12 znevýhodněných studentů dostalo druhou životní šanci

PRAHA, 2. PROSINCE 2019 – Slavnostní zakončení druhého ročníku projektu Samsung Tvoje šance proběhlo v neděli 1. prosince v coworkingovém centru Opero za účasti vedení společnosti Samsung, realizátorů projektu z neziskové organizace Nadání a dovednosti a 12 znevýhodněných studentů, kteří v ročním programu intenzivně pracovali na svém osobnostním a profesním rozvoji.

„Sledoval jsem naše účastníky po celou dobu projektu a kontrast ‚před a po‘ je značný. V životě to neměli jednoduché a ještě v březnu, na začátku projektu, příliš nevěřili ve změnu. Těší mě, že jsme pomohli vyrůst dvanácti novým cílevědomým osobnostem, které mají talent a chuť se neustále zlepšovat, vidí příležitosti a chtějí je využít při vědomé volbě své kariéry. Právě v proměně myšlení našich účastníků shledávám trvalou hodnotu projektu,“ uvedl prezident společnosti Samsung Seung Joo Shin.

Studenti z Česka a Slovenska ve věku 17 až 21 let měli po celý rok k dispozici individuální rozpočet 100 tisíc Kč a především know-how a podporu kariérových poradců a expertů z oboru. Při závěrečné ceremonii každý z mladých účastníků prezentoval svoji cestu programem a nabité zkušenosti. Společně prožili sedm víkendů plných workshopů v Praze a Bratislavě, dohromady absolvovali 56 exkurzí do firem a organizací, 39 dní strávili na stážích, prošli 305 kurzy v souhrnné délce 2 668 hodin, zúčastnili se 48 konferencí a navštívili 13 různých akcí v zahraničí.

SAMSUNG TVOJE ŠANCE, www.samsungtvojesance.cz 

Samsung Tvoje šance je roční kariérní program pro znevýhodněné středoškoláky z Česka a Slovenska. Cílem projektu je intenzivní edukace účastníků v osobnostním a profesním rozvoji, a tím i vytvoření vhodných podmínek pro změnu a lepší budoucnost nadaných mladých lidí. Forma konkrétní a dlouhodobé podpory, jakou nabízí projekt Samsung Tvoje šance, je v Česku i Slovensku dosud ojedinělá. Pomoc není zaměřená pouze na děti z dětských domovů, ale na široké spektrum dětí, které postrádají vhodné zázemí ke studiu a sebevědomému dospívání (např. rozpad rodiny, nefunkční rodinné zázemí a nízké příjmy domácnosti, nemoc v rodině nebo studenta, drogy, alkohol či násilí v rodině, opatrovnictví, institucionální péče atd.). Hlavním kritériem při výběru účastníků projektu je jejich motivace využít příležitosti a naplnit své ambice.

Hned první ročník projektu, za kterým stojí společnost Samsung a nezisková organizace Nadání a dovednosti, získal prestižní ocenění Gesto roku 2018 a změnil životy devíti studentům. V březnu 2019 odstartoval druhý ročník Samsung Tvoje šance s 12 účastníky.