Pilulka.cz zažila rekordní rok. Meziročně zvýšila tržby o 24 % na 2,45 miliardy korun.

Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, utržila v roce 2019 téměř dvě a půl miliardy korun a meziročně tak vyrostla o 24 %. Pro rok 2020 počítá Pilulka s obdobným růstem.

„V roce 2019 jsme výrazně investovali do spektra a kvality služeb, za což nás zákazníci a pacienti ocenili svou aktivitou. Celkové tržby skupiny dosáhly 2,45 miliardy korun, z čehož tržby franšízy tvořily 1 miliardu korun. Síť kamenných lékáren se rozrostla o několik desítek nových lékáren a k dnešnímu dni má logo Pilulka ve štítu 146 lékáren v České republice. V letošním roce budeme síť kamenných lékáren dále rozšiřovat a rádi bychom otevřeli minimálně dalších dvacet lékáren. Zásilkový výdej pak rostl organicky, a to zejména díky našim unikátním službám,“ říká Martin Kasa, spolumajitel Pilulky.

Významně rostly i tržby ze zásilkového prodeje, které v loňském roce dosáhly téměř 900 milionů korun. Tyto tržby nezahrnují rezervace a osobní odběry v lékárnách učiněné na internetu. Nárůst zaznamenal také Pilulka Klub, ve kterém společnost k prvnímu lednovému dni eviduje přes 1,1 milionu registrovaných zákazníků, což je o 300 000 více než začátkem roku 2019. „Sedmdesát procent našich online zákazníků tvoří ženy. Téměř čtyřicet procent zákazníků volí při nákupu na e-shopu Pilulka.cz platbu online kartou. Druhá nejoblíbenější platební metoda je platba na dobírku – u tohoto typu platby ovšem zaznamenáváme oproti loňskému roku pokles. Velmi nás těší, že více než 75 % všech online objednávek tvoří stávající zákazníci a toto číslo každoročně výrazně roste,“ doplňuje Tomáš Záruba, ředitel produktu.  

V roce 2019 nabídla Pilulka.cz jako první e-shop v ČR platbu Apple Pay v rámci své mobilní aplikace, kterou spustila též jako první online lékárna v ČR již v roce 2017. V srpnu loňského roku spustila Pilulka.cz nové webové stránky, které jsou optimalizované pro nevidomé a slabozraké. V říjnu 2019 byla společnost Pilulka.cz oceněna z rukou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a prezidenta SOCR ČR Tomáše Prouzy za inovace v digitalizaci obchodu.  

Skupina Pilulka působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013 a v současnosti provozuje 146 růžových Pilulka Lékáren společně s internetovými lékárnami 

Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Společnost zaměstnává přes 380 lidí, převážně se zdravotnickým vzděláním. Je majoritně vlastněna českými fyzickými osobami, které se aktivně podílejí na jejím řízení. Pilulka v roce 2017 získala ocenění APEK E-commerce Awards 2017 za nejvíce inovativní a originální internetový obchod. V 2017 získala Pilulka 1. místo v regionu CEE v kategorii vycházejících hvězd Rising Star a v roce 2018 získala 5. místo v hlavní kategorii ve střední a východní Evropě v soutěži Deloitte CE Technology Fast 50.