Milion metrů čtverečních velkoformátového tisku každý měsíc. Canon boduje se stroji Colorado 1640 a 1650 po celém světě

PRAHA, 25. listopadu 2019 – Společnost Canon již po celém světě realizovala více než tisíc zákaznických instalací velkoformátových roll-to-roll tiskáren řady Colorado s technologií UVgel. Od září letošního roku již dosáhlo toto množství instalovaných tiskáren Colorado 1640 a 1650 celkových měsíčních objemů tisku přes milion metrů čtverečních.

Tisícovka zákaznických instalací podle Canonu určitě není konečným číslem, protože obliba velkoformátových tiskáren Colorado rychle roste a nad očekávání vysoké jsou i objemy tisku, které každý jednotlivý stroj zvládá produkovat. Podle údajů společnosti Canon vytiskne téměř pětina zákazníků, kteří si pořídili Colorado 1640 nebo 1650, ročně dokonce přes 25 000 čtverečních metrů.

„Fungujeme na dynamickém trhu s neustále se proměňujícími požadavky na využití tiskáren. Hlavní filosofií našeho výzkumu a rozvoje je proto naslouchat a blízce spolupracovat s našimi zákazníky a partnery, abychom se mohli při vývoji inovací soustředit na jejich skutečné potřeby. Po počátečním úspěchu modelu Colorado 1640 jsme identifikovali další možnosti růstu, které se našim zákazníkům nabízejí. Díky oběma řešením z rodiny Colorado, modelů 1640 a 1650, nyní dokážeme splnit jakékoli požadavky zákazníka v oblasti roll-to-roll tisku,” říká Dirk Brouns, Vice President Large Format Graphics, Océ Technologies, a Canon Company.

Model Colorado 1650, který je druhým členem rodiny výrobků Colorado, byl společností Canon představen v květnu letošního roku na veletrhu FESPA 2019 v Mnichově. Zároveň s ním byly prezentovány také nové flexibilní inkousty vhodné pro zákazníky vytvářející aplikace, které je potřeba ohýbat, omotávat či skládat – mohou jimi být například zarámovaná plátna, soft signage dekorace, grafika osvětlovaná zepředu nebo prosvětlovaná zezadu, dekorativní aplikace pro povrchy, jako jsou například flexibilní tapety, a aplikace pro použití v exteriéru včetně polepů pro vozidla. 

Novější z obou modelů Colorado také nabízí unikátní technologii FLX finish. Ta dává zákazníkovi možnost vybírat mezi lesklým a matným efektem, aniž by musel měnit inkoust nebo médium, a nabízí tak ještě širší možnosti využití. „Hledali jsme tiskárny, které nám umožní kombinovat různé materiály, abychom mohli vyvíjet nové produkty a koncepty – to je naše silná stránka. Nyní můžeme tisknout lesklý efekt na matný papír nebo matný efekt na lesklá média. Aplikace tisku v designu interiéru nám přináší mnoho nových obchodních příležitostí,“ pochvaluje si novou technologii Jeffrey Vermaat, spoluvlastník nizozemské společnosti De Resolutie nabízející tiskové služby.

Jednou z hlavních předností již zaběhnutého modelu Colorado 1640 je zase vysoká produktivita a schopnost tisku odolných grafik pro krátkodobé použití bez nutnosti laminace. Rychlost tisku přitom dosahuje okolo 40 m²/hodinu. „To je více než čtyřnásobně vyšší rychlost, než jakou jsme byli předtím schopni zákazníkům nabídnout. To znamená, že místo toho, aby tisk jedné tapety na zeď do zákazníkovy kanceláře trval čtyři dny, mohu ji nyní vytisknout ještě tentýž den,” říká Bartosz Swiderski, majitel polského grafického produkčního studia Studio Bell.

Nejvíce nainstalovaných tiskáren Colorado na světě má grafická společnost Freeman Company z USA. Její ředitel pro grafické technologie Constantin Serban nedávno navýšil jejich počet na rovných deset strojů Colorado 1640 a dalších deset strojů Colorado 1650. Během výstavy PRINTING United 2019 byla společnost Freeman Company proto vyhlášena předním zákazníkem společnosti Canon za rok 2019.

„Naši zákaznici sklízejí plody strategického programu Canon pro inovace, který se soustředí na vývoj velkoformátových tiskových strojů, unikátního inkoustu UVgel a našich vlastních tiskových hlav. Jako jeden z mála výrobců digitálních tiskáren, kteří jsou toho schopni, jsme vytvořili optimalizovanou produkční technologii, která dokonale splňuje nároky trhu,“ komentuje úspěchy řady Colorado Dirk Brouns ze společnosti Canon. 

  O společnosti Canon Europe

Canon Europe je zastoupení japonské společnosti Canon Inc., globálního poskytovatele technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává 18 tisíc lidí. Na celkových celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. 

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Canon obohacuje životy běžných lidí i firem prostřednictvím inovací v mnoha segmentech – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. 

Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon minimalizovali množství produkovaného odpadu. 

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.