E-shop s dálničními známkami. V neděli 25. ledna 2020 v 18:00 ukážeme, jak jsme daleko. 60 developerů bude pracovat od pátku a celou neděli projekt finišovat.

Hackathon #ZNAMKAMARADA již tento víkend dospěje do finále.


Praha 24. ledna 2020 – E-shop s dálničními známkami zdarma bude finišovat v neděli v 18:00 v pražských Holešovicích. Výzva podnikatele Tomáše Vondráčka z pátku 17. ledna 2020, kterou zveřejnil na svém profesním LinkedIn profilu, o absurditě zakázky za 401 milionů vyvolala zájem 60 developerů, kteří realizují e-shop na dálniční známky. Podpora přichází od stovek dalších.

„V neděli 25. ledna 2020 v 18:00 veřejně oznámíme, jak jsme daleko. Věřím, že projekt dokončíme. Chtěl bych poděkovat všem, kdo nás podporují svým časem, cateringem, sdílením naší vize otevřené společnosti, která nedělá zbytečnosti,“ uvádí Tomáš Vondráček a dodává: „Vyzval jsem také zástupce veřejné správy, mohou přijít mezi nás. V rozhodný den v 10:00 by měl přijít šéf Pirátů pan Ivan Bartoš. S týmem pana premiéra Andreje Babiše ladíme čas jeho návštěvy. Věřím, že přijdou i další. Pokud bude mít čas i pan vicepremiér Havlíček, který k ministerstvu průmyslu bude řídit i resort dopravy, je vítán.“

Pro novináře máme otevřeno po celou dobu hackathonu – v pátek od 17:00. V neděli Vás, zástupce tisku, uvítáme od 17:00. Velký start máme v neděli v 18:00, kdy vystoupí Tomáš Vondráček.

Výzva pro státní správu a vedení země. Naší hlavní ambicí je, aby celá akce zůstala neutrální, a zároveň chceme být maximálně otevření. Proto na našem hackathonu neodmítneme žádné politiky ani zaměstnance státní správy. Zájem projevili lidé z týmu Andreje Babiše, Ivana Bartoše a ozývají se další a mně se to těžce balancuje. Nikdo není vyloučen, všichni jsou vítáni. Rád bych zde přivítal i nového pana ministra dopravy Havlíčka, aby se mohl podívat na naše řešení. Pokud Vás zajímá spíš proces, přijďte v sobotu, pokud chcete mít naději, že už uvidíte i nějaký výsledek, zkuste neděli. Budeme připraveni se Vám věnovat. 

Tím to začalo… VEŘEJNÁ VÝZVA! Rozhodli jsme se, že příští víkend zorganizujeme veřejný hackathon a celý systém e-shopu na dálniční známky zdarma naprogramujeme, spustíme a v pondělí nabídneme státu za účasti médií! Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend. Bude to drama! :)) Postupně budu sdílet více informací, až bude jasné, kde se registrovat a jak můžete pomoci. Tato zakázka musí být zlomová, ať už dopadne jakkoliv. Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát!

HACKATHON #ZNAMKAMARADA

Registrace na hackathon: www.znamkamarada.cz

Aktuální dění sledujte na FB či IG: https://www.facebook.com/znamkamarada/, https://www.instagram.com/znamkamarada

Místo konání hackathonu: Actum, Plynární 10, Praha 7

Zahájení hackathonu: pátek 24. 1. 2020 v 18:00 h

Tomáš Vondráček (44), majitel české pobočky reklamní agentury WMC Grey a digitální agentury Actum. LinkedIn.