Nové domácí switche TP-Link LiteWave pro snadné rozšíření datové sítě

Česká republika, Praha – 4. prosince 2019 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje novou řadu switchů LiteWave pro snadné rozšíření lokální datové sítě v domácnosti i v malé firmě. Rodina obsahuje modely pro rychlosti až 100 Mbit/s nebo 1 Gbit/s ve variantách s 5 a 8 porty.

Switche slouží pro připojení jednotlivých zařízení, jako jsou například PC, herní konzole, 4K/8K televizory, VDSL routery, tiskárny apod., k datové síti pomocí kabelů. Výhodou je využití maximální datové propustnosti směrem k datovému úložišti, kde jsou uloženy například filmy ve vysokém rozlišení, případně další objemově náročný obsah. Další výhodou kabelové sítě je rychlost odezvy komunikace, která je naprosto zásadní pro hráče online her, obchodníky na komoditních trzích, strážce online kamer či sledování jakéhokoliv online přenosu.

Pro stavbu pevné datové sítě představil TP-Link čtyři stolní přepínače, pro domácí použití modely LS 1005 a 1008, a pro chytré domácnosti nebo firemní použití LS105G a LS108G.

Domácí stolní switch LS1005 a LS1008

Nové modely mají plastové pouzdro ve „vlnitém“ designovém provedení, jelikož se přepokládá, že na něm může spočinout oko uživatelovo. Na zadní straně je umístěno 5 nebo 8 portů RJ45 s automatickým rozpoznáním rychlosti 10 nebo 100 Mbit/s a s podporou Auto-MDI/MDIX. Řízení toku dle normy IEEE 802.3x pak zajišťuje spolehlivý přenos dat a využití datové šířky pásma na maximum. Switche mají obecnou výhodu v „Plug and play“ instalaci, tedy že stačí zapnutý switch propojit s dalším zařízením a začne fungovat bez nutnosti jakékoliv další konfigurace. Nakonec technologie Green Ethernet snižuje spotřebu energie, což činí i design bez ventilátoru, a ten navíc zajišťuje tichý provoz.

Výkonné modely LS105G a LS108G

Tyto gigabitové přepínače již přichází s ocelovým pouzdrem a ryze praktickým designem určeným pro serverovny a technické místnosti, neboť kromě umístění na stůl je lze upevnit i na stěnu. Jejich tmavě modré provedení kontrastuje s o řád vyšší rychlostí. Stejně jako u domácích variant jsou na zadní straně vybaveny 5 nebo 8 porty RJ45 s automatickým rozpoznáním rychlosti, tentokrát 10, 100 nebo 1000 Mbit/s.  Díky podpoře všech portů Auto-MDI/MDIX pak není třeba se starat o typ použitého kabelu. Řízení toku je také dle normy IEEE 802.3x a všechny modely podporují i prioritizaci datových toků dle 802.1p/DSCP QoS. Jelikož jsou switche navrženy pro maximální úsporu energie, zahřívají se pouze minimálně, a tudíž nepotřebují zajišťovat chlazení ventilátorem. Jeho absence tak přepínačům TP-Link zvyšuje jejich spolehlivost a životnost.    

Klíčové vlastnosti LS1005/LS1008 a LS105G/LS108G

  • 5/8x RJ45 portů s automatickou adaptací 10/100 Mb/s podporující Auto-MDI/MDIX (u modelů LS1005/LS1008)
  • 5/8x RJ45 portů s automatickou adaptací 10/100/1000 Mb/s podporující Auto-MDI/MDIX (u modelů LS105G/LS108G)
  • Technologie Green Ethernet šetří spotřebu energie
  • Řízení toku IEEE 802.3x zajišťuje spolehlivý přenos dat
  • Plastové pouzdro a desktopový design (u modelů LS1005/LS1008)
  • Ocelové pouzdro, desktopová konstrukce nebo konstrukce s upevněním na stěnu (u modelů LS105G/LS108G)
  • Podpora 802.1p/DSCP QoS
  • Plug and play, bez nutnosti konfigurace
  • Design bez ventilátoru zajišťuje tichý provoz

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/business-networking/litewave-switch/ls1005/#specifications
https://www.tp-link.com/cz/business-networking/litewave-switch/ls1008/#specifications
https://www.tp-link.com/cz/business-networking/litewave-switch/ls105g/#specifications
https://www.tp-link.com/cz/business-networking/litewave-switch/ls108g/#specifications 

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103