Cyber Defence Centrum ochrání před kybernetickými útoky i malé firmy

Praha 27. listopadu 2019 — Společnost AEC, přední poskytovatel kybernetického zabezpečení, zprovoznila centrum, které přináší profesionální služby kybernetické ochrany za přijatelnou cenu i malým a středním firmám a institucím. Nové specializované CDC (Cyber Defence Centrum) nabízí komplexní, mimořádně efektivní a zároveň dostupný způsob ochrany formou outsourcingu.

Jakákoli firma bez ohledu na velikost či zaměření si nyní může outsourcovat služby týmu odborníků z unikátní divize zavedené společnosti AEC. Nově zřízené kompetenční centrum monitoruje dění u zákazníka a reaguje na ně v reálném čase.

Klíčové je, že vysoce efektivní servis Cyber Defence Centra je i díky bezprostřednímu napojení na kapacity AEC k dispozici za rozumnou cenu všem bez rozdílu. Včetně malých a středních firem, pro něž jsou běžná řešení stále příliš robustní a nákladná,“ upozorňuje Tomáš Filip, šéf CDC.

Společnost AEC, která je na trhu déle než 25 let, v současnosti disponuje divizí bezpečnostních technologií, týmem etických hackerů a skupinou analytiků (Risk & Compliance). Každá z těchto samostatných jednotek se zaměřuje na specifické služby a dohromady umí poskytnout všechny myslitelné typy jednorázových bezpečnostních řešení.

CDC tvoří čtvrtou skupinu, zaměřenou na včasnou detekci, rychlé řešení a proaktivní budování ochrany klientů založené na dlouhodobější spolupráci. Specifičnost nového centra přitom spočívá v tom, že primárně poskytuje službu. Klient si tak nepotřebuje kupovat software ani nemusí hledat, nabírat a školit nové lidi.

Zákazník řekne: tady mám prostředí, povězte mi, co je pro mne důležité a ochraňte mě,“ upřesňuje Tomáš Filip a dodává: „Dokážeme spolehlivě detekovat problém a zároveň máme nástroje, které nám umožňují ten problém efektivně řešit. Bez toho, abychom tím klienta zatěžovali nad rámec běžné komunikace.“

Zkušenosti ukazují, že terčem kybernetického útoku se dříve či později stane každá firma. A to bez ohledu na počet zaměstnanců nebo roční obrat, protože i malé advokátní kanceláře nebo investiční skupiny disponují citlivými daty a stojí a padají se svým duševním vlastnictvím.

Podle šéfa CDC bývá reakce na incident vždy stejná – pro napadené firmy je to šok a všechny do jedné začnou masivně investovat do své bezpečnosti. Přestože počet útoků stoupá a jsou stále sofistikovanější, firmy se i nadále snaží chránit především samy. Činí tak za pomoci nemalých prostředků a s lidmi, které se jim poštěstí na nedostatkovém trhu sehnat.

V našem případě si za cenu, kterou má na dnešním trhu práce jeden schopný bezpečnostní analytik, může jakákoli firma outsourcovat služby odborníků disponujících veškerým know-how všech týmů AEC. Díky tomu si lépe než kdo jiný poradíme s naprostou většinou incidentů,“ uzavírá Tomáš Filip.

O společnosti AEC

AEC patří již od svého založení v roce 1991 k předním poskytovatelům služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti. Kvalita nabízených řešení se opírá o dlouholetou praxi v oblasti informační technologií a ověřené standardy, včetně legislativy EU. AEC pomáhá svým klientům řešit ty nejnáročnější bezpečnostní výzvy dneška a zorientovat se v nových produktech a technologiích. Společnost, mezi jejíž zákazníky patří finanční instituce, podniky z oblasti telekomunikací, utilit, ale i instituce veřejné správy, maximalizuje efektivitu svých opatření tím, že dokáže unikátním způsobem kombinovat přístupy a odbornosti etických hackerů, technologických inženýrů, konzultantů i zkušených auditorů. Vedle toho rovněž disponuje týmy pro specifický servis, jako je forenzní analýza, brandprotection, CSIRT a další, jejichž dostupnost je v České republice stále minimální. Více se dozvíte na www.aec.cz.