AVM FRITZ!Box 6660 Cable přináší uživatelům gigabitové rychlosti

Německá společnost  AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro širokopásmový přístup k Internetu, WLAN, hlas, video a IPTV. Jedná se především o zařízení řady FRITZ!Box, která poskytují širokou škálu funkcí pro hlasovou i datovou komunikaci a multimédia v HD kvalitě. 

Na podzim letošního roku společnost AVM představila nové modely zařízení FRITZ!Box, ve kterých jsou implementovány nejnovější soudobé technologie pro vysokorychlostní Internet. Jedním z nich je i AVM FRITZ!Box 6660 Cable, který je určen pro připojení prostřednictvím sítí kabelové televize.

AVM FRITZ!Box 6660 Cable podporuje pokročilý standard DOCSIS 3.1 pro rychlý přenos dat přes CATV, avšak jeho hlavní přednosti jsou na straně domácí sítě. Bezdrátovou LAN je možné vytvořit pomocí technologie Wi-Fi 6 (Wireless AX), která umožňuje přenášet data rychlostí až 2400 Mbit/s v pásmu 5 GHz, případně až 600 Mbit/s v pásmu 2.4 GHz. Pro pevné připojení je k dispozici superrychlý 2.5 Gbit/s LAN port doplněný o čtyři standardní gigabit LAN porty

Velkou výhodou všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm