Chcete mít jistotu, že sportujete zdravě? Obraťte se na odborníky z Centra sportovní medicíny na EUC Klinikách v Ústí a v Liberci

V České republice sportují podle studie Evropské unie tři miliony registrovaných sportovců. Přitom části z nich se v mnoha ohledech nedostává lékařské péče, která by odpovídala jejich specifickým potřebám, či dokonce zákonným požadavkům. Zdravotnická skupina EUC proto rozšířila své služby o lékařskou péči zaměřenou na sportovce vrcholové i rekreační všech věkových skupin.

Centra sportovní medicíny jsou k dispozici na EUC Klinikách v Ústí nad Labem a Liberci. Starají se zde o klienty v širokém spektru oblastí – nejčastěji se jedná o pohybový aparát, pomoc s výkonností, kondiční a výživové poradenství, rehabilitaci, fyzioterapii nebo laboratorní vyšetření.

„Naše kliniky pečují o klienty komplexně napříč mnoha specializacemi, máme k dispozici medicínské vybavení na vysoké technické úrovni, laboratoře, zobrazovací metody, brzy budeme moci využívat chat s lékařem,“ vysvětluje MUDr. Jiří Madar, výkonný ředitel divize strategického rozvoje zdravotnické skupiny EUC.

Na EUC Klinikách v Ústí nad Labem i v Liberci se mohou zájemci poradit i o tom, jak se vypořádat s únavou, jak vybrat vhodnou obuv pro konkrétní sportovní aktivitu, využít funkční diagnostiku (zátěžové EKG při šlapání na kole nebo na běhacím pásu) a v neposlední řadě absolvovat pravidelná požadovaná preventivní vyšetření dle platné legislativy.

 „Sportovcům rekreačním, ale i profesionálním poskytujeme ucelený program, který nabízí jedinečné propojení sportovní medicíny a péči praktického lékaře na jednom místě až po zajištění rychlých dalších vyšetření jednotlivými specialisty. A to vše „pod jednou střechou“ a nejlépe v jeden den,“ popisuje činnost Centra sportovní medicíny na EUC Klinice Ústí nad Labem prof. MUDr. Ladislav Pyšný, CSc., který je vedoucím lékařem tohoto pracoviště.

MUDr. Zuzana Mottlová, lékařka Centra sportovní medicíny na EUC Klinice v Liberci, k tomu dodává: „Sport hraje významnou roli v životě řady lidí. Někdo chce prostě jen relaxovat, někdo získat lepší fyzickou kondici. Důležité však je, aby sportování bylo také zdravé. Tomu, kdo je zodpovědný vůči svému zdraví, rádi v našich centrech poskytneme veškerou péči.“

Centra sportovní medicíny na EUC Klinikách v Ústí nad Labem a Liberci poskytují:

 • komplexní péči o sportovce vrcholové i rekreační – vyšetření včetně funkční diagnostiky, poradenství, laboratorní testy a fyzioterapie
 • každodenní přítomnost lékaře zaměřeného na sportovní lékařství
 • návaznou péči všech dalších specialistů
 • sportovní prohlídky tělovýchovným lékařem (pro členy sportovních oddílů i studenty škol se zaměřením na tělesnou výchovu)
 • funkční zátěžová vyšetření pro registrované i amatérské sportovce
 • rehabilitaci a fyzioterapii pro sportovce i širokou veřejnost
 • kondiční a výživové poradenství
 • individuální přístup dle sportovních aktivit
 • dlouhodobé zkušenosti s funkční zátěžovou diagnostikou sportovců
 • medicínské vybavení na vysoké technické úrovni
 • sportovní prohlídky tělovýchovným lékařem

K vyšetření do Centra sportovní medicíny na EUC Klinice Liberec je možné se objednat na telefonním čísle 702 254 468 nebo on-line na stránkách EUC Kliniky Liberec:

https://1url.cz/@centrum-sportovni-mediciny-liber

K vyšetření do Centra sportovní medicíny na EUC Klinice Ústí nad Labem je možné se objednat na telefonním čísle 477 102 216 nebo on-line na stránkách EUC Kliniky Ústí nad Labem:

https://1url.cz/@Centrum-sportovni-mediciny-usti

Skupina EUC: 

Zdravotnická skupina EUC tvoří největší síť ambulantních klinik v ČR. Je největším poskytovatelem ambulantní péče, prémiové péče, mamoscreeningu a lékařské péče pro zaměstnavatele. Od roku 2011 do roku 2018 investovala 708 milionů korun především do modernizace přístrojů, vzdělávání zaměstnanců a elektronizace systémů a služeb. V 29 zdravotnických zařízeních napříč ČR (včetně 10 prémiových), 11 mamocentrech,19 lékárnách a 16 laboratořích zaměstnává 1 900 lidí, kteří poskytnou péči 2 milionům pacientů ročně. Na podzim 2017 vydala jako první v sektoru zdravotnictví v ČR emisi dluhopisů, v celkovém objemu 1,4 miliardy korun. Vice na www.euc.cz