Televizory LG jako první zcela splní novou Definici pro rozlišení 8K ULTRA HD

Real 8K 2020 LG SIGNATURE OLED a LG NanoCell televizory poskytující skutečný zážitek ze sledování

Praha, 16. prosince 2019 – Společnost LG Electronics (LG) oznámila, že její televizory jsou prvními na světě, které překročily přísné požadavky stanovené asociací spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Definují tak novou generaci 8K Ultra HD produktů a služeb, které prezentují čtyřikrát větší detail než 4K TV a šestnáctkrát větší detail než HDTV.

Oficiální průmyslové označení 8K Ultra HD a jeho logo vyvinula americká skupina CTA. Obojí vzniklo kvůli stanovení jasné definice, která maloobchodníkům a spotřebitelům pomůže lépe identifikovat produkty splňující klíčové požadavky právě 8K Ultra HD technologie. Televizory LG Real 8K, které budou debutovat na veletrhu CES 2020, jsou prvními, které překonají specifické požadavky CTA. Včetně těch, které se týkají rozlišení, digitálních vstupů, velkého dynamického rozsahu, upscalingu, bitové hloubky a metodiky měření.

Asociace CTA založila svou definici 8K na prahu stanoveném Mezinárodním výborem pro zobrazovací metrologii.* Pokyny pro měření, které je založené na kontrastním nastavení (contrast modulation = CM), uvádějí, že rozlišení musí dosahovat kontrastní modulace minimálně 50 % spolu s nejméně 33 miliony aktivních pixelů, aby se zařízení kvalifikovalo jako 8K UHD. Ostatní průmyslové standardizační organizace, jako je Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO), také používají pro průmyslové srovnání právě kontrastní modulaci.

Od ledna 2020 budou všechny televizory LG 8K označené logem CTA 8K UHD. Nové modely LG pro rok 2020 staví na vedoucím postavení, jakožto jediném výrobci, který nabízí televizory Real 8K ve dvou kategoriích – OLED (LG SIGNATURE OLED 8K) a LCD (LG 8K NanoCell TV). Všechny modely přinášejí hodnoty CM v rozsahu 90 %, zatímco některé jiné modely v tomto odvětví zůstávají na nízkých dvojciferných číslech.

Testování třetích stran, které bylo prováděno organizací pro globální testování a certifikaci výrobků Intertek, ověřilo, že 75palcový televizor LG NanoCell 8K TV překonává požadavky na měření kontrastního poměru (CM) stanovené ICDM. Zařízení vykazuje působivých 90 procent kontrastního poměru horizontálně a 91 procent poměru vertikálně. Další přední mezinárodní testovací firma VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) oznámila téměř identické výsledky kontrastního poměru.

„CTA je autoritou v odvětví technologií pro spotřebitele. Použití loga CTA 8K UHD společností LG sděluje zákazníkům jasný signál, že televizor Real 8K od společnosti LG jim přinese přesně takový zážitek ze sledování, který očekávají,“ řekl Nam Ho-jun, senior víceprezident Výzkumu a vývoje v oddělení Home Entertainment společnosti LG. „Očekáváme, že nabídka LG 8K televizí v roce 2020 stanoví nový standard pro televizní průmysl,“ dodal Nam Ho-jun.

# # #

* Aby bylo možné získat logo CTA 8K Ultra HD, musí displej mimo jiné splňovat minimálně 50% kontrastního poměru pomocí čtvercového vzoru, což se měří v souladu se stanovenými směrnicemi pro měření viditelného rozlišení. To je specifikováno v dokumentu Mezinárodního standardu pro měření zobrazení (the International Display Measurement Standard), který vytvořil Mezinárodní výbor pro metrologii zobrazení (the International Committee for Display Metrology = ICDM), a to ve verzi 1.03c, v sekci 7.8. 

O společnosti LG Electronics 

Společnost LG Electronics Inc. je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, s působností na 140 místech a s více než 70 000 pracovníky po celém světě. S celosvětovým obratem v roce 2018 ve výši 54,4 miliard dolarů, se LG skládá z pěti společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions and Business Solutions. Společnost LG je předním světovým výrobcem televizorů, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení, včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ s umělou inteligencí. Nejnovější zprávy společnosti LG naleznete na adrese www.LGnewsroom.com