NVIDIA oznamuje nové monitory pro esport s podporou G-SYNC

Průlomový 360Hz design pro soutěžní hraní. 6x rychlejší než tradiční monitory.

CONSUMER ELECTRONICS SHOW (CES)—Las Vegas, Nevada—6. ledna 2020—Ve světě soutěžního hraní mohou o úspěchu rozhodovat pouhé milisekundy. Společnost NVIDIA proto oznámila nové monitory s podporou G-SYNC® a 360Hz obnovovací frekvencí. Jde o doposud nejrychlejší obrazovky pro esport a soutěžní hraní. Snímky jsou na nich zobrazovány jednou za 2,8 milisekundy, tedy až šestkrát častěji než na běžných herních monitorech nebo televizích. 

NVIDIA a ASUS předvedou ASUS ROG Swift 360, první 360Hz G-SYNC monitor na světě, na letošním veletrhu CES (Consumer Electronics Show) konaném v Las Vegas tento týden. Displej, který přijde na trh později v tomto roce, je skvělou volbou k nejrychlejším GPU GeForce® RTX® pro dosažení nejlepšího zážitku ze soutěžního hraní. 

Velký narůst v počtu účastníků a výher v esportovních turnajích

Komunita esportu a kompetitivního hraní velmi rychle expanduje. Více než 60 % majitelů GeForce po celém světě se věnuje soutěžnímu hraní každý měsíc. Součet odměn na turnajích v roce 2019 dosáhl 211 milionů amerických dolarů(1), což je 29% nárůst oproti roku předešlému. Také sledovanost těchto turnajů zaznamenala strmý nárůst, přes 450 milionů diváků sledovalo během loňska soutěžní turnaje živě(2)

NVIDIA G-SYNC – Inovace a pokrok ve hraní her

NVIDIA G-SYNC byl poprvé uveden v roce 2013 a je znám pro inovativní technologii Variable Refresh Rate (VRR), která eliminuje roztržení obrazu (tearing) tím, že synchronizuje obnovovací frekvenci obrazovky s počtem snímků za sekundu generovaným GPU. Od té doby G-SYNC procesory přinesly monitorům nové zobrazovací technologie pro esport. Patří mezi ně dynamický overdrive ke zlepšení hráčova vnímání, firmware upravený na míru pro lepší kvalitu obrazu i snazší zaměření cíle a nyní také 360Hz obnovovací frekvence pro extrémně rychlou reakční dobu. Esportovci dosud byli ochotni akceptovat tearing obrazu, aby eliminovali delší prodlevy mezi načítáním jednotlivých framů. Díky 360Hz G-SYNC displejům a VVR technologii nyní mohou dosáhnou obnovovacího času kratšího než 3 milisekundy a užívat si nízké latence bez tearingu.

Navrženo pro profesionální esportovce – ASUS ROG Swift 360

ASUS ROG Swift 360 byl vyvinut ve spolupráci se společností NVIDIA a je navržen přímo pro využití v esportovních soutěžích. Díky 24,5” obrazovce bude každý pixel v zorném poli hráče. ASUS ROG Swift 360 nabízí elegantní povrchovou úpravu typickou pro sérii ASUS ROG, která se bude skvěle vyjímat na turnajích i v pokojích opravdových hráčů.

  • Extrémní obnovovací frekvence: 360 Hz pomůže dosáhnout křišťálově čisté vizuální stránky, extrémně nízké latence systému pro rychlejší reakční dobu a plynulého pohybu, díky kterému profesionální hráči udrží svůj cíl snáze na mušce.  
  • Navrženo pro esport: 24.5” full HD displej, na kterém hrají skuteční profesionálové. 
  • Čistý obraz: Hraní bez rušivého tearingu, záškubů, problikávání nebo artefaktů v obraze díky technologii NVIDIA G-SYNC VRR.
  • Kvalita zaručená společností NVIDIA: Všechny monitory s certifikací G-SYNC procházejí přísným procesem schvalování čítajícím na 300 testů obrazu. Díky tomu jsou zaručeny špičkové vlastnosti i konzistentní úroveň kvality.

Společnost NVIDIA bude předvádět nový 360 Hz G-SYNC monitor na svém stánku v hotelu Wynn během letošního veletrhu CES. Součástí prezentace bude několik příkladů z oblasti esportu o tom, jak 360 Hz vylepšuje hráčovo zaměřování, sledování cíle a celkové vnímání hry.

Držte si přehled o novinkách společnosti NVIDIA

Odebírat můžete nové články z NVIDIA blogu, sledovat nás na Facebooku, Twitteru, LinkedInu a Instagramu, sledovat NVIDIA videa na YouTube a galerii na Flickr.

O společnosti NVIDIA
Vynález GPU společností NVIDIA (NASDAQ: NVDA) v roce 1999 podnítil růst herního PC trhu, redefinoval moderní počítačovou grafiku a vnesl revoluci do paralelních výpočetních úkonů. GPU deep learning pak později zažehl moderní AI — novou éru výpočetní techniky — která využívá GPU jako mozek počítačů, robotů a samořiditelných automobilů, které mohou vnímat svět a porozumět mu. Více informací naleznete na http://nvidianews.nvidia.com/.  

  1. https://www.esportsearnings.com/history/2019/games
  2. Podle údajů Newzoo.