Lenovo na CES 2020 představilo notebooky další generace

Lenovo posouvá hranice tradičních zařízení, přináší budoucnost ohebných displejů a první počítač s 5G konektivitou.

Praha, 7. ledna – Společnost Lenovo na veletrhu CES 2020 v Las Vegas předvedla nové produkty pro další rok. Největšími novinkami jsou ThinkPad X1 Fold a Yoga 5G. Oba notebooky se mohou pyšnit vlastním prvenstvím. ThinkPad je jedinečný především díky ohebnému displeji, který si však zachovává pověstnou odolnost a spolehlivost rodiny Think. Yoga je zase první notebook s připojením k 5G síti.

Technologie 5G s sebou přináší možnosti, které svět elektroniky dosud nikdy neměl. První počítač na světě s podporou páté generace bezdrátových systémů se stal díky společnosti Lenovo realitou. Yoga 5G je ultra-přenosný notebook 2v1 a vůbec první počítač poháněný platformou Qualcomm® Snapdragon® 8cx 5G. Novinka umožňuje vysokorychlostní připojení k síti 5G nejen prostřednictvím poskytovatele mobilních služeb 5G1, když jste na cestách, ale i doma pomocí spolehlivého přístupu k WiFi.

Letos Lenovo oficiálně představilo první počítač s ohebným displejem na světě – ThinkPad X1 Fold. Revoluční ThinkPad je postaven na kombinaci lehkých slitin a uhlíkových vláken a je chráněn koženým fóliovým krytem. Zachovává si tak odolnost a spolehlivost, která je značce ThinkPad vlastní. I při hmotnosti menší než 1 kilogram se stále jedná o plnohodnotný počítač s 13,3palcovým ohebným OLED displejem. Uživatelé tak mohou plynule přecházet mezi nejrůznějšími způsoby použití od klasického kompaktního nastavení až po zcela plochý displej.

Vzhledem k tomu, že je dnes stále běžnější synchronizace napříč zařízeními, přichází společnost Lenovo se zařízením ThinkBook Plus s e-ink displejem na vnější straně krytu. Tento displej může být využit k psaní poznámek a vytváření ilustrací pomocí pera Precision Pen, i když je víko notebooku zavřené. Kromě toho dokáže zobrazovat důležitá oznámení a upozornění ze synchronizovaných zařízení.

Nový Lenovo IdeaPad Duet Chromebook zaujme především svým tenkým a lehkým tělem. Navržen je především pro uživatele, kteří jsou stále na cestách a nechtějí být limitováni. K tomu pomáhá také dlouhá výdrž na baterii, která dosahuje až 10 hodin.3 Nový Chromebook má minimalistický design a volitelný stylus USI4 pro psaní a vytváření rychlých poznámek.

Dostupnost a ceny:

  • Yoga 5G nebude v ČR dostupná.
  • ThinkPad X1 Fold bude k dispozici v polovině roku 2020. Cena bude upřesněna. 2
  • ThinkBook Plus bude dostupný od března 2020. Cena bude upřesněna. 2
  • IdeaPad Duet Chromebook bude dostupný od května 2020. Cena bude upřesněna. 2

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz

1 Vyžaduje síťovou službu 5G a samostatně zakoupený datový plán, který se může lišit v závislosti na místě. Mohou platit dodatečné podmínky a/nebo být účtovány další poplatky. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na lokalitě, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

2 Ceny nemusí zahrnovat daně, poštovné nebo opce a mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí další podmínky. Ceny prodejců se mohou lišit. Data na skladě se mohou lišit podle geografické polohy a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky jsou závislé na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli bez předchozího upozornění změnit nabídky, funkce a specifikace produktu.

Výdrž baterie je založena na výsledcích testů pomocí testu PLT (Power Load Test). Skutečné výsledky se budou lišit a budou záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátové funkčnosti, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním.

4 Univerzální vstup pro stylus. Podpora pro volitelný stylus je součástí a zahrnuje šest let automatických aktualizací.