze společnosti elem6 s.r.o., která novinku dodává na český trh, a dodává: „Umožňuje také bezpečně převážet až tři děti i v běžných osobních vozidlech, kam se vedle sebe tři autosedačky nevejdou. Díky skladnosti a snadné montáži se může stát i trvalým vybavením taxi, zápůjčních nebo carsharingových vozů. Náš produkt už stačil získat mj. ocenění Grand Prix of Automotive Supplies Award, kterou uděluje japonský automobilový deník s devadesátiletou tradicí. Pevně věříme, že další pozitivní ohlasy a ocenění budou následovat.“

Více informací o produktu naleznete na webových stránkách: www.detskypas.cz

Videonávod k jednoduché instalacihttps://www.detskypas.cz/cs//21-jak-instalovat

Maximální bezpečnosthttps://www.detskypas.cz/cs//20-bezpecnost

Často kladené otázkyhttps://www.detskypas.cz/cs//24-faq-casto-kladene-dotazy 

Fotografie a videa ke staženíhttps://www.elem6.com/distribuce/smart-kid-belt/press.zip 

https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157711777459941 

O společnosti

Společnost elem6 byla založena v roce 2012 jako distributor akčních kamer pro východní Evropu. Aktuálně působí na mnoha evropských trzích a neustále expanduje. V současné době spravuje portfolio značek a distribučních licencí v Evropě se zaměřením na audio-video produkty, auto kamery a také na zdravotní péči a péči o děti. Její značka TrueLife nabízí produkty pro každodenní život s cílem uspořit čas a zajistit bezpečí a zdraví všech členů rodiny. K tomu využívá nejmodernější technologie a veškeré produkty dlouhodobě a zároveň pečlivě testuje. 

*Smart Kid Belt jsme testovali nezávisle ve dvou crash test institucích v EU a výsledky dopadly skvěle. Zádržný systém je stejně bezpečný jako kvalitní dětská autosedačka. Při testech jsme simulovali náraz, při kterém vzniklo přetížení až 55 G. Smart Kid Belt však tento tlak dokázal rozložit, takže při měření nepřekročil 40 G – na svých cestách tak můžete zůstat naprosto klidní.