Xiaomi Mi Note 10 je první mobil se 108 Mpx fotoaparátem na světě

Revoluční fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů, přehledný a obrovský 6,47“ displej, nebo třeba i přítomnost 3,5mm jacku na sluchátka a NFC. To vše přináší nové vlajkové lodi od společnosti Xiaomi.

Mi Note 10_03.jpg

Česká republika, Praha, 15. listopadu 2019 – Společnost Xiaomi představuje na trhu dvojici svých nových vlajkových lodí mezi smartphony, modely Mi Note 10 a 10 Pro, které se mohou směle rovnat těm nejlepším na trhu. Mimo jiné i fotoaparátem – ten vzadu má primární snímač s rozlišením 108 megapixelů.

Právě fotoaparát je přitom jedním ze dvou prvků, kterými se obě zařízení liší – jinak jsou prakticky úplně stejná. Objektiv hlavního snímače se totiž u varianty Mi Note 10 skládá ze sedmi čoček, u Mi Note 10 Pro je to čoček osm. Druhým odlišným prvkem jsou konfigurace paměti, ve kterých jsou telefony dostupné. Levnější Mi Note 10 tak dostanete za 14 490 Kč se 6 GB RAM a 128GB úložištěm, prémiová varianta Pro pak nabízí 8 GB RAM a 256 GB prostoru na úložišti a zaplatíte za ni 15 990 Kč.

Fotoaparát, který jen tak někdo nenabídne

Zadní fotoaparát obou zařízení sestává z celkově pěti objektivů, přičemž ten primární oplývá ohromným rozlišením 108 megapixelů. Jeho kvality potvrzuje i umístění na první místo v hodnocení DxO Mark (121 bodů). Hlavní čočka je doplněná o 12Mpx portrétní teleobjektiv, širokoúhlý objektiv s rozlišením 20 Mpx, dále 5Mpx „sekundární“ teleobjektiv a 2Mpx makro čočku. Této výzbroji pomáhá i funkce laserového ostření a duální blesk. A zapomenout nesmíme ani 5x optický zoom vybavený otickou stabilizací, který bez ztráty kvality přiblíží snímanou scénu. Vepředu se pak nachází kvalitní fotoaparát na selfie s jedním objektivem, tentokrát s rozlišením 32 Mpx. 

Obrovský displej, na kterém přečtete všechno

Zahnutý AMOLED displej obou zařízení disponuje úhlopříčkou 6,47“ a rozlišením 2340 x 1080 pixelů, takže je dostatečně velký na surfování na internetu, hraní her, čtení elektronických knih i úpravu dokumentů. Přímo v displeji je integrována čtečka otisků prstů, která je doplněna ještě o čtečku tváře – tu pak má samozřejmě na starosti přední fotoaparát.

Stylový vzhled, chráněný sklem Gorilla Glass

Stylový a elegantní telefon má hliníkové tělo a tato konstrukce mu zajišťuje dostatečnou pevnost. Navíc je chráněn sklem 3D Gorilla Glass 5, které na zadním panelu sestává z jednoho kusu. Moderně vyhlížející smartphone tak nejen skvěle vypadá, ale zároveň i něco vydrží. Běží pak na Androidu 9.0 Pie s uživatelským rozhraním MIUI 11. Pro úplnost je třeba zmínit ještě rozměry obou modelů, které činí 157,8 x 74,2 x 9,67 mm.

Výkonný procesor i ohromná baterie

Zařízení je založeno na čipsetu Qualcomm®️ SnapdragonTM 730G s osmijádrovým procesorem a grafikou Adreno 618 (vyráběném 7nm procesem), který je u Mi Note 10 doplněn o 6 GB RAM a 128GB úložiště, u Mi Note 10 Pro pak o 8 GB RAM a 256GB úložiště. Skutečně tak nabízí výkon hodný vlajkových lodí, což ještě dále umocňuje fakt, že jeho baterie nabízí ohromnou kapacitu 5 260 mAh a navíc podporu 30W rychlonabíjení, což znamená, že ji na 100 procent kapacity nabijete za pouhých 65 minut.

Konektivita? Spousta možností

Po stránce konektivity je hlavní prvkem USB-C port, přes který se telefon nabíjí a zároveň lze přenášet data. Kromě toho Mi Note 10 i Mi Note 10 Pro oplývají funkcí Dual SIM a dále samozřejmě technologiemi Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Už ne tak samozřejmá je podpora NFC (například pro mobilní placení) a integrovaný 3,5mm jack, od kterého dnes spousta výrobců spíše ustupuje, což uživatele nutí doplňovat svoje smartphony o nepraktickou redukci, chtějí-li i společně s nimi nadále používat svoje dosavadní a osvědčená sluchátka.

O společnosti Xiaomi

Společnost Xiaomi Corporation byla založena v dubnu 2010 a byla kótována na hlavní burze v Hong Kongu dne 9. července 2018 (1810.HK). Xiaomi je internetová společnost s chytrými telefony a chytrými produkty, které jsou propojeny platformou IoT.

 

S vizí být přáteli se svými uživateli a být „nejúžasnější společností“ v srdcích svých uživatelů se společnost Xiaomi zavázala k neustálým inovacím s neochvějným zaměřením se na kvalitu a efektivitu. Společnost neúnavně buduje úžasné produkty s poctivými cenami, aby si každý na světě mohl vychutnat lepší život prostřednictvím inovativních technologií.

 

Xiaomi je v současné době čtvrtou největší světovou značkou smartphonů a založila největší světovou platformu pro spotřebitele IoT s více než 132 miliony inteligentních zařízení (bez započtení smartphonů a notebooků) připojených k její platformě. V současné době jsou produkty Xiaomi přítomny ve více než 80 zemích a regionech po celém světě a mají vedoucí postavení na mnoha trzích.