Společnost Vafo získala prestižní české ocenění

  • Český výrobce prémiových krmiv pro domácí zvířata získal ocenění v letošním ročníku prestižní podnikatelské soutěže „Českých 100 Nejlepších“
  • V oborové kategorii „Invence – Nasazení – Export – Zisk“ se firma umístila díky dlouhodobě mimořádným výsledkům v České republice, ale i ve světě
  • Společnost Vafo založena před 25 lety patří mezi lídry ve svém oboru, což potvrzují nejen získaná ocenění, ale také oblíbenost jejích produktů u zákazníků po celém světě. Až sedmdesát procent produkce směřuje na exportní trhy a mezi nejvýznamnější odběratele patří Skandinávie, Německo, ale také Asie a Jižní Amerika

Praha, 23. prosince 2019 – Český výrobce a distributor prémiových krmiv pro domácí zvířata Vafo Praha se prosadil v soutěži „Českých 100 Nejlepších“. V oborové kategorii „Invence – Nasazení – Export – Zisk“ se firma zařadila mezi nejúspěšnější společnosti za rok 2019, především díky dlouhodobě mimořádným výsledkům svého podnikání a celosvětové oblíbenosti produktů. Na konci listopadu se na Pražském hradě konal již čtyřiadvacátý ročník této prestižní podnikatelské soutěže, kde byli vyhlášeni úspěšní vítězové.

Ocenění „Českých 100 Nejlepších“ každoročně uděluje panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius. Cílem projektu je v celonárodním měřítku ocenit české firmy, které dosahují vynikajících výsledků. 

„Nesmírně si vážíme faktu, že jsme se dostali mezi sto nejlepších českých společností za rok 2019. Je to důkaz, že děláme naši práci dobře a je to vidět. Toto významné ocenění odráží také snahu a pracovitost všech našich zaměstnanců, kteří jsou základem našeho úspěchu,“ uvádí Karolína Čápová, ředitelka vývoje produktů ve společnosti Vafo. „V současné době vyvážíme už do sedmdesáti zemí světa a v průběhu loňského roku jsme otevřeli dvě pobočky v Německu a ve Skandinávii. Nejen díky těmto pobočkám se nám na těchto trzích daří uzavírat nové obchody a posilovat naši pozici. Jsme konkurenceschopní v porovnání s dodavateli ze západní Evropy a držíme si pověst prémiového výrobce krmiv,“ dodává.

Vafo založilo svůj úspěch na podnikání ve výrobě a distribuci prémiových krmiv pro domácí zvířata. Důraz na kvalitu se jí vyplatil, což potvrzuje řada českých i mezinárodních ocenění a také oblíbenost produktů u zákazníků. Dlouhodobě investuje do rozvoje své značky, inovací a ochrany životního prostředí. Příklad představuje výroba v Chrášťanech u Prahy, kde Vafo investovalo 78 milionů korun do ekologických opatření. Kromě toho je zakládajícím členem iniciativy Pet Sustainability Coalition a podporuje řadu neziskových a charitativních organizací či spolků.

# # #

O Vafo Praha, s.r.o.

Vafo Praha, s.r.o. je česká rodinná firma, která byla založena v roce 1994 v Chrášťanech u Prahy. Hlavním předmětem podnikání je od počátku výroba a distribuce krmiv pro domácí zvířata. Během 25 let podnikání se firma stala přední značkou v oblasti pet food. Aktuálně má společnost Vafo Praha, s.r.o. 308 zaměstnanců a sedm výrobních závodů.