Startup Wereldo získává na své logistické řešení investici 10 milionů korun od fondu Lighthouse Ventures

Praha (27. leden, 2020) –  Logistika je složitý komplex celé řady menších procesů, na jehož konci by mělo být předání dané položky do rukou konečného subjektu. V rámci tohoto procesu stráví denně obrovské množství lidí tisíce hodin za volantem, kniplem či kormidlem a k organizaci a plánování se uskuteční miliony telefonátů a odešle se nesčetně e-mailů.

Přitom není vždy zaručeno, zda tento proces neprobíhá zbytečně, nebo zda na jeho konci budou spokojeny obě strany. Za tyto nejistoty je mnohdy zodpovědná zkostnatělost logistiky, což by se mohlo brzy změnit, i díky startupu Wereldo, na který dvojice zakladatelů Jakub Skopec a Tomáš Záhradník získala podstatnou investici.

Ke vzniku samotného Werelda přispělo i náhodné setkání. Přibližně ve stejnou dobu, kdy do Kiwi.com nastupoval Jakub Skopec, obohatil jeho vývojářské řady i Tomáš Zahradník. Slovo dalo slovo a zanedlouho oba pánové a sdíleli mezi sebou zkušenosti ze svých předchozích pozic.

Tom povídal o algoritmickém obchodování, kde se řeší každá milisekunda, já zase o logistice, která je pravý opak. Vše se řeší přes telefon, email, Excel a papír. Díky Kiwi.com jsme si uvědomili, že i z Brna lze udělat světovou firmu. Technologický talent pool je v České republice obrovský,“ vzpomíná Jakub Skopec, zakladatel Werelda.

Do pěti let by měl startup být schopen plánovat a rezervovat přepravu napříč kontinenty po zemi, vodě i vzduchem. Zároveň chce snížit neefektivitu logistiky ze 38 % na 10 %. Pomoci by mu s tím měla i nová investice od investičního fondu Lighthouse Ventures ve výši 10 milionů korun. Ta přispěje především na vývoj produktu a k většímu naškálování celého vývojového týmu, který momentálně tvoří asi 10 lidí.

Zaujaly nás znalosti z průmyslu, rychlost exekuce i vyrovnaná skladba týmu. Jasná vize a globální ambice z Werelda dělají projekt, do kterého má smysl investovat,“ popisuje důvod, proč se Lighthouse Ventures rozhodlo investovat do Werelda, jeden z partnerů Joao Duarte.

Lighthouse Ventures v rámci svého akceleračního programu pomáhají řadě startupů nejen po stránce finanční, ale také mentoringem a odborným poradenstvím. Aktuálně je možné ucházet se o financování až do výše 200 tisíc eur (přibližně 5 milionů korun).

O Lighthouse Ventures

Lighthouse Ventures (www.lhv.vc) je investiční fond o velikosti 23 mil. eur, zaměřující se na technologické firmy s globální vizí. Startupům poskytujeme nejen financování, ale také širokou síť kontaktů a zkušeností našeho mezinárodního týmu partnerů, mentorů a poradců. Realizujeme také program Lighthouse Akcelerátor, který nabízí až 20 tisíc eur i startupům ve fázi nápadu – spolu s rozsáhlou sítí mentorů a poradců.

Jedním z investorů v Lighthouse Seed Fund  je Fond fondů OP PIK. Fond fondů OP PIK je iniciativa vytvořena ve spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a EIF a financována z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Rizikový kapitál OP PIK. 

O Wereldu

Wereldo (https://wereldo.com/)   je B2C SaaS řešení umožňující logistiku snazší, rychlejší a efektivnější. Wereldo radikálně automatizuje procesy v logistice a tím dělá nákup a prodej zboží uživatelsky přívětivější.